Jump to content


Denon AVR 3310 pomoć oko update-a firmware-a


micicss

Recommended Posts

Potrebna mi je pomoć oko Denon 3310 AVR-a.

 

Video sekcija radi,displej uredno prikazuje da su zvuÄnici povezani ali nema zvuka.Probao sam CD plejer i preko analogne veze interkonektima i optikom ali nema zvuka.Mrežna kartica radi (uredno prikazuje NAS ureÄ‘aj,internet radio),USB (pokazuje slike,puÅ¡ta se i muzika ali nema zvuka),Bluray plejer,HTPC,Playstation...sve Å¡to sam povezao daje sliku ali se zvuk (ne vezano za jaÄinu na samom AVR-u) na zvuÄnicima Äuje toliko tiho da je na granici da se prepozna koja je pesma u pitanju.

Kada stisnem MUTE dugme,onda se primeti da je nešto sviralo u pozadini...Phone ulaz takođe ne radi.

 

Probao sam reset mikroprocesora ali nije pomoglo.Probao sam u opciji MANUAL SETUP / OPTION SETUP / FIRMWARE UPDATE i posle connection server izbaci da je update firmware-a latest.

Bio bih sigurniji u vezi update-a da umesto latest ispiše successfully installed i da ima neki broj firmwera da mogu da ga uporedim sa prethodnom verzijom.

Postoji li naÄin da proverim koja je verzija softvera instalirana na AVR-u?

 

Uredjaj je proveren od strane servisera i izlazni stepen je ispravan,Å¡to navodi da je problem softveru.Ima li neko iskustva oko ovoga?

Sa Denonovog sajta sam skinuo pomoću modela i serijskog broja uređaja fajl changelog.txt sa datumom 22.11.2011 da li ovo ima veze sa firmwerom.Pomoć?

 

Da li negde može da se "skine" service manual za Denon 3310?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ма може да Ñе поправи Ñамо што цена превазилази цену Ñа КП-а, вероватно.

 

 

Kupio sam ga pre cetiri dana na KP.

 

Јел на продају као донор делова?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kada si kupio tog Denona? Imas li ga odavno ili od skoro. Gotovo sam 100% siguran da je u pitanju DSP ploÄa jer sam skoro imao taj AVR na servisu sa slicnim manifestacijama kvara.

Šta još nije radilo pored ovog što sam naveo na tom uređaju koji je bio kod vas u servisu?

 

Kada ukljuÄim audyssey mikrofon i prebacim na auto setup izbaci mi poruku da mikrofon ili zvuÄnici nisu povezani.

Link to comment
Share on other sites

Sto ne probas da vratis uredjaj.

Na koji naÄin misliÅ¡,kroz najnormalniji razgovor je bilo ne izvodljivo.Lik (Älan je ovog foruma) tvrdi da poslao ispravan ureÄ‘aj.

Sad kad već priÅ¡em o ovome red je da naglasim da ne bude zabune da je dotiÄni lik kupio ureÄ‘aj desetak dana ranije ovde na forumu od Älana nightrider sa kojim sam i razgovarao ali tek posle kupovine ureÄ‘aja i kojem verujem da je prodao ispravan AVR.

Link to comment
Share on other sites

Malo je cudno prodavati uredjaj posle nedelju dana od kad je kupljen.

Probaj da napravis neki dogovor , ako ne kod stoN-a ili KP za delove.

Bez nerviranja ,i to mora nekad da se desi pre ili kasnije.

Slažem se da je Äudno prodavati posle nedelju dana i joÅ¡ spustiti cenu za 100e.

Link to comment
Share on other sites

Kakva su vaša iskustva sa ovlašćenim servisima,nevezano za brend?

U servisu kod poznanika nemaju reÅ¡enje,i upućuju me na ovlašćeni...kako sam na  pola puta izmeÄ‘u BG i BudimpeÅ¡te (postoji opcija da ga samo prebacim do Segedina to mi je oko 30 km pa bi ga odatle poslali za PeÅ¡tu) ne znam Å¡ta da uradim.

Link to comment
Share on other sites

Ujutro ga nosim u ovlašćeni servis "preko"...Ja ovaj AVR  Denon 3310 joÅ¡ nisam Äuo kako radi.Imam Onkyo TX-NR 609 koji je takoÄ‘e ne ispravan (potrebna je zamena HDMI ploÄe) njega sam uzeo novog pre tri godine.

Znam da je Denon 3310 za klasu bolji uređaj,e sad koliko će koštati opravka i do koje cene da idem to sam hteo vas da pitam.

Nadam se da je problem do softvera.

Kupljen je u Beogradu 2009. godine i plaćen 1300e.

 

Imam Monitor Audio Bronze 7.1 komplet zvuÄnika.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam da li će je popravljati ili menjati...pretpostavlam da popravka (ako je moguća) nosi manje novca.

Koliko para može da se dobije za ovaj neispravan uređaj kao donor delova?Ne bi bilo loše da imam i ovu informaciju pre nego što krenem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...