Jump to content


Samogradnja , Totem Model 1 ili Dynaudio Countor 1.3 Mk2


lang

Recommended Posts

Nov sam na ovom vasem forumu.

Vidim da ima dosta poznavalaca i potrebna mi je pomoc u izgradnji zvucnih kutija.

Napravio bi kutije manjih gabarita tipa Totem Model 1 ili   Dynaudio Countor 1.3 Mk2 .

Slusam Jazz ,Blues i dosta klasike.

Obe kutije sam slusao i nisam vise siguran koje mi se vise dopadaju.

Totem su bile u paru sa nekim Dynaudio subwoofer -om i to me oduvalo skroz :)

Inace  posedujem JBL L50 u kombinaciji sa Marantz 2230 i dosta lepo i vintage zvuci.

Znaci ako neko zeli da pomogne potrebne su mi oznake za drajvere i tip skretnice i sema za Dynaudio Countor 1.3 Mk2 i za Totem.

Neko vase misljenje, itd.

Svima veliki pozdrav

 

 

post-32139-0-78501900-1420667188_thumb.j

post-32139-0-19964300-1420667198_thumb.j

post-32139-0-77710800-1420667211_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

POZZZ...Kolega

 

A zato bi nesto pravio ako za slicne pare mozes to da kupis. Totem one su odlicne kutije kao i Dy contour 1.3 ne mk2verzija koja je prezahtevna za pojacala. Ne mozes ti to bolje da napravis od njih a  kostace te to i vremena i para . O gubitku prilikom prodaje i da ne pricamo

Link to comment
Share on other sites

POZZZ...Kolega

 

A zato bi nesto pravio ako za slicne pare mozes to da kupis. Totem one su odlicne kutije kao i Dy contour 1.3 ne mk2verzija koja je prezahtevna za pojacala. Ne mozes ti to bolje da napravis od njih a  kostace te to i vremena i para . O gubitku prilikom prodaje i da ne pricamo

U pravu si, ako već pravi neka pravi nešto ozbiljnije :D

 

Ne znam kako stoji situacija sa originalnim drajverima za ove kabinete? Pod uslovom da su nabavljivi nije problem iskopirati i napraviti za neku nijansu kvalitetnije. Ostaje pitanje isplativosti ovakvog poduhvata.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima  , koje bi manje kutije preporucili sa Dynaudio drajverima ?

Vec sam rekao svojima koji zive u Kanadi da mi pogledaju drajvere ,polovne po njihovim sajtovima i prodavnicama polovne robe a nesto cu i ovde po Nemackoj i Austriji da pogledam.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima  , koje bi manje kutije preporucili sa Dynaudio drajverima ?

Vec sam rekao svojima koji zive u Kanadi da mi pogledaju drajvere ,polovne po njihovim sajtovima i prodavnicama polovne robe a nesto cu i ovde po Nemackoj i Austriji da pogledam.

pozdrav

 

Колико пара је издвојено?

Link to comment
Share on other sites

Mada  , mozda zvuci glupo i ruzno niste mi dali neke informacije koje sam trazio kao da su NASA  vrhunske tajne. Zar ovaj forum ne sluzi da se nekome  pomogne ?

U svakom slucaju pozdrav svima i ako  nekom  preko ovog foruma zatreba pomoc u izgradnji kutija ,znaci kutija /kabineta/ u bilo kom obliku i vrhunskom kvalitetu tu sam da pomognem !

Veliki pozdrav svim clanovima i ne clanovima :)

p.s. admini nema ljutnje ali tako sam doziveo sve ovo

Link to comment
Share on other sites

 

Znaci ako neko zeli da pomogne potrebne su mi oznake za drajvere i tip skretnice i sema za Dynaudio Countor 1.3 Mk2 i za Totem.

 

 

Za C 1.3 zv. jedinice su 17W75LQ i D-260, a za Totem Model 1 su 15W75 i D-260. Å emu skretnice ne znam. Jedino da je 6/6 dB sa raznim kompenzacijama.

Dynaudio zv. jedinice ne mogu da se kupe u slobodnoj prodaji, mada ima nekih fora da se nabave preko nekih radnji kao zamenske za navodno pregorele.

 

edit: verovatno je shema za 1.3 sliÄna ovoj:

 

516fdcbb_filfocus.gif

Link to comment
Share on other sites

Za C 1.3 zv. jedinice su 17W75LQ i D-260... Jedino da je 6/6 dB sa raznim kompenzacijama...

Jeste 6/6 dB/oct, s tim da @lang obrati paznju (sto si vidi i na semi koju si i ti postavio) bas je u oba slucaja 4, a visokotonac 8 ohm.

Takodje, poredeci ove dve seme, vidi se da je filter za bas identican u oba slucaja (razlike u RC filteru minorne, i za ovu pricu nebitne, pogotovo ako se uzme u obzir da razliku u vrednostima kondezatora "pokriva" i fabricka tolerancija istih, koja je uglavnom 5 ili 10% ;)), dok razlika u filterima (i kompenzacijama) izmedju D28AF i ESOTEC D260 i nije, tako da je ova sema ipak svrsishodnija.

Sirius_zpsbba55a7e.jpg

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Za D28 je to ok, ali...

 

Za C 1.3 zv. jedinice su 17W75LQ i D-260, a za Totem Model 1 su 15W75 i D-260.

...ne vidim zasto bi eksperimentisao sa tom skretnicom, a ignorisao onu koju je Dynaudio preporucio BAS za citiranu kombinaciju drajvera.

Na kraju krajeva, proba, poslusa, odluci... vise ponudjenih opcija uvek donosi vise (razlicitih) rezultata. ;)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

.ne vidim zasto bi eksperimentisao sa tom skretnicom, a ignorisao onu koju je Dynaudio preporucio BAS za citiranu kombinaciju drajvera.

 

Зато што миÑли да је паметнији од тридеÑетак веома надарених инжењера и техничара.

 

Edit: Uklonjena nacionalna konotacija.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je ovde jos ozbiljnih DIY tema (Bokijevi Notax i Black projekti recimo), ALI to nema nikakve veze sa onim sto je autor teme trazio... ;)

 

...ako neko zeli da pomogne potrebne su mi oznake za drajvere i tip skretnice i sema za Dynaudio Countor 1.3 Mk2 i za Totem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dragi prijatelji jos cekam drajvere  ali sam hteo da nesto podelim sa vama , pogledajte ovu  , mada ima razlicitih cena ali nikako nisu prevelike , sta kazete? :listen

Veliki pozdrav !

 


2 Dynaudio 17w-75 06 woofers
€ 65,00
Ophalen of Verzenden (€ 6,95)
Kenmerken
Conditie     :     Gebruikt
Type     :     Front, Rear of Stereo speakers
Beschrijving
Te koop aangeboden

Goede set Dynaudio 17w-75 06 woofers

Werkend te bezichtigen

85.jpg.jpg85.jpg8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

 retko je naci novo :order  slike govore vise ......

 â‚¬ 100,00
Ophalen of Verzenden

Kenmerken
Conditie     :     Nieuw
Wattage     :     120 watt of meer
Merk     :     Overige merken
Type     :     Front, Rear of Stereo speakers
Beschrijving
Vier gloednieuwe speakers in doos
4Ohm
75 mm voicecoil!!!

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...