Jump to content


Revox CD Player B226


picturesd

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

15 minuta ranije, picturesd said:

Sad sam otkrio jos nesto. Plejer je ugasen i pritisnuo sam play dugme i ukljucio se, nisam pritisnuo power dugme. Jel to normalno?

Isto se desi i kad je iskljucen i pritisnuo sam load dugme, posle pause ..ukljuci se.. ??

 

Нормално је, јашта.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stoN_Cold said:

Нормално је, јашта.

Hvala stoN_Cold. Ispade da power dugme sluzi samo za iskljucivanje. Takodje kad zelim da izaberem pesmu moram prvo da kliknem na cursor dugme pa na recimo 5 dugme ako hocu petu pesmu. Zanimljiva ReVox logika. :)

Link to comment
Share on other sites

To je plejer iz generacije Philips CD304 i zato je logika upravljanja malo drugačija nego danas. Inače, ako hoćeš petu numeru, dovoljno je da pritisneš 5 i PLAY, bez kurzora koji služi za šetanje po displeju pri složenijem programiranju. Ako ti treba uputstvo, poslaću ti na Wetransfer. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Willi Studer said:

To je plejer iz generacije Philips CD304 i zato je logika upravljanja malo drugačija nego danas. Inače, ako hoćeš petu numeru, dovoljno je da pritisneš 5 i PLAY, bez kurzora koji služi za šetanje po displeju pri složenijem programiranju. Ako ti treba uputstvo, poslaću ti na Wetransfer. 

Hvala Willi Studer. Nisam znao da ide to tako a skinuo sam neku kopiju sa hifiengines sajta ali je nisam dovoljno isčitao. :)

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2017 at 22:20, picturesd said:

Platio sam ga, cekam da stigne. Tu ladicu cu da proverim. Sta je Zamak? Materijal? Hvala Borchee. :)

p.s. Prodavac kaze da nije otvaran, nije diran. Evo nekolko fotki. 

P3120015.jpg

P3120016.jpg

P3120014.jpg

P3120007.jpg

P3120005.jpg

P3120006.jpg

Da li je ova moja masina MKII? Po ovim grilovima na gornjoj strani pretpostavljam da jeste. Sta mislite? 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, borchee said:

Ne. Pogledaj malo slike po netu:

- natpis B226 - mkII

- crna tanka dugmad (to je imao i mkI - isti kao tvoj, sem dugmadi).

Ne razmijem. Jel nije ili jeste MKII?

 Kad ukucam na googleu MKII prikaze mu uglavnom kao moj Revox sa ovakvim grillovima na poklopcu. 

I je li postoji neki sajt sa proverom godine proizvodnje bilo kog Revox proizvoda preko serijskog broja. Kod foto opreme to postoji na netu. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, picturesd said:

Jel nije ili jeste MKII?

Kao što napisah, nije.

Tvoj je MKI iz prve serije (CDM-1 mehanizam, crvena i siva dugmad).

MKI druge serije je u biti identičan, samo što ima tanku crnu dugmad, kako bi se izgledom bolje uklopio u novu seriju Revox uređaja. Druga serija je znači kasnija, ali se uporedno sa njom proizvodila i prva - mislim, da nisu imale serijske brojeve koji bi ih razdvajali.

Serijski brojevi za MKI (prve + druge serije) su 35000 - 46500, proizvodnja oktobar '86 - april '88.

MKII (izgleda skoro kao MKI druge serije, samo što je očerupan, kako bi smanjili cenu i bio je predviđen samo za Nemačku):

- natpis 'B 226 - MKII' na fronti

- serijski broj 50000 pa nagore, proizvodnja oktobar '87 - jul '91

- pozadi nema varijabilnih izlaza (dva činča manje), prozorčiča za napon (nema više šaltera za promenu napona), nema utičnice za naponski kabl (taj je sad fiksno ugrađen)

- mehanizam CDM-1 zamenio je CDM-1MKII (vidna razlika)

- nema grila na poklopcu

- mislim, da ima još nekih vizuelnih razlike, ali ih se ne sečam (dobro, kvalitet izrade je bio lošiji, pa spojevi/tolerancija/haptika delova nije dobra kao u MKI, ali to je teže uočiti gledajuči fotke).

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2017 at 9:02, borchee said:

Kao što napisah, nije.

Tvoj je MKI iz prve serije (CDM-1 mehanizam, crvena i siva dugmad).

MKI druge serije je u biti identičan, samo što ima tanku crnu dugmad, kako bi se izgledom bolje uklopio u novu seriju Revox uređaja. Druga serija je znači kasnija, ali se uporedno sa njom proizvodila i prva - mislim, da nisu imale serijske brojeve koji bi ih razdvajali.

Serijski brojevi za MKI (prve + druge serije) su 35000 - 46500, proizvodnja oktobar '86 - april '88.

MKII (izgleda skoro kao MKI druge serije, samo što je očerupan, kako bi smanjili cenu i bio je predviđen samo za Nemačku):

- natpis 'B 226 - MKII' na fronti

- serijski broj 50000 pa nagore, proizvodnja oktobar '87 - jul '91

- pozadi nema varijabilnih izlaza (dva činča manje), prozorčiča za napon (nema više šaltera za promenu napona), nema utičnice za naponski kabl (taj je sad fiksno ugrađen)

- mehanizam CDM-1 zamenio je CDM-1MKII (vidna razlika)

- nema grila na poklopcu

- mislim, da ima još nekih vizuelnih razlike, ali ih se ne sečam (dobro, kvalitet izrade je bio lošiji, pa spojevi/tolerancija/haptika delova nije dobra kao u MKI, ali to je teže uočiti gledajuči fotke).

 

 

Hvala puno borchee. Moj je znaci po serijskom broju iz prve serije.  :)

IMG_6458.JPG

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2017 at 9:02, borchee said:

Kao što napisah, nije.

Tvoj je MKI iz prve serije (CDM-1 mehanizam, crvena i siva dugmad).

MKI druge serije je u biti identičan, samo što ima tanku crnu dugmad, kako bi se izgledom bolje uklopio u novu seriju Revox uređaja. Druga serija je znači kasnija, ali se uporedno sa njom proizvodila i prva - mislim, da nisu imale serijske brojeve koji bi ih razdvajali.

Serijski brojevi za MKI (prve + druge serije) su 35000 - 46500, proizvodnja oktobar '86 - april '88.

MKII (izgleda skoro kao MKI druge serije, samo što je očerupan, kako bi smanjili cenu i bio je predviđen samo za Nemačku):

- natpis 'B 226 - MKII' na fronti

- serijski broj 50000 pa nagore, proizvodnja oktobar '87 - jul '91

- pozadi nema varijabilnih izlaza (dva činča manje), prozorčiča za napon (nema više šaltera za promenu napona), nema utičnice za naponski kabl (taj je sad fiksno ugrađen)

- mehanizam CDM-1 zamenio je CDM-1MKII (vidna razlika)

- nema grila na poklopcu

- mislim, da ima još nekih vizuelnih razlike, ali ih se ne sečam (dobro, kvalitet izrade je bio lošiji, pa spojevi/tolerancija/haptika delova nije dobra kao u MKI, ali to je teže uočiti gledajuči fotke).

 

 

Evo slikao sam i unutra. DAC je TDA1541A. :)

FullSizeRender 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, picturesd said:

Aa, to je ona kao alu kockica sa "rebrima"??

Tako je, uglavnom ih nalazimo na rashodovanim maticnim CPU plocama, grafickim kartama itd.
Ima ih zaista svih oblika tako da ces uz malo truda naci onaj koji ce se najbolje uklopiti na ta dva cipa.
OPREZ! 

Hladnjak koji tako tako postavljas ni jednom svojom tackom na citavoj povrsini ne sme dodirivati NISTA u svojoj neposrednoj blizini.
Ja sam ih drzao ne fiksirane ali sam bio sto posto siguran da se nece pomeriti, ako mislis da mozes isto ti uradi tako, a ako ne onda kupi termalnu traku 3M (K/P) i fiksiraj ih za cipove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...