Jump to content


Technics SL-B3


ivance95

Recommended Posts

Bio danas, spao je izbor na dva slova (mada ima svašta u ponudi)...

Hitachi 67 (nisam siguran, možda je 65) koji je 120e sa novom originalnom iglom, ili 130e sa novom AT95 zvuÄnicom.

I Q2 koji je 125e sa originalnom zvuÄnicom i iglom koja je u solidnom stanju, on kaže na pola života. Ionako kasnije planiram novu AT-95 ili neku bolju...

Oba su u odliÄnom stanju... E sad, na mukama sam, joÅ¡ me i vi sad muÄite sa ovim Hitachi vs Technics, i ne znam Å¡ta da odluÄim. :plakanje

Technics mi je privlaÄniji zbog onog kućiÅ¡ta od aluminijuma, a i nekako mi deluje ozbiljnije, ali sa druge strane Hitachi ima bolju ruÄicu kako on kaže, i kako se priÄa malo bolji zvuk...

 

Link to comment
Share on other sites

Pa Å¡to se toliko natežeÅ¡, reÅ¡io si da kupiÅ¡ gramofon, kupi onaj koji se tebi viÅ¡e sviÄ‘a! Ako ponovo pregledaÅ¡ diskusiju videćeÅ¡ da smo se složili da su to gramofoni sliÄnog kvaliteta, dakle nećeÅ¡ napraviti kardinalnu greÅ¡ku.

Ja se slažem sa Ringerajinim poslednjim postom, trend je takav da ćeš ako poželiš da prodaš, najverovatnije lakše prodati tehniks.

Ne verujem da Hitachiju možeÅ¡ dati neku zvuÄnu prednost koja bi odnela prevagu, jednostavnostavno su ista klasa.

 

Koliko li je ovaj: http://www.kupujemprodajem.com/Ko-se-iole-razume-15551674-oglas.htm?filter_id=132, već mi se Äini da je: Ko se iole razume zna da tražim bubreg za njega... al` možda greÅ¡im.

Link to comment
Share on other sites

Koliko li je ovaj:http: http://www.kupujemprodajem.com/Ko-se-iole-razume-15551674-oglas.htm?filter_id=132, već mi se Äini da je: Ko se iole razume zna da tražim bubreg za njega... al` možda greÅ¡im.

 

 

Тај грамофон ништа не ваља, брзина му је зацементирана.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

...ali sa druge strane Hitachi ima bolju ruÄicu kako on kaže, i kako se priÄa malo bolji zvuk...

 

...A mozda je Technics SL-Q2 popularniji model i laksi za prodaju,

pa je prodavcu bolje da nahvali i da se prvo oslobodi gramofona koji je manje popularan i teze se prodaje?  ;)

 

Da budem fer, Hitachi HT-65S nisam video uzivo,

ali ipak, ovako na oko, mi deluje kao tipican predstavnik "plasticnih" 80-ih, dok je SL-Q2 poslednji trzaj "metalnih" 70-ih. :)

 

 

Technics mi je privlaÄniji zbog onog kućiÅ¡ta od aluminijuma, a i nekako mi deluje ozbiljnije...

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Jesam reÅ¡io da kupim gramofon, i to je ta cena, to je to, ali su te nijanse u pitanju, izgleda mi da će ovde presuditi to Å¡to je ovaj Technics sa metalnim kućiÅ¡te, a inaÄe volim te masivne i teÅ¡ke komponente, ulivaju mi neko poverenje, poÅ¡to neke druge razlike i nema, verujem da nekome bolje zvuÄi Q2, nekome Hitachi...

Oba su direct drive, oba imaju quartz kontrolu...

 
...A mozda je Technics SL-Q2 popularniji model i laksi za prodaju,
pa je prodavcu bolje da nahvali i da se prvo oslobodi gramofona koji je manje popularan i teze se prodaje?  ;)
 
Da budem fer, Hitachi HT-65S nisam video uzivo,
ali ipak, ovako na oko, mi deluje kao tipican predstavnik "plasticnih" 80-ih, dok je SL-Q2 poslednji trzaj "metalnih" 70-ih. :)
 
 

Rezervisaću sutra verovatno Technics, možda ga Äak i pazarim sutra u toku dana. I jeste, na oko Hitachi izgleda jeftino i ne uliva poverenje, plastiÄnjak, ali ipak se neÅ¡to bolje nalazi ispod haube, mada ga nisam Äuo. :)

 

Trenutno sam bez gramofona poÅ¡to sam prodao ovaj stari, tako da jedva Äekam da nabavim novu maÅ¡inu. :listen

Link to comment
Share on other sites

То Ñу веома Ñлични мотори чак Хитачи има боље направљен центални лежај а и Ñама оÑовина је дебља од техниÑкове.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 i stvarno je zadovoljstvo saraÄ‘ivati sa njim...

 

Мени је увек било задовољÑтво да Ñарађујем Ñа њим уназад 20-так година.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Које Ñу главе биле на грамофонима у току поређења?

 

:wave2

Originalne glave, na Technics-u 207C, a na Hitachi je isto njegova originalna glava, ne znam oznaku.

Primetio sam da Hitachi ima za nijansu bolje definisan zvuk, ali niÅ¡ta drastiÄno da bi presudilo. :) U poreÄ‘enu sa starim gramofonom ovo je pesma, kasnije planiram da pribavim neku AT-95 ili AT-100, i verovatno novo pojaÄalo, ali polako... :)

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, da ne otvaram novu temu. Primetio sam da kada spuÅ¡tam lift igla beži malo u desno (ide ka obodu ploÄe), i ne pada vertikalno, znam da za to podeÅ¡avanje služi antiskating, ali me interesuje da li je to normalno ili da smanjim malo? ÄŒudno mi je Å¡to mi je on rekao da je sve podeÅ¡eno VTF je 1.75g, a antiskate 2.5g, zar ne treba da bude približno isto?

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, da ne otvaram novu temu. Primetio sam da kada spuÅ¡tam lift igla beži malo u desno (ide ka obodu ploÄe), i ne pada vertikalno, znam da za to podeÅ¡avanje služi antiskating, ali me interesuje da li je to normalno ili da smanjim malo? ÄŒudno mi je Å¡to mi je on rekao da je sve podeÅ¡eno VTF je 1.75g, a antiskate 2.5g, zar ne treba da bude približno isto?

 

Možda je gumica na liftu prljava ili uglancana pa previÅ¡e klizi. ObriÅ¡i je, a i deo ruÄke koji naleže, destilovanom vodom. Verovatno će biti bolje.

 

Stavi 1:1. Ako ikad preÄ‘eÅ¡ na neki ozbiljan gramofon, Äisto da znaÅ¡, taj odnos ne mora da se podrazumeva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...