Jump to content


Back baby


palamudin

Recommended Posts

Ovako, odustao sam od ganjanja dac-a sa bluetooth-om, nasao sam neku jeftinu varijantu da se bt signal optickim kablom preusmeri na dac, ali cu za sad da se fokusiram na dac.

Dakle, koji biste mi dac preporucili do 100€, a da ima usb i opticki ulaz? Takodje me interesuje, da li je minidisc i dalje dobro budzet-resenje i kako se drzi u poredjenju sa ovim kinezima sa aliexpress-a?

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Kapone said:

Ovako, odustao sam od ganjanja dac-a sa bluetooth-om, nasao sam neku jeftinu varijantu da se bt signal optickim kablom preusmeri na dac, ali cu za sad da se fokusiram na dac.

Dakle, koji biste mi dac preporucili do 100€, a da ima usb i opticki ulaz? Takodje me interesuje, da li je minidisc i dalje dobro budzet-resenje i kako se drzi u poredjenju sa ovim kinezima sa aliexpress-a?

Kupi Dacmagic 100, ako uzmeš nekog Kineza ti ćeš nama da javiš da li valja.

Link to comment
Share on other sites

To mu je pod obavezno... Doduše, to važi za svaki dac...

Imam ga i ja, solidna sprava, mada mislim da se mnogo vise moze dobiti sa nekim kvalitetnijim napajanjem.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk




Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Kapone said:

Dobro da, ali nije cistokrvni kung-fu

Kako nije, sve u njemu je kinesko. Ali nema veze, otprilke za njega se zna kako svira, ima kod nas da se kupi,  a ovi ostali za slične pare mogu biti i bolji i gori, a kako sviraju to niko ne može znati. Računaj da ćeš platiti i neku sitnu carinu i PDV na sve to i da nemaš praktično nikakvu garanciju ako otkaže poslušnost.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kapone said:

Ok, u pravu si @Nixie, zasad jos uvek samo razgledam i razmatram opcije, pare cu imati vrv tek krajem sledece nedelje..

Šteta što nema neki trenutno na KP,  bilo ih je par puta za oko 100 evrića, što crnih što srebrnih. Možda se isplati sačekati ako nije hića. Možda ima na ebay neki povoljno?

https://www.ebay.co.uk/itm/Cambridge-Audio-dacmagic-100-/263736742399

ima i ovaj jači

https://www.ebay.co.uk/itm/Cambridge-Audio-Azur-DacMagic-S-Digital-to-Analogue-converter-/292590607279

Link to comment
Share on other sites

Verovatno cu sacekati (ionako trenutno nisam pri lovi), a mozda pojurim i nesto na ebayu.. taj topping mi je primamljiv zbog cene i chipa, jedino mu je mana sto ima samo usb ulaz... Mozda cak prelomim i uzmem njega, pored kompa ni nemam neki drugi izvor, mozda cu u buducnosti razmisljati o nekom tuneru, ali on je ionako analogni. Dacmagic mi je takodje opcija, ali jedino ako se uklopim sa cenom...

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Kapone said:

Verovatno cu sacekati (ionako trenutno nisam pri lovi), a mozda pojurim i nesto na ebayu.. taj topping mi je primamljiv zbog cene i chipa, jedino mu je mana sto ima samo usb ulaz... Mozda cak prelomim i uzmem njega, pored kompa ni nemam neki drugi izvor, mozda cu u buducnosti razmisljati o nekom tuneru, ali on je ionako analogni. Dacmagic mi je takodje opcija, ali jedino ako se uklopim sa cenom...

Topping je lep, mali, ima da proleti carinu sa minimalnim troškom. Pre kupovine proveri da li je bilo problema sa driverima i instalacijom, i potraži što više feedback-a i testova, imaš toga puno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stigao je dac, upravo svira neke vinyl ripove koje imam na disku.

Prvi utisci su fantasticni, sve se mnooogo jasnije cuje, detalja na pretek, zvucna slika se rasirila i produbila, separacija instrumenata je na potpuno drugom nivou, ceo zvuk je dobio drugu dimenziju u odnosu na pre. Najvise me je odusevila dubina zvucne slike, kutije kao da se gube u prostoru, a zvuk dopire nekoliko metara iza njih.

Sve u svemu, dac je vrlo transparentan i nista ne iskace, veoma je fleksibilan sto se povezivanja tice. Mislim da je izuzetno dobra kupovina za 110€ koliko kosta!

Link to comment
Share on other sites

On 28.6.2018. at 18:53, Kapone said:

Stigao je dac, upravo svira neke vinyl ripove koje imam na disku.

Prvi utisci su fantasticni, sve se mnooogo jasnije cuje, detalja na pretek, zvucna slika se rasirila i produbila, separacija instrumenata je na potpuno drugom nivou, ceo zvuk je dobio drugu dimenziju u odnosu na pre. Najvise me je odusevila dubina zvucne slike, kutije kao da se gube u prostoru, a zvuk dopire nekoliko metara iza njih.

Sve u svemu, dac je vrlo transparentan i nista ne iskace, veoma je fleksibilan sto se povezivanja tice. Mislim da je izuzetno dobra kupovina za 110€ koliko kosta!

Kinezi su nepobedivi, toliko u poslednje vreme  imaju tih malih dobrosvirajućih digitalnih  spravica da je to čudo.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...