Jump to content


Pitanje o Denon AV risiverima


ivanp

Recommended Posts

Molim malo koncentracije.

Da li na Denon AV risiverima, kad se isključe front zvučnici, (na ona dva mala tastera A i B), surround kanali nastavljaju da rade?

Molim da se javljaju vlasnici Denon AV risivera, koji znaju o čemu pričam.

Link to comment
Share on other sites

Da pokušam da pojasnim, mada kao što rekoh više puta, mator sam i konfuzan.
Imao sam Yamahu, AVR, jeftin al dobar i lep. Kad mu isključiš glavne zvučnike (frontove), saraund kanali rade, i dalje. E to je bilo lepo, ali avaj, nije imala pre out izlaze. Nisam mogao elegantno da je spojim sa nekim pojačalom za frontove. Sad imam Sonija STR-DB840QS. Mrga, lepo radi, ima pre out ove, ali opet avaj. Kad mu isključiš prednje zvučnike (da saoba ne bi postala skladište istih, a i zbog para), ne radi mu ništa sem izlaza za slušalice.:wacko:

Kako je to kod Denon AVR ova? Kod modela AVR-2105, na pr.

Ovo je naravno igra za nas sa jeftinijim kartama.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni svi Denon AVRs isti. Sve zavisi za koji se model odlucis. Ja imam Denon AVR 3313 i kod njega mozes da definises dva para prednjih zvucnika: jedan za stereo slusanje a jedan za kucni bioskop. Ako taj drugi par zvucnika nije zakacen a Denonu kazes da hoces bas njih da slusas, onda ce ti raditi samo surround kanali.

Varijanta koja funkcionise kod svih AVRs jeste da jednostavno ne zakacis prednji par zvucnika.

Jedino nisam shvatio zasto ne zelis da ti rade prednji zvucnici a zelis da rade surround ? Obicno je obrnuto ...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dejane na odgovoru.

Pa jednostavno želim da frontove puštam preko drugog pojačala na koje su mi priključeni CD plejer, DAC. AVR mi služi samo da dekodira zvuk iz filmova i pušta saraund kanale, a preko pre out a šalje signal na drugo pojačalo za frontove.
Nadam se da nisam opet konfuzan.

Na taj način imam samo jedan par glavnih zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

Ако мислиш да угасиш појачала у самом авр, те они не праве сметњу, ништа од тога. Ниједан авр нема ту могућност у потпуности. Сва појачала су увек под напоном, само је питање да ли имају закачене звучнике или не. Денон 4311 има кобајаги ову могућност, изабере се да ради као преамп за све или неке канале. Само прекине везу са својим појачалом али их не гаси. Ипак, авр не смета да нема закачене звучнике за неке канале већ само шаље сигнал преко излаза.

Оно што би мени већи значај за филмове, поред преамп излаза, имало јесте што новији и јачи систем корекције звука. Убедљиво најбољи је Audyssey XT32, мада може и само ХТ да послужи. Маранц и Денон их користе и дан данас. Старији модели са простим системима за корекцију јесу заслужни о лошем мишљењу које неки имају о суроунд звуку.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim Vlado da ugasim pojačalo za frontove na AVR u već da signal sa pre outova šaljem na drugo pojačalo. U ostalom ja to radim već godinama na Soniju STR-DB840QS. E sad on nema nakačene zvučike na front izlazima za zvučnike!! Kad sam bio mali, pre mnogo godina učili su me da će pojačalo da crkne ako ga uključiš a ono nema priključene zvučnike!?:o

Jedan od servisera sa foruma rekao mi je pre par godina "ma teraj neće ništa da se desi". Nije se ni desilo al mi ne da mira.

E sad ja sam imao Yamahu, kojoj , kad isključiš frontove na tasterima A i B, isključe se izlazi za frontove al saraund kanali rade. Nije imala pre out ove pa sam je prodao. Ja ne mislim da je saraund zvuk loš. Koristim ga za filmove. Zavisi ko šta voli. Meni je dovoljno da nekad čujem kako je "neka sobarica tresnula vrata negde levo iza mene":D

Kod ovog sonija kojeg sada imam kad stavim zvučnike na off, ne radi ništa sem izlaza za slušalice. Inače je svemirski brod za onu Yamahu. U smorih vas.........:)

Link to comment
Share on other sites

Чим користиш авр сигурно немаш лоше мишљење него сам рекао уопштено.

Лично сам користио Онкио, сада користим Маранц авр као преамп/процесор звука са Ротел снагашима и то ради ок, да чукенм во дрво. У упутству нема неке напомене око тога а када сам се својевремено информисао о коришћењу авр уместо правог пре/про нисам нашао да се ико жалио око некоришћених излаза и неких проблема. Једини проблем може бити прегревање авр ако нема довољно простора за вентилацију, ипак је свашта убачено у једну кутију на малом простору. Ако се не греје није страшно.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ivanp said:

Hvala Dejane na odgovoru.

Pa jednostavno želim da frontove puštam preko drugog pojačala na koje su mi priključeni CD plejer, DAC. AVR mi služi samo da dekodira zvuk iz filmova i pušta saraund kanale, a preko pre out a šalje signal na drugo pojačalo za frontove.
Nadam se da nisam opet konfuzan.

Na taj način imam samo jedan par glavnih zvučnika.

Obicno se taj problem resava tako da pre-outs sa AVRa povezes sa Home Theater ulazima stereo pojacala (kod nekih se ti ulazi zovu i Unity Gain, ali ima jos naziva), tako da kada slusas stereo, onda koristis samo stereo pojacalo a kada slusas kucni bioskop onda signal ide preko AVR, koji kontrolise i glasnocu po svim kanalima, dok stereo pojacalo pokrece prednja dva kanala. Unity Gain ili Home Theater ulazi su takvi ulazi kod pojacala kod kojih je uradjen by-pass volume kontrole - bas zato da bi AVR spolja mogao da kontrolise glasnocu.

Ako nemas takav ulaz na pojacalu, onda ti je najbolje da glasnocu podesis pomocu oba potenciometra za glasnocu (i na AVRu i na stereo pojacalu). To je jednostavnije nego da stalno prevezujes pojacala.

Inace Sony koristi class D pojacala, koja odlikuje velika efikasnost. Zbog toga se oni slabo greju. Pioneer isto koristi Class D dok Denon, Onkyo i Yamaha koriste AB klasu, pa se onda srazmerno vise i greju.

Link to comment
Share on other sites

Nemam takve ulaze na stereo pojačalu. Ne prevezujem stalno, tj uvek su vezani. Pre out za frontove je priključen na tuner ulaz pojačala (tako mi je odgovaralo). Tačno znam na koju jačinu odvrćem pojačalo (uvek isto) i ne diram ga sve dok ga koristim sa AVR om. Volum celog sistema podešavam na AVR u. Tako se ne remete nivoi (levels) ostalih kanala i frontova. Ma ja to tako koristim godinama, nego sam nešto uprpio (staros valjda) da ću nešto da zay...em, pa pošto sam od onih sa jeftinijim kartama............:D

U svakom slučaju hvala Dejane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, da ne otvaram novu temu. Kupio sam Denon AVR-2808. Sony je otišao kod drugara.

Igram se za male pare, kad već nije drugačije.

E sad da ne bi bilo sve lepo, grafička sa kompjutera mi ne prepoznaje Denon (detect displays preko HDMI ja). Zvuk je odličan.
Sa AVR a ide slika na plazmu kad prčkam po menijima. Sa kompa na AVR, jok.

Počupah ovo malo kose što imam.....

Link to comment
Share on other sites

Grafička je neka ASUS EAH5450, neka sa ATI jevim GPU. Treblo bi da su HDMI ispravni jer kad špartam kroz menije AVR a, to se vidi na TV u. Samo grafička neće da prepozna Denona kao display.

To registrujem (pratim tako što imam dodatni VGA monitor priključen na comp).
Dobra je ideja da probam sa drugim izvorom HDMI signala. Probaću sa IPTV boxa.

Link to comment
Share on other sites

Провери кабл, драјвер за хдми... подешавања у систему... без хдми нема ХД аудио формата а примети се разлика.

Који програм користиш, да ли је изабран одговарајући излаз за звук? Можда користи дефолтни који је звучна карта а хдми са графичке је други у низу који се прескаче.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vlado na sugestijama. Valjda su me stigle godine pa mi glava.........služi za potšišivanje.

KABL.... sto mu gromova što bi rekli strip junaci. Kada sam komp direktno spojio sa tim novim parčetom HDMI kabla koji sam pre neki dan kupio za AVR, slika jok!

E sad na ambalži ne piše verzija kabla. Piše šta sve može. 3D, ultra HD. Na risiveru je HDMI 1.3.

Da li može da smeta ako je kabl novija verzija?

Link to comment
Share on other sites

Сви хдми каблови физички су исти тј имају 14 или 19 жица, standard and high speed. 1.3, 1.4, 2.0 конектори исти, разлика је у уређају не и каблу. Пробај другу графичку, новији драјвер, авр на фабричка подешавања.

Link to comment
Share on other sites

Eto i to se dešava. Kabl je bio neispravan. Stavio sam drugi i grafička je odmah detektovala Denon kao displej. Imam sliku i mislim da je sad sve u redu. Sledi nastavak šetnje kroz lavirinte Denonovih menija i podmenija. Sony je bio mnogo jednostavniji ali i 6-7 godina stariji.

Vlado hvala na pomoći.:D

Link to comment
Share on other sites

Ништа... јави шта испало на крају. Мораш добити и звук преко хдми.

Denon AVR-2808CI (AVR-2808) (AVC-2808)
DIGITAL DSD INPUT:
HDMI DSD input
[Supposed] Pure DSD Listening Mode:
YES:
PURE DIRECT -> DSD DIRECT / DSD MULTI DIRECT
DSD-CAPABLE DAC:
YES:
Burr-Brown DSD1608
Notes/unrefuted claims/evidence/proof REGARDING THEIR CASE:
The user manual states that When playing DSD signals in the DIRECT or PURE DIRECT mode, the DSD signals are converted as such into analog signals. When playing in other surround modes, the DSD signals are first converted into PCM format, then into analog signals.

 

Ако немаш неки универзалац најјефтиније шта се може наћи за 30-40е је Пионир двд плејер 600/610 који са новим фирмвером чита сацд нарезан на двд диск и шаље дсд битстрим преко хдми у авр. Вреди...

 

Link to comment
Share on other sites

Na žalost muke po Denonu se nastavljaju. Ako neko ima živaca da mi odgovori, ok, ako ne...

ugnjavio sam baš. Tek sam sad primetio da ne radi ni u kakvoj normalnoj stereo varijanti. Radi samo 5kanala stereo. Pokušao sam da prema uputstvu resetujem na fabričke postavke, ali ne ide nikako.

Ako niko nema nikakvu ideju, pokušaću da ga vratim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...