Jump to content


DUAL CV1260


Houselover

Recommended Posts

Nisam nailazio iskreno na puno DUAL pojačala, ovaj mi izgleda zanimljivo. 

Kakvo je Vaše mišljenje

Specifications

Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 45kHz

Total harmonic distortion: 0.03%

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 200mV (line)

Signal to noise ratio: 64dB (MM), 82dB (line)

Speaker load impedance: 8Ω to 16Ω

dual-cv-1260.jpg

images.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imao sam ga oko dve godine (poklonio kumu za vikendicu da napravi atmosferu) i koristio u kuci a cak jedno vreme u kaficu gde je gurao (lose) Dynaudio Audience 10. Moj je bio kao neki pokusaj sampanj verzije i cini mi se da je lepsi od crnog. Prednja maska je plasticna i ima prilicno "kilave " tastere. Ne izgleda lose ....ali onako izdalje i sa prigusenim svetlima....'vata na VU metre. Na poledjini je pisalo Made in Japan i mislim da je to iz nekog njihovog perioda kad su saradjivali sa Denonom i da je i unutrasnjost iz njihove kuhinje. trazi osetljivije kutije jer... uvek mi se cinilo kao da nema rezerve snage da istera ozbiljnije glasnoce. Prilicno se grejao ali uvek stabilno radio . Slusao sam, ga na Dynaudiu (slabo da ga potera kako treba), HECO 700, DALI 104, IQ.... Sve su te kutije bile 4-omske a pojacalo je predvidjeno za kutije 8-16 oma. Mozda sam zato stekao takav utisak o njemu. (slusam blues i rock 1960 - 1980 godina)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...