Jump to content


Mini-TOSLINK-to-TOSLINK (optical) cable


chika_milan

Recommended Posts

Pogledaj specifikacije za dacmagic i za chromecast. Dacmagic (ne znam koju verziju daca imas) preko toslink veze omogucava samo do 24/96. Takodje, ne znam da li chromecast moze na izlazu da izbaci 24/192? Cak i da moze, ako dac toslink ulaz ne prima 24/192 onda mrka kapa za 192.

Link to comment
Share on other sites

sad pokusavam da nadjem za dac magic 100, ali mi ne ide. moguce je da on ne moze da primi 24/192 preko toslinka  shit.

Koliko vidim (u technical specification fajlu na sajtu proizvodjaca) preko optike ne moze 24/192 nego maksimalno 24/96. Po meni, nista vazno a svakako ne razlog za nerviranje. Takvi fajlovi ce ti zauzimati nekoliko puta vise prostora na hard disku a eventualno zvucno poboljsanje spram 16/44.1 ces mozda uspeti da cujes ako se mentalno pripremis za čuljenje ušiju u stanju vestacki izazvane napetosti slicne onoj kao na wc solji kad te strefi zatvor. Mislim, cuje se to, ali ako juris razlike da ih cujes, a tu od slusanja muzike ne ostane nista.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, chika_milan said:

ne, na zalost. chromecast audio nema podesavanja nikakva :)

ali nema veze, on se cuje odlicno.

Ja bih probao streaming kroz JRiver preko JRemote za Android, koji nije doduše besplatan, košta 10$ u GooglePlay prodavnici, što je sasvim podnošljiva cifra, rekao bih... JRiver ima DSP podešavanja za svaki podržani bitrate pojedinačno, pa možeš da radiš upsampling, downsampling, ili ništa, odnosno puštaš kao originalni bitrate. U tom slučaju imaš i "jare i pare", odnosno ne bi morao da zaobilaziš DAC kad puštaš Hi-res fajlove.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, chika_milan said:

kapiram, mada mi ne odgovara to. posto strim slusam sa google play (320 je, pa je ok), a on odlicno radi sa chromecast. a kad pustam neke svoje fajlove koji su 24/192, chromecast audio ih odlicno pusta. dac u njemu super radi.

hvala na idejama!

Zato sam i predložio JRemote, pošto verzija za Android podržava ChromeCast, a verzija za Apple, logično - AirPlay.

Edit: ja ne bih jurio neki drugi DAC, jer ne znam nijedan koji preko TOSLINK ulaza pušta više od 96kHz.

Link to comment
Share on other sites

upravo sam pogledao kako radi  JRiver. Odlicno je ovo. 

samo, ja vec koristim plex, i to meni sve sjajno radi. definitivno necu prelaziti sad na nesto novo. ne navikava mi se opet.

plex mi strimuje i filmove u hi rez, i muziku.. (filmove na chromecast, a muziku na chromecast audio). i aplikacija na telefonu odlicno radi. 

hvala jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, chika_milan said:

koliko vidim, ne moze da pusta google play? ili gresim? 

Mislim da ne podržava, ali možda bi vredelo poigrati se sa Android aplikacijom "BubbleUPnP for DLNA/Chromecast", odnosno proveriti kako je podržan JRiver kao DLNA server. Ako je ova aplikacija prethodno već negde pomenuta, izvinjavam se što nisam pazio na času.:wink: 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, chika_milan said:

siguran sam da sve to moze da se ispodesava kako treba. al znas ono, kad vec nesto radi, ne bih da menjam :)

Slažem se, ako nije pokvareno - ne popravljaj, ali valjda smo ljudi "širokijeh evropskih shvatanja" što rek'o Mima Karadžić, otvoreni za novotarije i gedžete koji mogu da doprinesu još većem uživanju u ovom našem hobiju. :wink: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...