Jump to content


Back baby


palamudin

Recommended Posts

Pere, propustio sam priliku da ga pokoljem sa nekim audio alchemijem i cambridge audio dacmagicom. Zapili se. 

Trenutno kuci slusham na nekom pravishi 2x25w integralac + Genesis Physics Model 1 Speakers. Nema traga od "digitalitisa" neutralno. Na prvo slusanje ne cuje se apsolutno nikakva razlika u odnosu na prethodni setup (audigy 2 zs spdif -> Cambridge Audio Dacmagic 2 Mk2) ali po vracjanju na Sabaj Da3 prethodni setup zasvirao je kao radio aparat, bez teksta sam bio na prvu loptu. Probo CA opet, vratio na Sabaj i tako je ostalo. CA je vracjen vlasniku koji ga je ustupio na zajam dok ne reshim pitanje daca trajno. Skoro sam pa siguran da cje ovo ostati duzhe u sistemu jer mi pruzha zadovoljstvo i na slushalicama i na sistemu pa mogu po zhelji i uslovima (chitaj odpanjim u 3 ujutru) da roshtiljam.

Kako sam se odluchio na ovo? Evo linak koji me ubedio da kupim na prvu pa ako je ***** da makar budem zadovoljan da ne koristim pozajmljeno vecj svoje. Ispalo je da nije *****.

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/measurements-and-review-of-smsl-idea-and-audioquest-dragonfly-black-dacs.2397/

http://archimago.blogspot.rs/2017/05/measurements-smsl-idea-usb-dac.html


Sad moram da se pobrinem za valjan interkonekt jer ovaj koji koristim je klase Znj chisto da svira (citaj nasho u fioci). Imam neke zhice pa cju da terminishem kvalitetnijim konektorima da mi bude mirna dusha. Posle toga jedino mi ostaje da uzhivam u muzici i shtedim parice za neku buducju kupovinu.

P.S. 
Za one koji ne znaju o kom je uredjaju rech evo linka. Po trenutno dostupnim reviewima levo i desno trenutno najbolji chip. No to je uvek podlozhno diskusiji :D

http://www.sabaj.com.cn/en/productshow.asp?id=74

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se nadovezao svojom mukom na temu, ako smem. U potrazi za pojacalom, vec 2 dana slusam neki nobsound digitalni ampic sa TPA 3116 chipom pozajmljen od drugara, on ga platio nekih 25 eur, izuzetno funkcionalna spravica za te pare, ima i bluetooth i usb. Ipak ne ispunjava moje zahteve sto se zvuka tice, te jurim neko klasicno pojacalo, ali me je zaintrigirao koncept povezivanja preko bt-a, pa mi pade na pamet da lepo uzmem neki dac koji pored optickog ulaza i usb-a poseduje i bt (planiram da povezem komp i tv na njega, povremeno i telefon). Na aliexpress-u sam vec video da takve sprave postoje, ali se ne razumem previse u same chipove, te bih vas molio za neke smernice sta valja, a sta ne. Budzet koji bih izdvojio za ovu spravu bi bio skromnih 80-ak €, i to bi verovatno moralo da saceka jos neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se nadovezao svojom mukom na temu, ako smem. U potrazi za pojacalom, vec 2 dana slusam neki nobsound digitalni ampic sa TPA 3116 chipom pozajmljen od drugara, on ga platio nekih 25 eur, izuzetno funkcionalna spravica za te pare, ima i bluetooth i usb. Ipak ne ispunjava moje zahteve sto se zvuka tice, te jurim neko klasicno pojacalo, ali me je zaintrigirao koncept povezivanja preko bt-a, pa mi pade na pamet da lepo uzmem neki dac koji pored optickog ulaza i usb-a poseduje i bt (planiram da povezem komp i tv na njega, povremeno i telefon). Na aliexpress-u sam vec video da takve sprave postoje, ali se ne razumem previse u same chipove, te bih vas molio za neke smernice sta valja, a sta ne. Budzet koji bih izdvojio za ovu spravu bi bio skromnih 80-ak €, i to bi verovatno moralo da saceka jos neko vreme.
https://www.kupujemprodajem.com/Wireless-DAC-NAD-59917616-oglas.htm
Možda ovako nešto ti završi posao?

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Kapone said:

Pa skoro... Fali mu opticki ulaz, nemam kako da povezem sa tv-om...

Mislio sam nesto ovog tipa:

SMSL B1 HiFi Stereo Audio Bluetooth DAC Receiver NFC Optical Coaxial DAC Digital Audio Decoder 24 Hours Playing Time Black
http://s.aliexpress.com/rQvIFnQj?fromSns=Copy to Clipboard

Ja imam tu spravicu povezanu na glavni sistem.Kupio sam sinu da se igra jer deca samo sa telefona puštaju muziku, drugo ih ne zanima. Ulaz je samo bluetooth, ostalo su izlazi. Radi odlično pod uslovom da izvor zvuka ima bluetooth 4.0 ili noviji. Zvuk je sasvim pristojan sa mobilnog, sa nekog laptopa koji sam probao bio je slabiji jer je bluetooth  bio 3.0. TV nisam probao, nema bluetooth. 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Nixie said:

http://audiophile.rs/index.php?route=product/product&path=73&product_id=203

viđao sam polovne za 100-120eur, trenutno nema na KP

USB ulaz je samo 96kHz, to mu je mana velika.

Ograničen je do 96kHz kada radi kao USB Class 1 uređaj za koji mu ne treba nikakav drajver za Windows, ali sa odgovarajućim USB Class 2 drajverom podržan je audio maksimalne rezolucije 192 kHz. Nisam gledao koji chipset koristi USB, ali bi trebalo da je Class 2 kompatibilan s obzirom da za Mac nisu potrebni nikakvi drajveri, što bi značilo da ni za novije verzije Windows 10 nije potreban nikakav drajver za reprodukciju 24/192.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Zexx said:

Ograničen je do 96kHz kada radi kao USB Class 1 uređaj za koji mu ne treba nikakav drajver za Windows, ali sa odgovarajućim USB Class 2 drajverom podržan je audio maksimalne rezolucije 192 kHz. Nisam gledao koji chipset koristi USB, ali bi trebalo da je Class 2 kompatibilan s obzirom da za Mac nisu potrebni nikakvi drajveri, što bi značilo da ni za novije verzije Windows 10 nije potreban nikakav drajver za reprodukciju 24/192.

Površno sam pogledao, ima u manual-u da sa driverom ide kako si rekao do 24/192, još bolje ako je tako.

Jel ima ko nešto takvo u vlasništvu, kakva su iskustva?

Obično im upropaste kvalitet zvuka sa nekim jeftinim OP na izlazu i bednim elektrolitima na putu signala, tu ima mesta za unapređenje, jedino bojim se da je mala kutijica pa ima malo mesta za neke bolje kondenzatore.

Druga stvar je da kasnije može dodati bolje napajanje 12V, tako da ode za klasu više, tek ta napajanja su odvratna, upropastili su recimo onaj skupi M2TechYoung sa bednim napajanjem, to sam imao prilike da slušam sa originalnim i DIY napajanjem,  razlika je ogromna u korist DIY naravno.

Za one Kineske DAC-ove sa WM8742 je pitanje da li su blizu ovoga, imaju i problema sa driverima za USB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...