Jump to content


Technics 270c ili Ortofon 305


sule

Recommended Posts

Јабих ипак ишао на 270, некако је Ñтаријег кова. Јел Ортофон Ñа адаптером?

 

Ðко одуÑтанеш од 270-це проÑледи ми је!   :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da li se neko seca ili zna kako svira Technics 270c?

Imam je u fijoci, prave joj drustvo Stanton 681EEE, Shure M105e, Ortofon VMS 30MkII i jos neki. :)

Nesto bih, uz kupovinu Jico igle (SAS?), iz zezanja stavio na novi gramofon ali ne znam sta...

Secam se da je 270c, pre 30 i kusur godina,

kod drugara na Technicsu SL-D3 bila jako dobra za pank i hevi metal,

mnogo bolja od Stantona 681EEE na Thorensu.

Risiver je bio Sansui, a zvucnici kompresioni Braun.

Jak bas i visoki koji prze i zezu. :D

Link to comment
Share on other sites

PreporuÄujem clearaudio elixir of sound, diamond cleaner.Delovao mi je skupo,a onda mi je paja sa ovog foruma "otvorio oÄi" da je to cena jedne nove ploÄe za nesto sto traje godinama iako ga vrlo Äesto koristis(preporuka je pre puÅ¡tanja svake ploÄe),Btw. Å¡teta Å¡to je paja digao ruke od ovog foruma.Ja ne preterujem baÅ¡ toliko ali nakon 3-4 pomazim iglu cetkicom.Bilo je Äujnog poboljÅ¡anja sa Supex-om.Uvati uz internet savetovanje stipsatluk Äoveka,preporuÄujem Å¡tednju na drugoj stvari-za ovu nisam požalio Å¡to imam jednu ploÄu manje.

Link to comment
Share on other sites

Danas stigao Fisher mt-6250 posredstvom jednog clana koji mi je ustupio gramofonce......mislim da im je to najbolji gramofon ali nije ni bitno posto prelepo izgleda,na njemu je JVC z-1 zvucnica tako da igra sa glavama tek predstoji.................. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Danas udomljeno jos par glava: Shure M75d 2 komada,jos jedna Technics 270c-2 (National Panasonic),Elac ss155,udomljen i jedan Ortofon shell,udomljena Akg P 6R nazalost bez igle kao i jedna Ortofon om takodje bez igle.............ulazim polako u gramofonske vode...... :order

Link to comment
Share on other sites

Bacio oko sta je ostalo: jos jedna Akg p6r,Hitachi shel sa glavom,jedna SAnsui glava,Superscope shel,Excel glava,Philips 400 2 komata, 2 Sony glave sa shelovima,izgledaju kao oni stari mikrofoni,neka jeftinija AT, u principu sve su bez igli.ima jos ponesto pa ako se setim napisacu :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...