Jump to content


Korato KTA 100 dual mono pojacalo snage vs Crimson CS 630C G-lab Power Amp


Preddrag

Recommended Posts

Uopšte mi nije jasna poenta najvećeg procenta postova u ovoj temi.:blink:

edit: Ovo se ne odnosi na post pre mog, očigledno smo se preklopili.

Apropo ovoga što Surokvl piše... Odlazilo se po uređaje i u druge države, 1000+ KM, nije valjda da je kamen spoticanja 200 KM u oba pravca autoputa?

A da je tržište kakvo kažeš potpuno se slažem, ali šta da radimo, takvo je kakvo je.

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2017 at 13:07, perodeformero said:
Denise, zašto imaš potrebu da na svim temama nešto objašnjavaš i tumačiš?Niti te je ko pomenuo, niti je dovodio u pitanje drugačije mišljenje, a posebno se lično ne smatram neuvaženim.Poenta je da neko uloži vreme i neki trud da se predloži nešto nekome ko traži savet, a taj neko potpuno isključuje moje ili mišljenje nekoliko ljudi, i onda se čovek zapita, pa koji q ja ovde gubim vreme.Ovde se ne radi samo o ovoj temi, bilo ih je više nego dovoljno.

 

Jel ti primećuješ kako se skoro sve teme završavaju?
Nema razmene mišljenja, uleću sa strana sa "tvrdo utemeljenim" mišljenjima i očekuju da svi aminuju. Što reko Black cofee: ?!?!
Ovde konkretno mislim na "jedino pravo mišljenja ako sam slušao uređaj" koje nema veze sa vezom jer slušanje i mišljenje ima svako, i mišljenje nekog u Beogradu ko je slušao određeni uređaj je jednako mišljenju nekog trećeg na uk forumu, a smatra se "internet znanjem", dok ovdašnje se naziva iskustvom, itd...
Vas dvojica se osećate kao da ste protraćili dragoceno vreme jer ste dali savet koji nije uvažen?
Shvataš poentu? Ide diskusija... i OPET NEKO UVREĐEN, OPET NEKO SKAČE DA BRANI NEŠTO, ne znam ni ja šta.
Zato imam potrebu da "objašnjavam"...



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites



Vidi,  da bi se smatrao uvaženim meni ovaj forum uopšte nije potreban,čak je u tom smislu i kontraproduktivan.   Ne treba da donosiš pogrešne zaključke  o drugim ljudima tako što svoj način razmišljanja implementiraš njima. 
Meni je ovaj forum deo hobija, ali zahvaljujući ovakvim i sličnim temama sve više postaje teško gubjenje vremena. Pokretač teme ne mora da ispoštuje moje mišljenje to i nije bila moja ideja, realno neka kupi šta god želi, ili neka ne kupi ništa men baš briga, samo  neka ne arči moj trud i vreme bez veze . Poenta je u tome je što nije ispoštovao ničije mišljenje
Ti i tebi slični, ako ste dokoni vi pišite još deset strana o ničemu, ili niočemu kako je gramtički pravilno,   to je lični izbor svakog od nas, jer realno, skoro sve što mu je savetovano i napisano je utemeljeno na "kako mali Perica zamišlja" i na osnovu onog što se načulo i pročitalo na netu.  Savet i preporuka treba da budu utemeljeni na konkretnom i praktičnom iskustvu sa dotičnom spravom u protvnom mogu da budu dezinformacija ili vode vrlo često u pogrešnom smeru. 
Nažalost većina i ne traži pravi savet nego da ih se tapše po ramenu i da se potvrde njihovi stavovi, tako da pravi saveti i nisu baš mnogo popularni


Pokretač arči tvoj trud? A mi smo dokoni?
:-)

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Preddrag said:

I ti isto mislis da cu dati novac za ono sto se tebi svidja, ili si prodao zato sto ti ti se ne svidja(Rotel)?!

VIdi ovako svaki uređaj koji se prodaje neko ga je prevazišao i kupio nešto bolje. Ti planiraš sve  svoje   uređaje da zadržiš zauvek, nećeš ništa prodavati? 

Ti ni ne znaš o kakvom se uređaju radi (ROTEL) jer da išta znaš ne bi ni tražio savet nego bi ti nama savetovao.

Ti kupi šta god hoćeš, tvoj problem, nemoj da kupiš ono što se nama sviđa, ali nemoj onda ni da tražiš savet, to što budeš kupio ti ćeš i slušati, samo nemoj onda da smaraš ljude koji su ti dali savet iz najbolje namere, a pogotovo nemoj neargumentovano da ih vređaš i  da konstruišeš neke teorije zavere. Ako si paranoičan i ako smatraš da će neko ovde da te prevari, što si uopšte otvarao temu. 

Pošto si me pitao, da ti odgovorim, imam itekako šta da radim  umesto što primitivcima pokušavam da pomognem i da im objasnim ono što oni neće nikada razumeti, tako da ću se u skladu time ubuduće držati "idiotproof" tema i kloniti se likova koji ne zaslužuju elementarnu pažnju

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, den!s said:

Jel ti primećuješ kako se skoro sve teme završavaju?
Nema razmene mišljenja, uleću sa strana sa "tvrdo utemeljenim" mišljenjima i očekuju da svi aminuju. Što reko Black cofee: ?!?!
Ovde konkretno mislim na "jedino pravo mišljenja ako sam slušao uređaj" koje nema veze sa vezom jer slušanje i mišljenje ima svako, i mišljenje nekog u Beogradu ko je slušao određeni uređaj je jednako mišljenju nekog trećeg na uk forumu, a smatra se "internet znanjem", dok ovdašnje se naziva iskustvom, itd...
Vas dvojica se osećate kao da ste protraćili dragoceno vreme jer ste dali savet koji nije uvažen?
Shvataš poentu? Ide diskusija... i OPET NEKO UVREĐEN, OPET NEKO SKAČE DA BRANI NEŠTO, ne znam ni ja šta.
Zato imam potrebu da "objašnjavam"...



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

Da li ti znaš šta ti braniš i šta je poenta tvog pisanja, i to ne samo na ovoj temi?

Dežurni demagog destruktivac. Šta si ti konstruktivno napisao, da li si dao neki predlog da bi imao kredibilitet da bilo šta  kritikuješ. Teme se uglavnom završavaju kako se završavaju zbog takvih kaošto ste ti i ovaj pokretač teme i vama sličnih koji presipate iz šupljeg u prazno i plus toga ste nevaspitani. Iznesi svoj stav i argumentuj ga konkretnim iskustvom, nemoj da pametuješ o tamo nekom Englezu koji sedi tamo negde za računarom.

Naravno da je to internet(ne) znanje, prvo ne znaš ko tamo sedi i piše, a tamo kao i ovde isto sede likovi i pišu o nečemu što, isto kao i ti, nisu ni čuli ni videli i o tome ne znaju ništa, A onda ti to preneseš bez provere validnosti toga ko je napisao i šta je napisano i to je sto posto pouzdano!  I ti to izjednačavaš sa konkretnim i neposrednim iskustvom  nekoga ko ti iz prve ruke napiše nešto što je čuo i video!  Jel shvataš razliku između direktnog iskustva i onog što si prepisao sa interneta? Nešto si ti debelo tu pobrkao. 

Suština ovog hobija je slušno iskustvo i praksa, koja se naravno bazira na potrebnom predznanju i bez toga nema ništa. I tek onda to može da se potkrepi tuđim mišljenjima i linkovima. Ako ti smatraš da je to čitanje po internetu dovoljno, slobodno čitaj, nemoj ni da slušaš, ni da probaš meni je to OK. Nemoj samo da na osnovu takvog (ne)znanja deliš savete i prosipaš pamet i da to to namećeš kao ispravan koncept

Link to comment
Share on other sites

@SUROKVL
To što si ti slušao je tvoja stvar / tvoj problem. Pero, Dejo, Žika, Mika i ostali koji te znaju na ovom forumu mogu da imaju poverenje u tvoje mišljenje. Mi koji te ne znamo ne možemo, tako da tvoje iskustvo iz prve ruke mi je jednako kao i od onog Danca iz prve ruke. On se isto kune u slušalačko iskustvo kao i ti. A Danci ne lažu B)

- - - - - - -

A jel shvataš ti da ti nemaš pojma o životu a kamo li o tome šta pišeš?!

Ja ne branim ništa i nikog na ovom forumu :-) Odakle tebi takva ideja? I odakle ti ideja da imaš pravo da pričaš o mom nevaspitanju? Sakrio si se iza tastature i *ereš o vaspitanju? :-)
Ma ajde!

I to sve si izveo iz velikog slušalačkog iskustva?

 

Link to comment
Share on other sites

Pametnom jedna dosta a budali ne vredi ni sto.

Još jednom da pokušam da ti objasnim. Englez Danac i  Tadžekistanac imaju pravo da pišu o svom slušnom iskustvu isto kao i ja, ti i bilo ko drugi, našem mišljenu i iskustvu može da se veruje ili ne veruje, to je subjektivno.

Ti možeš da mi ne veruješ to je tvoje pravo, to što ti apriori više veruješ Englezu ili Dancu  nego  Peri, Deji, Žiki, Miki i meni je opet tvoja lična stvar, imaš pravo na to, to je posledica malograđansko-provincijskog mentaliteta, koji nije posledica mesta življenja već stanja duha i  kućnog(ne)vaspitanja. 

Imaš i ti pravo da izneseš slušno iskustvo i tebi možemo da verujemo ili ne verujemo. To da li se nečijem slušnom iskustvu veruje ili ne veruje je opet subjektivna stvar i zavisi ne od toga da li nekog poznaješ ili ne, već od onoga šta i kako piše i kako to argumentuje i u krajnjem slučaju da li su njegovi saveti nekom pomogli ili nisu.

 Ti bi  svoje slušno iskustvo rado izneo kada bi ga imao, a pošto ga nemaš onda čitaš po internetu i to iznosiš kao svoj stav, e to je internet (ne)znanje i to je ono protiv čega sam kategorički.

To rade isfrustrirani tipovi kojima je to jedini oblik bavljenja HI FI jem i koji nedostatak znanja posvećenosti i prave metodologije nadoknađuju povećanom copy/paste funkcijom i tako "pišu "o stvarima  i uređajima o kojima blage veze nemaju niti su ih ikad čuli ni videli. Sve to da bi među onima koji znaju još manje od njih stvorili lažni imidž znalaca  a sebi omogućili  da barem ponekada budu u centru pažnje.  Plus što na skoro svakoj temi palamudi i  piše postove prepune zajedljivosti frustracije i negativne energije

I onda takav tip meni kaže da se ja krijem iza tastature ! Mene poznaje  veliki broj audiofila znaju i ko sam i šta sam mnogi su bili moji gost kod mnogih sam i ja gostovao. Ko tebe poznaje?

Slobodno ti dođi na neki sajam berzu ili slično, ja stojim iza napisanog, mogu ti to reći i uživo, da vidimo ko se krije

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, SUROKVL said:

A ti sledeći put naznači čije te mišljenje interesuje  pa da smo ti pišu ono što ti je po volji

Ti si prvi cije me misljenje uopste ne interesuje. Sam si pokazao svoj primitivizam i gde god si se pojavio sve teme si usrao. 

 

24 minuta ranije, SUROKVL said:

Pametnom jedna dosta a budali ne vredi ni sto.

 

A, stvarno nema sta da radis?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Preddrag said:

Ti si prvi cije me misljenje uopste ne interesuje. Sam si pokazao svoj primitivizam i gde god si se pojavio sve teme si usrao. 

 

A, stvarno nema sta da radis?

Niko te ništa nije pitao, nemoj da odgovaraš na post koji nije tebi upućen! I pripazi na rečnik za to se dobija warning!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SUROKVL said:

Bićemo ti jako zahvalni ali sumnjam da ćeš se odreći svoje duševne hrane

Ma kakva duševna hrana, gladovaću! Od sada vas pitam za dozvolu kada i šta ću da kažem na forumu! :)

Sad vidim da ste mi poznati odnekle, a ono sa teme o Akustik Insajderu :ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, den!s said:

Ma kakva duševna hrana, gladovaću! Od sada vas pitam za dozvolu kada i šta ću da kažem na forumu! :)

Sad vidim da ste mi poznati odnekle, a ono sa teme o Akustik Insajderu :ph34r:

 

Tako je druže Balkanski Špijun samo ja sam tamo pisao skoro ništa, za razliku od tebe

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, SUROKVL said:

Konačno, šta ćeš, mali fond reči.potroši se brzo.

Aj' ti lepo, pošto nisi ni sopstvenu temu ispoštovao, traži lock, da više ne zamlaćuješ narod i lepo idi kupi šta ti volja 

Ako si mu rekao! Ja bih ga banovao jer nije poslušao tvoj savet...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...