Jump to content


Pojacalo sa dobrim basom?


hypnotic

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sad sam cuo na momente da se vraca bas i odlazi..

 

Kada procenjujeÅ¡ basove, nemoj se Å¡etati po sobi. :D  Proveri da si ispravno povezao obe kutije (+ i -)

 

Stavi kutije skroz u uglove i sedi tamo gde ćeš slušati - ne mrdaj. Ako je previše basova, izvuci kutije malo napred...

 

I tako... :)

Link to comment
Share on other sites

Kada procenjujeÅ¡ basove, nemoj se Å¡etati po sobi. :D  Proveri da si ispravno povezao obe kutije (+ i -)

 

 

Stavio sam jedan crni u minus, drugi u plus, bio je mrak.. :D retard...deluje mi da je malo bolje sad =)

 

Provericu s nekim ko ima pojma da pogleda iznutra ako se nesto vidi...ali deluje bolje sad :razz:

 

fala svima =)

Link to comment
Share on other sites

:)

Nista neobicno, desava se. Takvim (pogresnim) povezivanjem zvucnici su bili "out of phase", nedostatak basa je u tom slucaju ocigledna posledica.

Poslusaj Beat-a i probaj sa eksperimentisanjem sa polozajem zvucnika ako zelis jos basa u sobi. U uglovima najvise basa, blizu zadnjeg zida manje, dalje od zidova jos manje, pojednostavljeno receno. Obzirom da slusas elektronsku muziku, tebi je mozda najbolje resenje da dodas u sistem sub.

Link to comment
Share on other sites

I samo da kazem koliko ljudi u stvari ne slusaju...juce sam bio na nekom partiju u Magacinu Depo, velika zurka, Chris Liebing, techno uglavnom...u jednom trenutku lik nesto sjebe i nestane 90% gornjih visokih...niko nista....pola sata mi je trebalo da se jurim sa organizatorima i dj-evima da ih ubedjujem da nema visokih i da mora da se sredi...oni slusaju zajedno sa mnom, i kao...da, cuju...pa onda ne, u stvari je dobro, a onda mi kazu, takav mu je "koncept" mozda...reko jeste =)) tek posle pola sata se neko smilovao, otisao do lika, i ovaj ih vrati...ali NIKO sem mene na celoj jebenoj zurci nije shvatio da nesto nije u redu. Da ne kazem da je zurka zivnula tek kad su se vratili visoki, mada niko nije ni bio svestan zasto verovatno.

Link to comment
Share on other sites

:)

Nista neobicno, desava se. Takvim (pogresnim) povezivanjem zvucnici su bili "out of phase", nedostatak basa je u tom slucaju ocigledna posledica.

Poslusaj Beat-a i probaj sa eksperimentisanjem sa polozajem zvucnika ako zelis jos basa u sobi. U uglovima najvise basa, blizu zadnjeg zida manje, dalje od zidova jos manje, pojednostavljeno receno. Obzirom da slusas elektronsku muziku, tebi je mozda najbolje resenje da dodas u sistem sub.

 

Soba mi je retardirana, tako da pizdim...pravougaonik, i ne mogu da smislim nikako polozaj svega...jer mi je komp i ostala tehnika u jednom delu sobe...a ovo gde bi zvucnici trebalo da stoje da bi ista imalo smisla, u drugom...platio bi kolko god treba nekom da mi to namesti...jer mi trebaju i kablovi od 10 metara i sve to da se sprovede i sredi, a ne mogu sam.. =)

Link to comment
Share on other sites

Soba mi je retardirana, tako da pizdim...pravougaonik, i ne mogu da smislim nikako polozaj svega...jer mi je komp i ostala tehnika u jednom delu sobe...a ovo gde bi zvucnici trebalo da stoje da bi ista imalo smisla, u drugom...platio bi kolko god treba nekom da mi to namesti...jer mi trebaju i kablovi od 10 metara i sve to da se sprovede i sredi, a ne mogu sam.. =)

Daj fotku ili skicu.

Link to comment
Share on other sites

Evo...jednom recju - retardirano =) soba je 3.3 x 5.3, 17-18 kvadrata

Nije sve mozda u najtacnijoj proporciji, ali otprilike tako..

Ova tv komoda zajedno sa tv-om moze komotno u djubre sto se mene tice, tako da tu treba da stoje zvucnici, i to je jedino smisleno...jer je na drugom uzem zidu polica sa diskovima. Ova komoda ispod police isto moze u djubre, ako ce to da pomogne =))

Komp nemam gde da selim sem na ova dva mesta koja setam kako kad...jedino da kupim lap top i da mi se je8e za polozaj. Dj oprema su dva cd plejera i mixer.

I da, u opciji je totalno razmestanje svega, tako da to nije problem.

 

Ja ordiniram uglavnom u delu izmedju dva stola sa kompom i dj opremom, a kauc je 99% vremena rasklopljen i zauzima oko 2 trecine po sirini, a ovaj sto je onda pomeren do prozora, tu je i radijator ispod.

 

jebena_soba.png

Link to comment
Share on other sites

Ja ti necu odgovoriti na tvoje pitanje.

Samo cu ti reci da sam ljubomoran na tvoju kolekciju diskova... ;-)

Nemam predstavu gde si sve to sakupio...ali svaka ti cast. Kapa dole.

Takodje svaka cast na trudu za sve one stvari okacene na youtube.

 

Hvala...sta ces, stras' :)) Ja sam od onih...prvo disk, onda sta cu da jedem :)

Link to comment
Share on other sites

Evo...jednom recju - retardirano =) soba je 3.3 x 5.3, 17-18 kvadrata

Nije sve mozda u najtacnijoj proporciji, ali otprilike tako..

Ova tv komoda zajedno sa tv-om moze komotno u djubre sto se mene tice, tako da tu treba da stoje zvucnici, i to je jedino smisleno...jer je na drugom uzem zidu polica sa diskovima. Ova komoda ispod police isto moze u djubre, ako ce to da pomogne =))

Komp nemam gde da selim sem na ova dva mesta koja setam kako kad...jedino da kupim lap top i da mi se je8e za polozaj. Dj oprema su dva cd plejera i mixer.

I da, u opciji je totalno razmestanje svega, tako da to nije problem.

 

Ja ordiniram uglavnom u delu izmedju dva stola sa kompom i dj opremom, a kauc je 99% vremena rasklopljen i zauzima oko 2 trecine po sirini, a ovaj sto je onda pomeren do prozora, tu je i radijator ispod.

 

jebena_soba.png

 

Ukoliko "neka komoda" može u Ä‘ubre, srećan joj put. Ne znam na kojoj visini je polica za diskove, ali ako ispod nje može da stane komp i oprema ja bih se odluÄio za tu poziciju. ZvuÄnici na isti zid. Ostatak ne moraÅ¡ da diraÅ¡.

 

Evo kako je kod mene: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26499-mali-sistem/

Link to comment
Share on other sites

Malkavian, hvala ti, ali nisam siguran da sam razumeo...na prvoj slici zvucnici su po metar od bocnih zidova, i metar i po od zadnjeg zida?

 

Kod mene nazalost zvucnici moraju da budu prilicno uz zid, tako da mi je udaljavanje od metar manje-vise nemoguce na bilo kom od zidova...i jedina varijanta je da budu na uzoj strani gde je ulaz u sobu, ali odmah do zida, ima lufta maksimum 20cm.

Bocno nema sanse zbog glupih prozora i radijatora, nema mesta ispred za bilo kakvu policu sa pojacalom.

 

Ukoliko "neka komoda" može u Ä‘ubre, srećan joj put. Ne znam na kojoj visini je polica za diskove, ali ako ispod nje može da stane komp i oprema ja bih se odluÄio za tu poziciju. ZvuÄnici na isti zid. Ostatak ne moraÅ¡ da diraÅ¡.

 

Evo kako je kod mene: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26499-mali-sistem/

 

 

Ne mogu tu, jer u tom delu treba da organizujem neku bleju (najverovatnije ugaono nesto se leve strane od police) a ako tu sednem sa kompom, to je nemoguce, i bio bi ledjima okrenut ostatku sobe, sto mislim da nije dobro.

Posto ce ljudi uvek biti u delu sobe gde je polica...onda mislim da je jedino zdravo da zvuk dolazi odande gde je sad tv komoda (taman da osetimo bass malo tamo iza) ali onda moram da vucem dug kabl od miksera do pojacala, posto je sve povezano, mikser mi je kao pretpojacalo.

Link to comment
Share on other sites

Malkavian, hvala ti, ali nisam siguran da sam razumeo...na prvoj slici zvucnici su po metar od bocnih zidova, i metar i po od zadnjeg zida?

Kod mene nazalost zvucnici moraju da budu prilicno uz zid, tako da mi je udaljavanje od metar manje-vise nemoguce na bilo kom od zidova...i jedina varijanta je da budu na uzoj strani gde je ulaz u sobu, ali odmah do zida, ima lufta maksimum 20cm.

Bocno nema sanse zbog glupih prozora i radijatora, nema mesta ispred za bilo kakvu policu sa pojacalom.

Ne mogu tu, jer u tom delu treba da organizujem neku bleju (najverovatnije ugaono nesto se leve strane od police) a ako tu sednem sa kompom, to je nemoguce, i bio bi ledjima okrenut ostatku sobe, sto mislim da nije dobro.

Posto ce ljudi uvek biti u delu sobe gde je polica...onda mislim da je jedino zdravo da zvuk dolazi odande gde je sad tv komoda (taman da osetimo bass malo tamo iza) ali onda moram da vucem dug kabl od miksera do pojacala, posto je sve povezano, mikser mi je kao pretpojacalo.

Ček bre, kad je "bleja", a ti sjediš za kompjiterom? Pa to nema smisla! Oni onda zaista bleje :D

Ozbiljno, okreneÅ¡ stolicu i prema njima si. A ako joÅ¡ i kauÄ podigneÅ¡, ehej :)

Link to comment
Share on other sites

Još jedan pokušaj.

 

 

Komandni most =)) Kul, jos samo da mi kazes sta je sta na slici :D pretpostavljam da je komp na komandnom mostu? =)

 

 

Ček bre, kad je "bleja", a ti sjediš za kompjiterom? Pa to nema smisla! Oni onda zaista bleje :D

Ozbiljno, okreneÅ¡ stolicu i prema njima si. A ako joÅ¡ i kauÄ podigneÅ¡, ehej :)

 

 

Ne znam, ne volim da sam okrenut ledjima celoj sobi, volim da imam pregled bar s boka =) probao sam da zamislim ovde, tj. namestio sam se...ali mislim da nije dobro tu da bude komp.. =)

 

A kauc je retko kad podignut, samo kad mi neko dolazi prvi put, da ne pomisli svasta =))

 

 

Moja greska,ovako ce ti biti jasnije:

http://www.cardas.com/room_setup_main.php

 

Super je to, popricacu sa jednim drugom o tome dal je moguce bar nesto priblizno da napravimo...mada je problem udaljenost od zidova..

Link to comment
Share on other sites

Isprekidano - Fotelje (lake) stend baj

Neisprekidano - Fotelje ON

 

Komandni most - Oprema

Levo i desno od mosta - ZvuÄnici

 

Krevet, vrata i prozori, fiks.

 

Ako ti se gleda soba, okreni KM prema istoj ili razliÄitoj i sedi leÄ‘ima prema zidu.

 

Ovako mogu da ti doÄ‘u gosti, da se igraÅ¡ s pozicioniranjem zvuÄnika, da sluÅ¡aÅ¡ na mostu ili u fotelji, po propisu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...