Jump to content


Kupovina nove Hi Fi opreme


HMrules

Recommended Posts

Robert83, nema instant rešenja gde će neko na forumu da ti otkrije šta se tebi dopada.

Obiđi nekoliko hi-fi radnji gde možeš da poslušaš neke modele, pa ćeš sam videti šta ti se sviđa, a šta ne.

Nažalost, radnji više nema mnogo, pa ti za sve ne treba ni puno vremena.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne razumem opet ovo maltretiranje novih Älanova. Ne znate da li se radi o osobi od 16 godina koja prvi put želi da kupi hifi.

PonaÅ¡ate se ko izlapeli starci koji viÄu na sav glas da deca niÅ¡ta ne valjaju i da nemaju pojma.

 

Ako ne želite da pomognete, ćutite.

 

Ja pomislio administrator zaboravio da postoji forum, kad ono deus ex machina :lol: i to odmah klizeći start...

 

BTW ovaj put si izgleda u pravu, jednom i to da se desi ;)

 

Nego osim što si strog izgleda da si postao i rastrojen....u potpisu ti i dalje stoji link za Pro-ject strimer, a oglasa nema... Mislim mene boli uvo al' kolege traže strimer i to s' namerom da ga kombinuju sa DAC-om, a ja koliko znam taj Pro-ject ima lep displej....

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27318-internet-radioreceiver/

Link to comment
Share on other sites

Možda malo rastrojen (ko je prezauzet taj je uvek i pomalo i rastrojen ili Å¡to bi matematiÄari rekli divergentan), ali je bar pokuÅ¡ao da pomogne kolegi Robert83 (ovo 83 verovatno podseća na to da je 98' godiÅ¡te iliti 16 godina :))...

 

Elem pojaÄalo bi ja gledao i neko polovno, zvuÄnici novi-da, a pojaÄalo za malo para može da se uzme polovno-solidno...

 

Pozdav

Link to comment
Share on other sites

Robert83, nema instant rešenja gde će neko na forumu da ti otkrije šta se tebi dopada.

Obiđi nekoliko hi-fi radnji gde možeš da poslušaš neke modele, pa ćeš sam videti šta ti se sviđa, a šta ne.

Nažalost, radnji više nema mnogo, pa ti za sve ne treba ni puno vremena.

Hvala!
Link to comment
Share on other sites

Možda malo rastrojen (ko je prezauzet taj je uvek i pomalo i rastrojen ili što bi matematičari rekli divergentan), ali je bar pokušao da pomogne kolegi Robert83 (ovo 83 verovatno podseća na to da je 98' godište iliti 16 godina :))...

 

Elem pojačalo bi ja gledao i neko polovno, zvučnici novi-da, a pojačalo za malo para može da se uzme polovno-solidno...

 

Pozdav

Možda se vozi osamdesettrojkom, možda mu je to omiljeni autobus gde dele čokoladice.

Skrećete sa bitne teme, a to je doček novih neiskusnih članova.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam Äitao vaÅ¡ forum (cele nedlje) :)  i dosta stvari razjasnio , poÅ¡to mi je soba 14m2 odustao sam od podnostojećih kutija , posluÅ¡ao i kupio Tannoy Mercury V1i e sad joÅ¡  neko pojaÄalo .?!

Molim vaše mišljenje

Molim miÅ¡ljenje za sony resivere iz serije QS i ES ...prodaju se par komada na kupujem prodajem ...mogu li da se nose sa pojaÄalom marantz pm 62...pm66 ....

Dao bi do 15000din

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Opet se deÅ¡ava isto.DoÄ‘e neko novi,traži savet,a on onda kupi neÅ¡to Å¡esto.  S obzirom Å¡ta mladi danas sluÅ¡aju,nećeÅ¡ se usrećiti sa tim zvuÄnicima. Ali..pare su tvoje ,tražiÅ¡ savete,nećeÅ¡ da ih posluÅ¡aÅ¡,al ajde..uživaj u zvuÄnicima.
 

Link to comment
Share on other sites

Opet se deÅ¡ava isto.DoÄ‘e neko novi,traži savet,a on onda kupi neÅ¡to Å¡esto.  S obzirom Å¡ta mladi danas sluÅ¡aju,nećeÅ¡ se usrećiti sa tim zvuÄnicima. Ali..pare su tvoje ,tražiÅ¡ savete,nećeÅ¡ da ih posluÅ¡aÅ¡,al ajde..uživaj u zvuÄnicima.

 

Nisi u pravu deÄko je kupio sasvim dobre kutije za svoj prostor evo i testa iz what hi fi :

In keeping with their predecessors, the V1is balance a mature sound with a robust, solid presentation.

The midrange is clearer than the V1s’ and, with the gutsy bass, takes the heavy momentum of Muse’s Unnatural Selection in its stride.

Play a live recording of Guns N’ Roses’ Paradise City and the electric guitar riffs pull with a sense of openness, as do the vocals.

We switch to something solely instrumental: Hans Zimmer’s Harvey-Two-Face from The Dark Knight OST is something of a triumph when the Tannoys’ mid/bass drivers build up to climactic moments with vigour.

Detailed and dynamically fluid, the V1is give more subtle strands of music a fair amount of scrutiny too.

Read more at http://www.whathifi.com/tannoy/mercury-v1i/review#mP7rwsl7ZH3tAmL7.99

Link to comment
Share on other sites

Gledaj,svako svog konja hvali. Tako i What Hifi ,kao i nekada Hifi Choise hvalio uglavnom Britanske proizvode.Iako sam imao dosta Engleskih kutija ,danas sa 44 godine ni u snu ih ne bi uzeo.Nisam na vreme saznao Å¡ta su linearni zvuÄnici.

Jedini koji mi se svideo je Tannoy 605.



 

Link to comment
Share on other sites

 

Nisi u pravu deÄko je kupio sasvim dobre kutije za svoj prostor evo i testa iz what hi fi :

In keeping with their predecessors, the V1is balance a mature sound with a robust, solid presentation.

The midrange is clearer than the V1s’ and, with the gutsy bass, takes the heavy momentum of Muse’s Unnatural Selection in its stride.

Play a live recording of Guns N’ Roses’ Paradise City and the electric guitar riffs pull with a sense of openness, as do the vocals.

We switch to something solely instrumental: Hans Zimmer’s Harvey-Two-Face from The Dark Knight OST is something of a triumph when the Tannoys’ mid/bass drivers build up to climactic moments with vigour.

Detailed and dynamically fluid, the V1is give more subtle strands of music a fair amount of scrutiny too.

Read more at http://www.whathifi.com/tannoy/mercury-v1i/review#mP7rwsl7ZH3tAmL7.99

 

Hvala !

ÄŒitao sam da Tanooy ide uz Marantz pojaÄala , medjutim ima i onih koji ih ne hvale

Å ta mislite o HK 6550 , slaže li se sa Tannoy zuÄnicima ili ..

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-TA-F550ES-Titan-15260826-oglas.htm?filter_id=910715

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je to pojaÄalo izaÅ¡lo pre dve godine, to je jaka cena. Preko mu je odavno pala cena, pa se može naći Äitavih 100e jeftinije. Ja bih pre ovo:

http://www.bgbstudio.com/proizvod/pma-520ae

 

Popust je, pa je razlika u odnosu na cene u Evropi tek 40-ak evra, Å¡to je skroz ok. A dobro pojaÄalo i 80e jeftinije od tog Marantza sa kojim je u istoj klasi.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je to pojaÄalo izaÅ¡lo pre dve godine, to je jaka cena. Preko mu je odavno pala cena, pa se može naći Äitavih 100e jeftinije. Ja bih pre ovo:

http://www.bgbstudio.com/proizvod/pma-520ae

 

Popust je, pa je razlika u odnosu na cene u Evropi tek 40-ak evra, Å¡to je skroz ok. A dobro pojaÄalo i 80e jeftinije od tog Marantza sa kojim je u istoj klasi.

Ako je dobro kupiću ga !

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam ga i meni se jako dopalo. Mislim da ti je taman za te zvuÄnike. Po meni Å¡ije i Jamahu ax 500, koja je skuplja i koja je po nekim testovima nadsvirala i tog Marantza.

No, kutije pod miÅ¡ku pa posluÅ¡aj sam, ne veruj ni testovima ni drugima, to služi da suziÅ¡ izbor, ali ne i da odluÄiÅ¡. Odluka je samo ako se i tebi sviÄ‘a. ;-)

p.s. ako nije tajna da li si Tannoy-e nove uzeo i koliko si ih platio?

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam ga i meni se jako dopalo. Mislim da ti je taman za te zvuÄnike. Po meni Å¡ije i Jamahu ax 500, koja je skuplja i koja je po nekim testovima nadsvirala i tog Marantza.

No, kutije pod miÅ¡ku pa posluÅ¡aj sam, ne veruj ni testovima ni drugima, to služi da suziÅ¡ izbor, ali ne i da odluÄiÅ¡. Odluka je samo ako se i tebi sviÄ‘a. ;-)

p.s. ako nije tajna da li si Tannoy-e nove uzeo i koliko si ih platio?

Nove ... U tehnomaniji 23200

Link to comment
Share on other sites

Eto. 200 Evra.To sve govori

Kritike i komentari su drugaÄiji ! Vidim da ih nema u Bgb studiju tamo bi sigurno cena bila 30000....misil da su im cene prenaduvene....ne samo tamo...svuda u Beogradu..... Tako da Aco delimiÄno si upravu... Jeste cena pokazatelj dal neÅ¡ta vredi i neznam kom ti savrÅ¡enstvu težiÅ¡ al idealne kutije i idealno pojaÄalo mislim da ne postoji....Stvar je u tome koliko si duboko u svemu....Ja nisam .... PokuÅ¡avam da sklopim neki proseÄan sistem....ÄŒitajući par dana forum shvatio sam da u neko dublje istraživanje ne treba da se upuÅ¡tam ...Å to manje znam to bolje-ne isplati se :)  .....  Svi smo ovde da razmenjujemo iskustva i Äujemo miÅ¡ljenja, naravno ukusi su razliÄiti al opet iz svega može da se zakljuÄi Å¡ta valja a Å¡ta ne... Hvala svima na savetim !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...