Jump to content


Marantz 2226B - osvežavanje


Pharaon

Recommended Posts

Pozdrav forumaÅ¡i! Kako naslov kaže, zanima me osvežavanje risivera Marantz 2226b (moj model je 2226bl), kao i podeÅ¡avanje parametara nakon pomenutog zahvata. Ako je neko imao to iskustvo, neka napiÅ¡e utiske i neka ostavi kontakt podatke osobe koja bi ovakav zahvat uradila max struÄno. ZnaÄi, zameniti elektrolite i Å¡ta je već neophodno i nakon toga, podesiti sve na fabriÄka podeÅ¡avanja u sluÄaju da je neko ranije neÅ¡to ÄaÄkao. Risiver sam kupio kao polovan i zato bih voleo da ga dovedem u stanje blizu fabriÄkom.

ÄŒekam odgovore, najkorisniji imaju plaćeno pivo, zajedno sa majstorom nakon uspeÅ¡no obavljenog zahvata na pomenutom ureÄ‘aju.   :D:wave2

 

post-18644-0-69293300-1427280964_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

DRAGANCE lepo ti svetle ovi  tvoji Marantz - i  :}

 

JA TAKODJE volem ove starudije pa cu ti iz mog iskustva prporuciti da obavezno uradis osvezavanje i podesavanje parametara od pocetka do kraja , negde sam ja  pisao sta je sve uradjeno na mom 2250b pa ako nadjem okacicu ti , mada dobri serviseri znaju sta tu treba sve uraditi. Generalno kod starih uredjaja je problem kad ti elektroliti krenu da sline po stampanoj ploci  koja obicno usled starosti ima i hladne lemove gde  usled  svega toga  ne daj Boze doci do niz problema. 

Link to comment
Share on other sites

DRAGANCE lepo ti svetle ovi  tvoji Marantz - i  :}

 

JA TAKODJE volem ove starudije pa cu ti iz mog iskustva prporuciti da obavezno uradis osvezavanje i podesavanje parametara od pocetka do kraja , negde sam ja  pisao sta je sve uradjeno na mom 2250b pa ako nadjem okacicu ti , mada dobri serviseri znaju sta tu treba sve uraditi. Generalno kod starih uredjaja je problem kad ti elektroliti krenu da sline po stampanoj ploci  koja obicno usled starosti ima i hladne lemove gde  usled  svega toga  ne daj Boze doci do niz problema. 

Unapred hvala. Risiver joÅ¡ uvek radi bez problema ali sam svestan da je zbog starosti spreman za osvežavanje. TakoÄ‘e bih proverio parametre na deku 5020, ali nisam siguran kome poveriti taj zadatak, a da stanje ne bude gore nego pre ÄaÄkanja. Imao sam loÅ¡a iskustva, pa sam sad max oprezan.

Link to comment
Share on other sites

    Ja imam fenomenalnog majstora.Nedavno mi je radio osvežavanje preampa Electrocompaniet EC1, ukupno 51 elektrolit plus kompletan detaljan pregled Å¡tampe, preklopnici, potovi i ostalo Å¡ta treba. Mom prijatelju je osvežavao monoblokove Talk Tornado 4.1, a meni ranije neke vintage sprave, Pioneer SA3000, AIWA SC30 miniliniju i joÅ¡ nekolicini prijatelja da ne nabrajam dalje.ÄŒovek je vrhunski pedantan i struÄan i Å¡to je najvažnije poÅ¡ten, od reÄi i ekspeditivan, to sve ide brzo i po dogovoru, a sa cenom realan, pre bih rekao umeren.

 

  Zove se Dalibor živi na Bežanijskoj Kosi, na znam da li je po pravilima Foruma da objavljujem broj telefona javno, koga interesuje neka kontaktira na PP. Serviser za svaku preporuku!

Link to comment
Share on other sites

    Ja imam fenomenalnog majstora.Nedavno mi je radio osvežavanje preampa Electrocompaniet EC1, ukupno 51 elektrolit plus kompletan detaljan pregled Å¡tampe, preklopnici, potovi i ostalo Å¡ta treba. Mom prijatelju je osvežavao monoblokove Talk Tornado 4.1, a meni ranije neke vintage sprave, Pioneer SA3000, AIWA SC30 miniliniju i joÅ¡ nekolicini prijatelja da ne nabrajam dalje.ÄŒovek je vrhunski pedantan i struÄan i Å¡to je najvažnije poÅ¡ten, od reÄi i ekspeditivan, to sve ide brzo i po dogovoru, a sa cenom realan, pre bih rekao umeren.

 

  Zove se Dalibor živi na Bežanijskoj Kosi,

 

Dobar glas se daleko cuje. Upravo sam iste reference i ja dobio za Dalibora ali srecom serviser mi nije bio potreban tako da nisam imao priliku da upoznam doticnog.

Moj zvanicni serviser je Misa Lukic. Za nega sve preporuke sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

    Ja imam fenomenalnog majstora.Nedavno mi je radio osvežavanje preampa Electrocompaniet EC1, ukupno 51 elektrolit plus kompletan detaljan pregled Å¡tampe, preklopnici, potovi i ostalo Å¡ta treba. Mom prijatelju je osvežavao monoblokove Talk Tornado 4.1, a meni ranije neke vintage sprave, Pioneer SA3000, AIWA SC30 miniliniju i joÅ¡ nekolicini prijatelja da ne nabrajam dalje.ÄŒovek je vrhunski pedantan i struÄan i Å¡to je najvažnije poÅ¡ten, od reÄi i ekspeditivan, to sve ide brzo i po dogovoru, a sa cenom realan, pre bih rekao umeren.

 

  Zove se Dalibor živi na Bežanijskoj Kosi, na znam da li je po pravilima Foruma da objavljujem broj telefona javno, koga interesuje neka kontaktira na PP. Serviser za svaku preporuku!

A gde se nabavlja sta je potrebno od materijala, a da je kvalitetno?

Link to comment
Share on other sites

A gde se nabavlja sta je potrebno od materijala, a da je kvalitetno?

   U mom sluÄaju konretno, ugraÄ‘ivani su Nichikon muse KZ, Dalibor ih je naruÄivao iz Mousera.Bila je i varijanta sa Rubikonima i sa Panasonic (to je izabrao pomenuti prijatelj za Tornado 4) ali ja sam se odluÄio za po meni najkvalitetniju, bez obzira Å¡to je skuplje i Äeka se duže nego kada se naruÄuje iz Farnela.

 

   Å to se tiÄe MiÅ¡e Lukića Imperijal servis Železnik, sve preporuke, meni je malo daleko iz Zemuna i zauzetiji je od Dalibora pa se duže Äeka na red,  ali kod njega planiram da nosim Nakamici BX 300 na "veliki "servis", MiÅ¡a je tata za to!

Link to comment
Share on other sites

^

Oprostite kolega, ko je radio full (recap) restauraciju? Moze se zakljuciti da niste zadovoljni radom prethodnog.

Velimir Hrnjak, a daleko od toga da nisam zadovoljan. Sa fuse lampicama skale i lampicama za selektor nikada nismo sigurni kada ce crci (zato i razmisljam da se odradi migracija na LED, ali ne znam kome da prepustim to zadovoljstvo, nekome sa iskustvom), a volume pot je poceo posle nekog vremena (2-3 god) od restauracije da susti/krcka na poziciji 1/4 otprilike. A kada sam zbog svega toga nosio na servis, stoN_Cold je proverio i nastelovao i mirnu struju, na cemu sam zahvalan. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mog 4300 (quad) servisirao kod Impulsa. Generalno osvezavanja, a imao sam i problem sto ponekad kada se ugasi 'pukne' kroz zvucnike. Impuls ga je sredio cakum-pakum. Bilo je tu zamene elektrolita, ispitivanje tranzistora i raznih cuda...

 

Ako ti trebaju releji za zastitu zvucnika - MY4-02-DC48 (Omron) javi se. Ja sam na forumima video preporuku za njih pa ih porucio i cekao 4 meseca (lead time) preko mouser-a i odusevio se kada sam prilikom zamene video da je iste releje i Marantz ugradjivao pocetkom 70.-ih. Kupio sam 4 komada, ostala 2 viska...

 

Misa Lukic mi je pomogao oko Wadia-e - takodje preporuke. Velja Hrnjak mi je sredjivao Nakamichi-a i takodje bih ga preporucio. Ja sam iz Novog Sada pa uvek kada dogovaram servis dogovorim se da sacekam da ne putujem dva puta. Misa je ekspeditivniji od Velje, ako je vreme problem :-).

Link to comment
Share on other sites

U zadnjih 6 meseci sam u 3 navrata nosio 2 risivera i par zvucnika kod clana stoN_Cold, ali nosio bez da razmisljam da li ce da uradi kako treba, dal ce da me oklepavi za cifru, itd,  jednostavno mi je ulio poverenje da je posten covek i da zna znanje, i u sva 3 navrata je dokazao to  :klanjanje ..... oba risivera i zvucnici su sa pocetka 70-ih godina, dobro je da je uopste prihvatio da ih sredjuje obzirom na potencijalne probleme na koje moze da naleti zbog starosti uredjaja, i posebno mu hvala na tome. Oba risivera nakon osvezavanja sviraju bez greske, zvucnicima su zamenjeni kondenzatori na skretnici, ozicenje i izbacena je stetna staklena vuna, slusace ih i unuci izgleda  :)

 

Svaka preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...