Jump to content


Marantz CD80


alex67

Recommended Posts

Marantz CD80 - ko se jos seca ove starine s kraja 80tih , pocetka 90tih?

Ozbiljno napravljena sprava sa osrednjim zvukom! CDM1 MK2 sa TDA1541 S1, 15 kila zive vage, sve bakar, sve vaznije pozicije Elna kondenzatori, fast recovery diode u napajanju, pre dosta godina sam mu dodao kvalitetniji clock za sopstvenim napajanjem, BB opampi u izlazu, nista od svega ovoga nije bilo dovoljno da se dobije ozbiljan zvuk iz njega (nekad sam ga uzeo da bih prebacio izlaz sa lampama iz modifikovanog Cd620 koji mi je ostao u secanju kao nesto najslusljivije sto sam cuo na digitalnom polju). Medjutim, hobby krene nekim drugim putem, prvo Philips-ov SACD1000, jedan od prvih SACD (ili prvi) plejera sa ugadjenom greskom i laganim umiranjem IC-a koji su bili upotrebljavani za dekodiranje digitalnog signala a potom i Marantz UD8004. Tako je CD80 vremenom zavrsio kod sina koji ga isto tako nije slusao. Kada je pre par meseci presao na streaming, vratio mi je cd i neko vreme mi je stajao na tavanu sa ostalim uredjajima koje mi je zao prodati a ne koristim ih. Gledao sam malo po oglasima kako se krecu cene za cd80 i bio iznenadjen ciframa - od 250, 300 pa sve do 900e koliko videh jedan sa modifikacijama. I sam sam dobio vrlo lepu cifru za njega (400e), medjutim djavo nije davao mira - zakacio sam cd80 optickim kablom da NA6006 i pao na teme - mozda ne najdetaljnija kombinacija ali zvuk kao da slusam Nakamichi ZX7. Fantazija koliko je ovo slusljivo i prijatno za uvo. UD8004 ima nesto malo bolju definiciju ali nema osobinu da trazi da ubacis jos jedan cd. 80+6006 apsolutno da. U svakom slucaju, odustao sam od prodaje i ostavio CD80 u sistemu za CD format.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Pa da se pohvali čovek da ima dobar CDP…😜

Koliko ja napisah - taj CD80 nikad nije bio dobar plejer. Medjutim, možda ima članova foruma koji još negde u ćošku imaju CD sa CDM0 ili CDM1 koji vredi isprobati na eksternom DAC-u kao transport. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...