Jump to content


Prekidanje muzike na liniji m-audio kartica Cambridge Audio DAC


zeljkoprotic

Recommended Posts

Koliko sam video na slikama kabla u oglasu (na KP obrisan ali nije na kupindu) postoji mogućnost da je pazaren "Military spec" koax kabl sa teflonskom izolacijom. Ti kablovi Äesto imaju centralni vod koji je od Äelika (pobakren pa posrebren) i priliÄno su kruti.

Koriste se na uÄestanostima iznad 50MHz (SPDIF ide otprilike do 3MHz) i ne preporuÄuju se za manje, pa ni za SPDIF. ÄŒitao svojevremeno diskusiju na tu temu gde se prikljuÄilo par ljudi koji se bave telekomunikacijama.

 

Ja bih probao sa obiÄnim jeftinim RG-59 kablom (ili RG-58 koji se lakÅ¡e nalazi) da li problem i dalje postoji. Sa istim dužine 8m i nekim obiÄnim pristojnim RCA konektorima sam bez problema gurao SPDIF.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Posle viÅ¡e meseÄnog sluÅ¡anja preki USB kabla, crÄe mi matiÄna ploÄa i to svi USB izlazi. Srećom pod garancijom je ali je to trajalo tri nedelje, poÅ¡to takve ASrock kao moje viÅ¡e nemaju a ja sam tražio sa 1155 kućiÅ¡tem i mestom za 4 memorije i jedina takva je ASUS P8 Z77-V LX giga mega s krilcima...naravno, doplatio sam ali opet imam garanciju od tri godine. Kada mi je najzad sve proradilo, neće da mi vidi ploÄa DAC CA preko USB-a i posle par sati palamudenja ja probam onaj moj SPDiF kabel i radi bez ikakvih problema već par dana. E sad, muÄi me zaÅ¡to ne radi USB na DAC-u, probao sam sa laptopa i isto, treba da probam ovih dana i na ćerkinom raÄunaru da li će se isto ponaÅ¡ati...

Ne znam da li je moguće da je USB s ploÄe ubio USB na DAC-u? Kada se prebaci na USB na DAC-u upali se lampica kod phase ali ne i kod sample rate.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je moguće da je USB s ploÄe ubio USB na DAC-u?

 

Na zalost - moguce je.Ako je dac koristio napajanje od 5V preko usb-a veoma moguce,ako ne onda samo moguce.

 

Znash li razlog zbog kog je ajsnula matichna ?

 

Ako je ajsnulo i napajanje od kompa istovremeno kad i plocha,ili prouzrokovalo crkavanje ploche - onda nije dobro.

Link to comment
Share on other sites

Napajanje za dac je fabricko ili pravljeno ?

 

Chiftek bi trebalo da je ok napajanje,mada ako imas mogucnost proveri ga kako radi(kondove unutar napajanja,itd.).

Ako su samo usb-ovi postoji nazalost mogucnost da je prvo kvrcnuo usb na dac-u i onda sredio usb-ove na maticnoj.U tom slucaju mozda nije pametno prikljucivati dac preko usb-a na sadasnju plocu i druge kompove.

Ako imash ovlasceni servis negde u blizini mozda ne bi bilo lose da to njima das da pogledaju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...