Jump to content


ESI - Julia


AudioAleks

Recommended Posts

Pozdrav narode, ima li neko iskustva sa ovom karticom?

Planiram da je pazarim u skorije vreme...

Do sada sam koristio M-Audio Audiophile 2496 i veliku vecinu Creative kartica. Trenutno mi je u racunaru Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty koju zelim da zamenim, jer nikad nisam prezalio prodatu M-Audio 2496... Cuo sam da je Julia jos bolja od M-Audio 2496... S obzirom da je to misljenje jednog coveka, ali meni pouzdanog, zanima me jos neko misljenje...

Meni treba iskljucivo za slusanje muzike u stereo sistemu.

 

 

Hvala unapred na podeljenom misljenju.

 

Link: http://www.esi-audio.com/products/julia/

post-32514-0-64483400-1431125435_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

To je nagradjivana zvucna kartica. Ne mozes da pogresis ako je uzmes. Nismo nikad radili testove zv....kartica pa ne mogu da iznesem licno svoje slusno iskustvo , mogu eventualno da prepricam tudja islustva koja sam u prolazu cuo caskajuci sa hi fi stima po kucama

Link to comment
Share on other sites

To je nagradjivana zvucna kartica. Ne mozes da pogresis ako je uzmes. Nismo nikad radili testove zv....kartica pa ne mogu da iznesem licno svoje slusno iskustvo , mogu eventualno da prepricam tudja islustva koja sam u prolazu cuo caskajuci sa hi fi stima po kucama

Trebalo bi da je pazarim ove nedelje, jos se premisljam izmedju ove i povratka na M-Audio 2496... Solidna je razlika u ceni...

Ako uzmem ovu prenecu utiske...

Link to comment
Share on other sites

Mene je baÅ¡ namuÄila sa drajverima na XP, a i ranije verzije drajvera na novijim Win.

 

Dobri drajveri su 1.18

 

I na Win7 nije baÅ¡ najbolje ali ok. Malo je to nestabilno... Ali to je i delom do Windowsa. Kad sam već kod njega, Format Drive opcija pri instalaciji je beskorisna. ZnaÄi da audio na kompu je samo muzika iz audio plejera i niÅ¡ta drugo. Ni filmovi ni noviji browser ni anti virus... niÅ¡ta Å¡to može da napravi zvuk. 

 

ASIO drajveri su neupotrebljivi za slušanje muzike, a ni WASAPI nije daleko.

 

Preko DS radi najbolje.

 

Kada radi kako treba, zvuÄi odliÄno.

Link to comment
Share on other sites

Ja je imam i ne bih je menjao za brdo ljustenih semenki. Imao sam vise komada zvucnih kratica, jeftinijih i skupljih od nje i nekoliko DAC-ova i Juli@ je i dalje kod mene, so, figure it out

Shvatio...  :thumbsup2

 

Mene je baÅ¡ namuÄila sa drajverima na XP, a i ranije verzije drajvera na novijim Win.

 

Dobri drajveri su 1.18

 

I na Win7 nije baÅ¡ najbolje ali ok. Malo je to nestabilno... Ali to je i delom do Windowsa. Kad sam već kod njega, Format Drive opcija pri instalaciji je beskorisna. ZnaÄi da audio na kompu je samo muzika iz audio plejera i niÅ¡ta drugo. Ni filmovi ni noviji browser ni anti virus... niÅ¡ta Å¡to može da napravi zvuk. 

 

ASIO drajveri su neupotrebljivi za slušanje muzike, a ni WASAPI nije daleko.

 

Preko DS radi najbolje.

 

Kada radi kako treba, zvuÄi odliÄno.

Ne verujem da cu imati probleme tog tipa... Vidim da su azurni sto se toga tice, tako da ne brinem za to... Iste sam price slusao za mnoge druge kartice, pa se na kraju ispostavilo da su samo studentske price kako ih profesor ne voli...  :wacko: A sto se tih dodatnih programa tice, to naravno treba izbegavati, samo suv drajver i to je sve. Nema sta da ne valja.

 

Win XP je stalno pravio probleme koliko se secam, mada ga nisam koristio 10 godina i vise... U Visti je kasnije sve to ispravljeno, a onda je Win 7 ubrzao stvari i dosta lepih stvari iz Viste uklonio, sto mi se ni malo nije dopalo... Vec oko 3 godine sam na Win 8.1 i nemam ni jednu zamerku, sem sto nema podrske za neke kartice od pre 10-ak godina, TV kartica uglavnom... Ali to nije do windowsa, nego do proizvodjaca kartica.

 

Drajvere sam prvo proverio... I radice ih i za Windows 10 itd...   ;-)

Link to comment
Share on other sites

Da, i ja sam poverovao tim profesorima pa sam dobio mesece maltretiranja sa loÅ¡im drajverima... 

 

Ne znam gde si to proveravao ali svakako proveri malo bolje. Voleo bih da sam i ja to uradio prošle godine.

 

http://forum.esi-audio.com/list.asp?db=esi&t=esi2&c=A&mode=0

 

Podrška = 0;

 

Da ne bude zabune, sa ovim drajverima mi deluje u redu ali joÅ¡ uvek nisam siguran. Skoro sam preÅ¡ao sa XP na Win7. Svaki dan kada upalim komp prvo presluÅ¡avam poznate pesme da Äujem da li je dobro. I moram da priznam da mi se smuÄilo.

Link to comment
Share on other sites

A sto se tih dodatnih programa tice, to naravno treba izbegavati, samo suv drajver i to je sve. Nema sta da ne valja.

 

Win XP je stalno pravio probleme koliko se secam, mada ga nisam koristio 10 godina i vise... U Visti je kasnije sve to ispravljeno, a onda je Win 7 ubrzao stvari i dosta lepih stvari iz Viste uklonio, sto mi se ni malo nije dopalo... Vec oko 3 godine sam na Win 8.1 i nemam ni jednu zamerku, sem sto nema podrske za neke kartice od pre 10-ak godina, TV kartica uglavnom... Ali to nije do windowsa, nego do proizvodjaca kartica.

 

Drajvere sam prvo proverio... I radice ih i za Windows 10 itd...   ;-)

 

NajlepÅ¡e bih te zamolio da ako editujeÅ¡ post na koji je već odgovoreno da to naznaÄiÅ¡. Ovako se naknadno menja tok diskusije i postaje nejasno.

 

Uglavnom...

 

TakoÄ‘e sam mislio tako i sluÅ¡ao profesore, a i bilo mi je logiÄnije da je problem u gigabajtima koda nego u par stotina kilobajta... Ali istina je potpuno suprotno. Jasno je da svaki Win ima svoje mane ali ovde to nije priÄa.

 

Ne znam, pitao si i odgovorio sam pa uradi kako hoćeš, ja samo ne bih da se ovo sada pretvori u diskusiju o Windowsu.

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne mogu da se požalim na drajvere iako je u poÄetku bilo malo problema sa kliktanjem/pucketanjem kada se radi neka operacija koja nije sluÅ¡anje muzike.

Koristim, sad već godinama, Win7 64-bit, nemam pojma koja mi je verzija drajvera za karticu jer sve radi pa ih i ne diram, a na foobaru mi je oduvek podeÅ¡en ASIO. Taj poÄetni problem sam reÅ¡io podizanjem buffer-a u samom foobar-u i sada mogu da surfujem bez problema dok sluÅ¡am muziku (iako to retko radim)

Link to comment
Share on other sites

NajlepÅ¡e bih te zamolio da ako editujeÅ¡ post na koji je već odgovoreno da to naznaÄiÅ¡. Ovako se naknadno menja tok diskusije i postaje nejasno.

 

Uglavnom...

 

TakoÄ‘e sam mislio tako i sluÅ¡ao profesore, a i bilo mi je logiÄnije da je problem u gigabajtima koda nego u par stotina kilobajta... Ali istina je potpuno suprotno. Jasno je da svaki Win ima svoje mane ali ovde to nije priÄa.

 

Ne znam, pitao si i odgovorio sam pa uradi kako hoćeš, ja samo ne bih da se ovo sada pretvori u diskusiju o Windowsu.

Mislim da i ne moze da se edituje post na koji je odgovoreno... Moj edit je bio samo dopuna, minut posle posta...

Ono sto sam hteo da kazem je da drajvere treba da napravi proizvodjac kartica, i da nema veze sa Windowsom.

 

Ovde sam video da izbacuju redovno drajvere za sve vrste operativnih sistema... http://download.esi-audio.com/?w=esi&p=6&g=1&l=en

Sto mi govori da su azurni... Poslednji koji su izbacili je uopavo taj 1.18.

 

Videcu kad je budem uzeo uostalom. Ukoliko su zaista napravili te glupe propuste u vidu drajvera, vraticu je.

Link to comment
Share on other sites

Eto tako je i bilo... Pazario ja karticu danas oko 12 sati... I gle cuda, instalirao drajver za moj Windows 8.1...radi sve fino, i posle 5-10 minuta prc! Zablokirao komp skroz... nista ne radi... Ok, restartujem komp, ukljuci se, a kartica nestane, device menager je prepoznaje kao audio kontroler, ali nista vise od toga... i tako se ja do 18 sati zajebavam sa svim mogucim drajverima, brisao, probao sve zivo, dosao ortak probao sve zivo, jos jedan ortak preko TeamViewer-a...i nista... Dakle, najocajniji drajveri koje sam ikad video, blagi uzas...

Oko 18 sati ja resim da stvar sredim iz korena... Usledila je reinstalacija Windowsa... Kad se instalirao, prvo sto sam uradio, instaliram drajvere za Juliu, i oces qurcina...

Evo... sad je 23:30... ne bih da psujem, ali kako bre naprave drajver od 1mb i ocekuju da radi, oce malo prekosutra! 

Ja stvarno ne mogu jos uvek da poverujem da se napravi ovako kretenski propust, ali eto... Promenio sam 10-ak audio kartica, ovo do sada nisam video zaista... Ili je jednostavno problem samo u Windowsu 8.1, sto bi reklo i u buducim Windowsima... Drugar kaze da nije imao problem kod Windowsa XP i 7...

Idem sutra da je vratim i da uzmem novac nazad...

Verovatno je kvalitetan DAC jedina normalna opcija, da budes siguran da nista nece praviti problem ili imati los zvuk...

Link to comment
Share on other sites

Eto tako je i bilo... Pazario ja karticu danas oko 12 sati... I gle cuda, instalirao drajver za moj Windows 8.1...radi sve fino, i posle 5-10 minuta prc! Zablokirao komp skroz... nista ne radi... Ok, restartujem komp, ukljuci se, a kartica nestane, device menager je prepoznaje kao audio kontroler, ali nista vise od toga... i tako se ja do 18 sati zajebavam sa svim mogucim drajverima, brisao, probao sve zivo, dosao ortak probao sve zivo, jos jedan ortak preko TeamViewer-a...i nista... Dakle, najocajniji drajveri koje sam ikad video, blagi uzas...

Oko 18 sati ja resim da stvar sredim iz korena... Usledila je reinstalacija Windowsa... Kad se instalirao, prvo sto sam uradio, instaliram drajvere za Juliu, i oces qurcina...

Evo... sad je 23:30... ne bih da psujem, ali kako bre naprave drajver od 1mb i ocekuju da radi, oce malo prekosutra! 

Ja stvarno ne mogu jos uvek da poverujem da se napravi ovako kretenski propust, ali eto... Promenio sam 10-ak audio kartica, ovo do sada nisam video zaista... Ili je jednostavno problem samo u Windowsu 8.1, sto bi reklo i u buducim Windowsima... Drugar kaze da nije imao problem kod Windowsa XP i 7...

Idem sutra da je vratim i da uzmem novac nazad...

Verovatno je kvalitetan DAC jedina normalna opcija, da budes siguran da nista nece praviti problem ili imati los zvuk...

 

E doÄ‘avola... 

 

Audioglow, kod mene odnedavno radi na 8.1 bez problema sve. Pogledacu koji su drajveri u pitanju sutra, pa javljam.

 

Hajde javi i mene zanima.

 

S tim Å¡to sam ih isprobao sve i ni sa jednim nije zvuÄalo dobro kao sa verzijom 1.18 i da su digitalni izlazi prepoznati...

 

Å ta znam, možda je do ostatka hardvera kompa pa to kod tebe stvarno radi kako treba, a možda je ipak samo u blažoj feleriÄnoj fazi, da se tako izrazim.

 

Napisah već u nekoj temi da to neki put i nisu baš jasne razlike nego se problem prepozna tek posle nekog vremena slušanja... Da ni ne pokušavam da opisujem sad razlike jer bi mi bilo jako teško to da objasnim.

Link to comment
Share on other sites

Idem sutra da je vratim i da uzmem novac nazad...

Verovatno je kvalitetan DAC jedina normalna opcija, da budes siguran da nista nece praviti problem ili imati los zvuk...

 

Drugar,nisam hteo da se mehsam,poshto vidim da iskusniji audifili preporuchuju Dzuliju,pa reko nek chovek proba kartu pretpostavljajuci sta ce da bude.

 

Ako mora karta - majka je Tigar http://www.itsvet.com/proizvod/asus-xonar-essence-stx/comp_comp_soundcard/20/83 .

 

Ako josh neki evric nije problem - solidno bolje resenje http://shop.4audio.rs/shop/da-konverteri/musical-fidelity-v90-dac/

 

E sad ot tog Vindovsa 8 bezim ko djavo od krsta(chekam 10 posto mikrosoft druzina jedan vin zezne,a jedan radi kako treba - a 7 je veoma dobar),tako da ne znam sto se operativnog sistema tiche,ali verujem da ako mora Vin 8 nece biti problema ni sa Tigrom ni MF Dacom.

 

Da remiziram - za tu kintu(a da bude novo) preporuka MF V90 Dac.

Link to comment
Share on other sites

Evo, sada sam bacio pogled pre nego krenem na posao. Kod mene je verzija drajvera 1.16, verzija Windowsa je 8.1 pro, 64-bit.

 

U Foobaru, buffer lenght je 2000ms a latencija na drajverima je 256ms. Ovako podeÅ¡eno, sve radi kako treba i Å¡to je joÅ¡ važnije, zvuÄi sjajno. Ako hoćeÅ¡, možeÅ¡ i da svratiÅ¡ da ÄujeÅ¡ kako to radi, kada radi.

Link to comment
Share on other sites

 

Meni treba iskljucivo za slusanje muzike u stereo sistemu.

 

 

Hvala unapred na podeljenom misljenju.

 

 

 

 

Moja preporuka po ko zna koji put ide za RME HDSP 9632. Ispod toga ne bih iÅ¡ao. Profesionalna kartica, odliÄni drajveri, zvuk znaÄajno bolji od svih ureÄ‘aja iz te cenovne klase. Ako nemaÅ¡ gde da je ÄujeÅ¡ mogu izdvojiti malo vremena da ti to omogućim.

 

Velika je sramota ovo vezano za drajversku podrÅ¡ku. Mislite svojom glavom, razmislite Å¡ta se koristi u profi svrhe a Å¡ta je hype.  Manite se HiFi eksperata odraslih uz kompjuterske zvuÄnike.

 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ovo poslednje nema za metu clanove koji su preporucili ovu karticu. Moja preporuka je izrecena na osnovu licnog iskustva, jer me kartica dan danas sluzi gotovo bez ikakvih problema, a kvalitativno je zadovoljila sve moje potrebe (a experimentisao sam dosta).

Da li moze bolje? Sigurno da. Da li moze bolje za izdvojeni novac? Verovatno ne.

Link to comment
Share on other sites

 

 
 

 

Naravno da ne. 

 

 

Tako sam i mislio, ali veruj mi da može i pogreÅ¡no da se protumaÄi, posebno ako to Äita neko ko preporuÄuje ovu karticu.

 

Sa druge strane, dobro znam da preporuÄujeÅ¡ RME uvek i svugde, verovatno s razlogom. Nisam imao prilike da je Äujem, nažalost, ali koliko znam, ona je dobrano skuplja od Juli@.

Link to comment
Share on other sites

Ovako ljudi, znam i ja da radi na Win 8 i 8.1... ali kod mene nisam uspeo, a verujte mi da imam mnogo iskustva sa raznim karticama i ovako nesto u zivotu nisam video...

Ono sto mogu da predpostavim je da nije dovoljno kompitabilna sa AMD procesorom ili maticnom plocom... To naravno nije doslo do izrazaja, jer vecina ljudi, a narocito u muzickom svetu koristi intelove procesore...

 

Kartica je meni radila oko 10 minuta, a onda se izbagovao komp i posle restarta se ponasala kao da nema drajvere, u device nemageru je stajala kao uredjaj bez drajvera. Ono sto sam uspeo da cujem za tih 10 minuta je ni malo bolje od moje stare kartice, cak mozda i losije... Pa mogu da kazem da sam vise ocekivao definitivno, mada je zaista bilo kratko vreme za bilo kakav zakljucak... 

 

Ja sam je danas vratio i tamo je na licu mesta probali i radi normalno... Neverica.

 

Ja sam se vratio na svoju Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty i mislim da je necu ni menjati u skorije vreme, zvuk je zaista pristojan.

 

Ako jednog dana budem imao nesto vise para za bacanje, najverovatnije cu uzeti DAC (recimo taj MF V90 ili neki slican), mada nije ni iskljuceno da uzmem tu Asus karticu, jer sam cuo zaista mnogo pohvala na njen racun. Ono sto mi stvara problem kod te Asus ili bilo koje kartice na PSIE, je cinjenica da mi je maticna ploca toliko ocajno uradjena, da graficka karta ide preko 2 PSIE, a ovaj treci koji mogu da koristim je toliko blizu procesora, da se ne usudjujem da ista tu ubacim zbog grejanja i blizine kulera od procesora (doduse on je zaista veliki). Tako da ce to ostati kad uzmem prakticniju plocu eventualno. PSI slotovi su mi na dobrom mestu, pa sam zato i gledao kartice sa tim slotom.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ovo poslednje nema za metu clanove koji su preporucili ovu karticu. Moja preporuka je izrecena na osnovu licnog iskustva, jer me kartica dan danas sluzi gotovo bez ikakvih problema, a kvalitativno je zadovoljila sve moje potrebe (a experimentisao sam dosta).

Da li moze bolje? Sigurno da. Da li moze bolje za izdvojeni novac? Verovatno ne.

Nema razloga, samo priÄamo i razmenjujemo iskustva. Da je tako, a s druge strane, ja bih ispao neko džangrizalo, a stvarno nisam takav. :)

 

 

 

 

Kartica je meni radila oko 10 minuta, a onda se izbagovao komp i posle restarta se ponasala kao da nema drajvere, u device nemageru je stajala kao uredjaj bez drajvera. Ono sto sam uspeo da cujem za tih 10 minuta je ni malo bolje od moje stare kartice, cak mozda i losije... Pa mogu da kazem da sam vise ocekivao definitivno, mada je zaista bilo kratko vreme za bilo kakav zakljucak... 

 

 

 

Sigurno je zvuÄala loÅ¡ije i od dedinog tranzistora jednostavno jer drajveri nisu bili u redu. Tako bilo kakvo poreÄ‘enje nije fer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...