Jump to content


П: Trafomatic Head One - појачало за слушалице.


InSides

Recommended Posts

На продају Трафоматиково појачало за слушалице, оригинални модел Head One (оригинална козметика).

p2QOrAi.jpeg

Ради се о појачалу са цевном исправљачицом и цевним излазима, и излазним трансформаторима.

Ево шта сам писао о њему на теми о слушалицама:

On 27.3.2021. at 20:19, InSides said:

Један од првих Трафоматикових производа. Код мене је 10+ година, откако је Сале почео да га производи. Ради се о појачалу са спрежним трансформаторима, базирано на пар 6C45П лампи, и цевно исправљање путем EZ80/EZ81 диода. Појачало има селектор излазне импедансе како би се навоји трансформатора могли прилагодити различитим импедансама слушалица. Опције су 30Ω (Grado), 100Ω (AKG, Denon) и 300Ω (Sennheiser) - како и линиски излаз (како би могло да се користи како предпојачало).

Ово је прва верзија појачала, која је имала мали проблем са брумом на линиском излазу, проблем који је отклоњен у новијим верзијама, а који се може отклонити и овде, али у ових 10+ година нисам нашао време да га одвезем до Младеновца како би се то средило. Не користим га у том контексту, па ми и не смета.

Пре неколико месеци, појачало је јавило проблем на излазу, па прошло освежавање (прерутирање ожичења, промена неких елемента за вешање, пар електролита и отпорника). У моменту користи пар Sovtek 6С45П цеви са златним пиновима, и Tungsram EZ80 на месту исправљачице. Како је 6С45П еквивалент легендарне WE437 цеви, хтео бих пробати пар истих ако их икад нађем за нормалну цену.

Слаже се са највећим бројем слушалица које имам, највише са Denon-ом (AH-D7200), Sennheiser-ом (HD-650), нешто мање са AKG (K-701), а логично - уопште не може погонити K-1000.

Модел је још увек активан у Трафоматик понуди (са новијом козметиком):

https://www.trafomaticaudio.com/products/experience-head-one/?portfolioCats=15

Разлог продаје је то што га све мање користим у систему, и хтео бих ослободити простор за неке нове експеримете.

Долази са 6С45П цевима које су раделе мање од 100 сати, и пар различитих исправљачица (свакако и Tunsram је ту).

Козметичко стање је 9/10 само због старости.

Цена: 450E.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...