Jump to content


Sta kupiti?


Sumadinac

Recommended Posts

Pozdrav svima. 

Potpuno sam nov i zato mi nemojte zameriti na pitanjima. 

Posedujem Dual zvucnike pise 4 oma 120w i 8 oma 90w zvucnici mozda nemaju par sati rada ispravni su trosistemci. 

Hteo bih da kupim stereo risiver ali moje pitanje glasi dali na njega mogu povezati zvuk sa tv i dali mogu povezati u risiver naprimer lap top ili mobilni putem kabla i kako.

Unapred se zahvaljujem svima. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sumadinac said:

Pozdrav svima. 

Potpuno sam nov i zato mi nemojte zameriti na pitanjima. 

Posedujem Dual zvucnike pise 4 oma 120w i 8 oma 90w zvucnici mozda nemaju par sati rada ispravni su trosistemci. 

Hteo bih da kupim stereo risiver ali moje pitanje glasi dali na njega mogu povezati zvuk sa tv i dali mogu povezati u risiver naprimer lap top ili mobilni putem kabla i kako.

Unapred se zahvaljujem svima. 

 

Link to comment
Share on other sites

Podaci za Dual CL720:

3 way - HiFi loudspeaker box, nominal / music load capacity 90/120 watts
Woofer ø 205 mm, midrange driver ø 37 mm, tweeter ø 25 mm.
Connections for 4 and 8 Ω (different terminals) - znači može da se veža i kao 4 i kao 8 omska kutija
Frequency range 25-25000 Hz,
Thermo float technology, linear impedance, field line focusing.
Level switch for mid-range and tweeter systems.

2 sati ranije, Sumadinac said:

Hteo bih da kupim stereo risiver ali moje pitanje glasi dali na njega mogu povezati zvuk sa tv i dali mogu povezati u risiver naprimer lap top ili mobilni putem kabla i kako.

Može sve navedeno i to na više načina.

TV je najjednostavnije povezati na risiver preko izlaza za slušalice (3,5mm konektor) - treba ti kabl koji na jednom kraju ima 3,5mm bananicu a na drugom 2 činča. Kvalitetnija veza je preko digitalnog optičkog konektora, tu ti trba neki jeftiji DAC i jedan optički kabl od TV do DAC-a i jedan interkonekt kabl sa po 2 činča na oba kraja za vezu DAC - risiver.

PC se može povezati na isti način kao i TV (direktno iz zvučne kartice na risiver ili preko DAC-a).

Za telefon ništa ne mogu da kažem, to zavisi od modela do modela, ako ima 3.5mm izlaz za sluške, onda može kao i TV, ako nema odna mora preko nekog DAC-a .

Ovo sve važi za starije risivere, ako kupuješ nov risiver, onda verovatno ima više mogućnosti povezivanja (bluetooth, wi-fi, sadrže u sebi već DAC itd)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zek said:

Podaci za Dual CL720:

3 way - HiFi loudspeaker box, nominal / music load capacity 90/120 watts
Woofer ø 205 mm, midrange driver ø 37 mm, tweeter ø 25 mm.
Connections for 4 and 8 Ω (different terminals) - znači može da se veža i kao 4 i kao 8 omska kutija
Frequency range 25-25000 Hz,
Thermo float technology, linear impedance, field line focusing.
Level switch for mid-range and tweeter systems.

Može sve navedeno i to na više načina.

TV je najjednostavnije povezati na risiver preko izlaza za slušalice (3,5mm konektor) - treba ti kabl koji na jednom kraju ima 3,5mm bananicu a na drugom 2 činča. Kvalitetnija veza je preko digitalnog optičkog konektora, tu ti trba neki jeftiji DAC i jedan optički kabl od TV do DAC-a i jedan interkonekt kabl sa po 2 činča na oba kraja za vezu DAC - risiver.

PC se može povezati na isti način kao i TV (direktno iz zvučne kartice na risiver ili preko DAC-a).

Za telefon ništa ne mogu da kažem, to zavisi od modela do modela, ako ima 3.5mm izlaz za sluške, onda može kao i TV, ako nema odna mora preko nekog DAC-a .

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dobar dan, zamolio bih vas za savet sta oko izbora opreme. Posedujem Klipsch RM600 II zvucnike i zeleo bih da kupim network streamer Cambridge CXN V2. U kom smeru ici sa izborom pojacala:

  • Integrisano pojacalo - gledao sam Cambridge CXA81, Rotel A14MKII, Musical Fidelity M3SI ili....
  • Pojacalo snage - a koristiti streamer kao digital preamp. Od pojacala snage sam gledao npr. Rotel RB 1552 MKII

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Odlican izbor za CXN v.2

Kod mene povezan balansiranom vezom na aktivne focal monitore. Velika razlika u kvalitetu zvuka u odnosu na stari DAC bez balansirane veze.

Za pojacalo predlog, vidim da na forumskim oglasima ima Astin Trew AT2000 Plus sa balansiranim ulazima, pa bi to odlicno leglo za povezivanje sa CXN v.2

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao baš kombinaciju CXA81 i CXN v2, pošto mi je hifi u dnevnoj sobi, kompromis je da ima i nekog vizuelnog uklapanja, pa sam tako birao pojačalo i strimer, da ne bi bila gomila različitih uređaja. Meni je ta kombinacija bila super, prvenstveno zbog CXN strimera koji se lagano koristi i ima odlične opcije povezivanja. Nisam koristio balansiranu vezu, povezani su bili nebalansiranom vezom, znači koristio se DAC CXN strimera. Zvučnici su bili Dali Zensor 5, fino je to zvučalo u kompletu, ali kažem opet kod mene je bilo važno i da se uklapaju uređaji pa je to presudilo, moguće je da u tom rangu postoje bolje opcije za pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...