Jump to content


Potrebna pomoć oko saveta za kupovinu pojačala


St&Co

Recommended Posts

Ja sam prolazio kroz istu dilemu relativno skoro. Sto sam vise citao i informisao se to sam shvatao da mi se i ne svidja to sto skroman budzet dozvoljava. U mom slucaju, izbor je bio suzen na par modela koji su stari 25-30 godina. Na kraju, naravno, budzet je morao da bude fleksibilniji. Gledajuci tvoje zvucnike, moj savet bi bio da se strpis malo i ustedis jos koji e jer ti treba snaga da pogura to.

Recimo ovo bi bio moj izbor, jako dobro pojacalo za te pare, verovatno mozes da spustis cenu za 10-20 evara. 

https://m.kupujemprodajem.com/Cyrus-Mission-One-52897968-oglas.htm#mhs0-1510408004215

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ajduk said:

Ja sam prolazio kroz istu dilemu relativno skoro. Sto sam vise citao i informisao se to sam shvatao da mi se i ne svidja to sto skroman budzet dozvoljava. U mom slucaju, izbor je bio suzen na par modela koji su stari 25-30 godina. Na kraju, naravno, budzet je morao da bude fleksibilniji. Gledajuci tvoje zvucnike, moj savet bi bio da se strpis malo i ustedis jos koji e jer ti treba snaga da pogura to.

Recimo ovo bi bio moj izbor, jako dobro pojacalo za te pare, verovatno mozes da spustis cenu za 10-20 evara. 

https://m.kupujemprodajem.com/Cyrus-Mission-One-52897968-oglas.htm#mhs0-1510408004215

A šta misliš o ovom Harmanu?inace hvala na preporuci.

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-970-52348202-oglas.htm?filter_id=140603441

Link to comment
Share on other sites

Generalno nemam mnogo iskustva, sve ovo sam procitao po forumima, tako da bih i tebi preporucio da googlas. Cak i ovde ima par topika na slicnu temu. Verovatno neko drugi moze da ti da vise informacija. Znam samo da dosta zavisi od toga kakav zvuk volis jer svako pojacalo ima svoj karakter.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, St&Co said:

Heco music colours 200

Mislim da ti je 150 knap budzet za takve zvucnike, nemoj da brzas, cekaj odgovarajucu priliku i dotle pokusaj da skupis jos love. Onaj  Cyrus bi trebao da biti dobar izbor, tako ga posmatraj,  sigurno bolji od vecine japanske konkurencije od pre 20-30 godina.  Informisi se sto vise, ima dobrih pojacala koja su nekad bila visa klasa , tipa Sansui ili Pioneer ali na primer ti modeli imaju posebne kondenzatore u napajanju i ne daj boze da treba neki da se menja,  to kosta i treba naci majstora koji ce to uraditi ( ovo nije problem ).   Budi pazljiv sa kupovinom, pokusaj da nekako saznas kako koja pojacala mogu da rade sa tvojim zvucnicima i muzikom koju slusas.  Ja sam prvo kupio sistem od komponenti do 120 Eu pa kasnije isao na visi kvalitet kad su finansije dozvolile, pa zato mislim da mogu da kazem bar par korisnih stvari.  Pazi i od koga kupujes, obavezno preslusaj / pogledaj dobro pre kupovine, nista iz zaleta.  Ako nadjes nekog ko je voljan da donese pojacalo na probu to je jos i najbolje resenje, ali da znas nisi ti ni u kakvoj obavezi u toj situaciji ako ti se ne svidja.

Zelim ti srecu u kupovini  :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Krca44 said:

Mislim da ti je 150 knap budzet za takve zvucnike, nemoj da brzas, cekaj odgovarajucu priliku i dotle pokusaj da skupis jos love. Onaj  Cyrus bi trebao da biti dobar izbor, tako ga posmatraj,  sigurno bolji od vecine japanske konkurencije od pre 20-30 godina.  Informisi se sto vise, ima dobrih pojacala koja su nekad bila visa klasa , tipa Sansui ili Pioneer ali na primer ti modeli imaju posebne kondenzatore u napajanju i ne daj boze da treba neki da se menja,  to kosta i treba naci majstora koji ce to uraditi ( ovo nije problem ).   Budi pazljiv sa kupovinom, pokusaj da nekako saznas kako koja pojacala mogu da rade sa tvojim zvucnicima i muzikom koju slusas.  Ja sam prvo kupio sistem od komponenti do 120 Eu pa kasnije isao na visi kvalitet kad su finansije dozvolile, pa zato mislim da mogu da kazem bar par korisnih stvari.  Pazi i od koga kupujes, obavezno preslusaj / pogledaj dobro pre kupovine, nista iz zaleta.  Ako nadjes nekog ko je voljan da donese pojacalo na probu to je jos i najbolje resenje, ali da znas nisi ti ni u kakvoj obavezi u toj situaciji ako ti se ne svidja.

Zelim ti srecu u kupovini  :)

Hvala puno na savetu trenutno posedujem yamahu dsp e1000 i zvucno mislim da to moze mnogo bolje,posto koristim stereo i nemam aspiracija da prelazim na visekanalni.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, St&Co said:

yamahu dsp e1000 i zvucno mislim da to moze mnogo bolje,posto koristim stereo

Nema na cemu da mi zahvaljujes zaista, voleo bih da mogu da ti dam vise korisnih informacija.  Mogu da ti navedem moj primer : prvo sam kupio Luxman L2 ( sada vredi plafon 80Eu ), bio je ok ali usled starosti prosao dva manja servisa, potom sam uzeo Pointe domaci lampash za 350Eu polovan.  Razlika u kvalitetu zvuka je neverovatna pogotovu sada kad je lampash na servisu ( i on je star i jako puno koriscen s moje strane ) pa sam se vratio privremeno na Lux.  E sada ja ne mogu da ti preporucim lampe, mislim da tim tvojim kutijama treba snage,  verovatno 50 do 100W ali fora je da neka pojacala od 50W bolje kontrolisu zvucnik od nekog koje ima100W... za to treba znati sta kupovati.   Vidi bar kakvu muziku slusas to je takodje bitan faktor u izboru.   Nadam se da ce ostali clanovi iskusniji od mene podeliti svoja iskustva da steknes neku bolju sliku.   Bilo bi dobro ako mozes naci ljude koji imaju Heco zvucnike da i oni kazu sta im kako radi...

Pozdrav, Krca  :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, St&Co said:

Hvala Ajduk na svemu,a nadam se da ce mozda da se prikljuci jos neko temi jer mi je stvarno potreban savet.pozz

Na žalost samo mogu da se priključim. Pratim ovu temu, a ovim vodama sam početnik kao i ti. Tako da ne bih mogao da ti dam neko konkretno rešenje. Meni se recimo mnogo dopada kako zvuči Yamaha A-S500.

Yama a-s500

Mi smo malo tržište, a ovde uglavnom dolazi odpad. Najbolje bi bilo da povedeš neko iskusnijeg kod kupovine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cuo dobre stvari o Auri

Covek koji prodaje je u Kikindi... ako ga ne poznajes, ili ti ga neko ne preporuci...  moje pravilo broj jedan jeste da vise nikad ne kupujem tehniku na nevidjeno.  Jednom sam se opekao i dosta mi je.

Alternative su da trazis na vikend slusanje,  postarina je znatno jeftinija od 200Eu,  ili da ti odes u Kikindu da licno vidis i cujes, potom procenis kako bi se to slagalo sa tvojim kutijama.  S druge strane ovde na forumu ima ljudi koji su kupili posle razgovora sa prodavcem i tako se moze saznati dosta toga.

Sa preprodavcima generalno budi vrlo orpezan, ima postenih ljudi a ima i onih koji bi da uvale aparat i ad ih vise nista ne zanima, a opet neki vracaju novac zavisno od dogovora.

Ispitaj telefonom koliko god mozes

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Aura oglas i tu se u startu postavlja jedno legitimno pitanje : model 80 ima front modela 100 ?   U cemu je fora, ko je to radio i zasto, jel to radila fabrika (???), ili je neki englez zeznuo nesto prednji panel pa mu fabrika zamenila i stavila 100,  ... ili sta je u pitanju ?

Moras da pazis na svaku sitnicu,  nekad je cak pametno napraviti na papiru spisak pitanja za prodavca pa videti sta kaze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...