Jump to content


Celestion 300


violent femmes

Recommended Posts

....zanima me posto je transmisija kako se ponasa u manjim prostorijama,trenutno moja,a uskoro ex rega ela zvuci jako dobro i u manjoj prostoriji 40-tak cm od zadnjeg zida.Ne znam kako ce zvucati u manjoj prostoriji,a sa druge strane koliku prostoriju moze da napuni 6,5 midbass od celestion-a.Za regu sam ubedjen da bez problema moze da odradi 18-20kvm.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me ima li nekog ko je slusao ovu transmisiju,izgleda mi kao obecavajuce dobro zvucna kutija (izuzev sto je izuzetno lenja,osetljivost joj je svega 84decibela) ali ajd da cujem misljenja iskusnijih forumasa.

:wave2

Dali mislis na ovaj komad konkretno

 

http://www.kupujemprodajem.com/Celestion-300-Fixno-9362690-oglas.htm?filter_id=6899

 

to je komad kojem su visokotonci popravljani. inace zvucnik ima slabu sredinu , previse nekontrolisanog basa.

 

po meni je bolji izbor sl600si bookshelf izradjen od aerolam-a

Link to comment
Share on other sites

    Naravno da je SL600si bolji, poÅ¡to je najbolji!Ta dva zvuÄnika nisu za poreÄ‘enje iako bi i ovaj 300 trebao da bude dobar, bas im je isti.I tu i leži slabost, na tom basuje veÅ¡anje dvodelno, od dve vrste gume i nema Å¡anse da ne pukne na spoju posle par gaodina.Plus ako je visokotonac raÄ‘en...Ako je veÅ¡anje iz jednog dela sigurno nije orginal, pogotovo Å¡to originala odavno nema, kao ni Celestion-a iz zlatnog doba.

    Imao sam SL6Si skoro 18 godina, imao je isti bas isti problem.TakoÄ‘e 84dB/Wm, ne može da postigne visoki SPL u sobi srednje veliÄine i većoj(nije ni pravljen za tu svrhu) ali se pogoni izuzetno lako, Äak smo ga probavali i sa lampaÅ¡ima od 10W.Ima stabilnu impedansu, vrlo je linearan i svira anÄ‘eoski!

Link to comment
Share on other sites

^

I ja ga imao 18 godina, i hteo sam daSubijem kad mi je otiÅ¡ao spoj na veÅ¡anju...naravno, onda je pala zamena koja nije imala pojma, i kutije su morale da odu. JoÅ¡ uvek ne mogu da ih prežalim, kutije i zvuk koje su bile projektovane za moju sobu. I dalje povremeno potražim neku od ponuda na ebay, i doÄ‘e mi da ih naruÄim, bez obzira na cenu, ali nedostatak ponude adekvatnog veÅ¡anja me brzo spreÄi da ne napravim glupost.

Link to comment
Share on other sites

Fin neki gospodin, prodavac.

 

Mogao bi da ozivi temu :

Vasa pozitivna i negativna iskustva sa (pre) prodavcima HIFI

 

Prodavac je ocigledno danas revnosno pratio temu,a verovatno je i sam clan foruma,mozda ce i on imati da kaze nesto o kutijama.To zakljucujem jer mi je danas poslao sms u kome tvrdi da visokotonci nisu radjeni.Verovatno ce istinu bolje znati on i svi ex interesenti doticnih kutija.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam sl700 je bio najbolji............. :beer

     U principu da,  SL700 u suÅ¡tini modifikovani SL600, ali je njega napravljeno rlativno malo i to u sumrak HI-FI-ja i Celestiona, i nema ni približno znaÄaj i uticaj na istoriat razvoja audio tehnike kao SL600.Nije doneo niÅ¡ta revolucionarno kao SL600.A postojao je i SL6000, sa dodatim open baffle bas jedinicama, on je mislim i bio najskuplji.

      Ditoni i SL serija nemaju mnogo dodirnih taÄaka u zvuku i konstrukciji.SL je bio kvantni skok, revolucionarni pristup za ono vreme, a zub vremena mu nije mnogo naudio, koncept je savremen i aktuelan i dan danas, pradeda deda i tata svih HI-AND malih zvuÄnika.DIton ima svoj Å¡mek, ali u suÅ¡tini to je vintidž varijanta, svakako odliÄna, pa Å¡ta ko voli! 'Ajde da ne oftopiÄimo, ima tema o Celestionu, pa ako smo preterali neka nas administracija prebaci tamo!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svim hajofilima!!!

Ovde vlasnik Celestiona 300.,

Moram iskreno da kazem da je svet pun ljubomornih ljudi kojima je krivo mnogo stosta.....Zivo me interesuje kako gospodin Cezar zna i odakle mu ta nebuloza i trac da su visokotonci radjeni????

Verovatno je doticnom krivo sto nije bio brz u kupovini.Iskreno da vam kazem da su kutije dosle u Srbiju i promenile samo dva vlasnika.,a drugi sam ja.

Mozda ce mi Cezar pojasniti malo bolje o kakvoj je prici rec ili su to mozda bile nekada sl.njegove kutije.....

Tesko da ce biti tako.,zvucnici nisu radjeni.,kalote na visokotoncima su izvucene i u perfektnom su stanju... Deca su Nemackoj ulubila i to je to, majstor je ispravio i tu je kraj price.,sve je u fabrickom stanju.,a ako neko to shvata kao radjeni visokotonci onda neka mu i bude.

Nista nikome nisam precutao.,a to sto ima mnogo ljudi sto zavide i sto ljubomorisu i k..e za to nemam reci!

Ko hoce da se uveri i cuje na raspolaganju sam mu.,da da , a inace i gospodin Sule koji je rekao da su definitivno tu radjeni visokotonci i da je to placeno 100e verovatno hoce da se pojede jer nije bio brz pa mu je mnogo krivo i ne zna kako to sad da preboli..

Sule zamolio bi te da me okrenes i ispricas sta znas o kutijama pa da saznam i ja tu misterioznu istinu.,mozes me dobiti na 064 21 357 28 i nisam ih platio 100e vec 50e.

Pozdrav svima i Srecna 2014 godina !!!

Uzivajte******

Link to comment
Share on other sites

Ne zanima me priÄa ko je pravu, ali kao Å¡to rekoh, imao sam kutije sa istim drajverima, i jednom nesrećnom prilikom mi je pao zvuÄnik sa stalka, i jako malo ulubio kalotu visokotonca. Ajd Å¡to sam se pojeo živ, ali sam odmah krenuo u akciju rasklapanja i peglanja kalote na naÄin koji sam jednom prilikom objasnio na forumu, i to je ispalo jako, jako dobro. TakoÄ‘e sam viÅ¡e puta pominjao da sam teÅ¡ka picajzla Å¡to se tiÄe ureÄ‘aja, ali imam i dobro oko, pa se to peglanje ipak razlikovao od drugog visokotonca, iako je , ponavljam, bilo savÅ¡eno odraÄ‘eno, iz jednostavnog razloga Å¡to je sama kalota uraÄ‘ena od jako tankog aluminijuma, i vidi se svaka promena u teksturi. Nisam bio lenj, pa sam naruÄio direkt od Celestiona originalnu kalotu, 12 GBP+ 8GBP za transport, i sve je opet bilo kao nekad.

Šta sam hteo da kažem...visokotonac kutija sa oglasa je rađen. Nema tu ..."kalote na visokotoncima su izvucene i u perfektnom su stanju... Deca su Nemackoj ulubila i to je to, majstor je ispravio i tu je kraj price.,sve je u fabrickom stanju.,a ako neko to shvata kao radjeni visokotonci onda neka mu i bude."

I opet dolazimo do zloupotrebe pojma "fabriÄko stanje". E, pa nije u fabriÄkom stanju, visokotonac je raÄ‘en, pa ispravljen, neko možda vidi, neko ne vidi, ali onaj ko se razume u pomenute zvuÄnike zna da primeti i najmanju sitnicu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim hajofilima!!!

Ovde vlasnik Celestiona 300.,

Moram iskreno da kazem da je svet pun ljubomornih ljudi kojima je krivo mnogo stosta.....Zivo me interesuje kako gospodin Cezar zna i odakle mu ta nebuloza i trac da su visokotonci radjeni????

Verovatno je doticnom krivo sto nije bio brz u kupovini.Iskreno da vam kazem da su kutije dosle u Srbiju i promenile samo dva vlasnika.,a drugi sam ja.

Mozda ce mi Cezar pojasniti malo bolje o kakvoj je prici rec ili su to mozda bile nekada sl.njegove kutije.....

Tesko da ce biti tako.,zvucnici nisu radjeni.,kalote na visokotoncima su izvucene i u perfektnom su stanju... Deca su Nemackoj ulubila i to je to, majstor je ispravio i tu je kraj price.,sve je u fabrickom stanju.,a ako neko to shvata kao radjeni visokotonci onda neka mu i bude.

Nista nikome nisam precutao.,a to sto ima mnogo ljudi sto zavide i sto ljubomorisu i k..e za to nemam reci!

Ko hoce da se uveri i cuje na raspolaganju sam mu.,da da , a inace i gospodin Sule koji je rekao da su definitivno tu radjeni visokotonci i da je to placeno 100e verovatno hoce da se pojede jer nije bio brz pa mu je mnogo krivo i ne zna kako to sad da preboli..

Sule zamolio bi te da me okrenes i ispricas sta znas o kutijama pa da saznam i ja tu misterioznu istinu.,mozes me dobiti na 064 21 357 28 i nisam ih platio 100e vec 50e.

Pozdrav svima i Srecna 2014 godina !!!

Uzivajte******

Ja sam rekao da su visokotonci popravljani i iza toga stojim. I sam si rekao da je majstor ispravljao . Kad se jednom rasture nikad nece biti kao u fabrickom stanju i to je to .Mozda to nekome i ne smeta. Kutije nisu bile moje niti bih voleo da ih imam u takvom stanju

uzeo kutije u takvom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim hajofilima!!!

Ovde vlasnik Celestiona 300.,

Moram iskreno da kazem da je svet pun ljubomornih ljudi kojima je krivo mnogo stosta.....Zivo me interesuje kako gospodin Cezar zna i odakle mu ta nebuloza i trac da su visokotonci radjeni????

Verovatno je doticnom krivo sto nije bio brz u kupovini.Iskreno da vam kazem da su kutije dosle u Srbiju i promenile samo dva vlasnika.,a drugi sam ja.

Mozda ce mi Cezar pojasniti malo bolje o kakvoj je prici rec ili su to mozda bile nekada sl.njegove kutije.....

Tesko da ce biti tako.,zvucnici nisu radjeni.,kalote na visokotoncima su izvucene i u perfektnom su stanju... Deca su Nemackoj ulubila i to je to, majstor je ispravio i tu je kraj price.,sve je u fabrickom stanju.,a ako neko to shvata kao radjeni visokotonci onda neka mu i bude.

Nista nikome nisam precutao.,a to sto ima mnogo ljudi sto zavide i sto ljubomorisu i k..e za to nemam reci!

Ko hoce da se uveri i cuje na raspolaganju sam mu.,da da , a inace i gospodin Sule koji je rekao da su definitivno tu radjeni visokotonci i da je to placeno 100e verovatno hoce da se pojede jer nije bio brz pa mu je mnogo krivo i ne zna kako to sad da preboli..

Sule zamolio bi te da me okrenes i ispricas sta znas o kutijama pa da saznam i ja tu misterioznu istinu.,mozes me dobiti na 064 21 357 28 i nisam ih platio 100e vec 50e.

Pozdrav svima i Srecna 2014 godina !!!

Uzivajte******

Postovani Sule nije ni morao da bude brz jer je mogao prvi da ih kupi po ceni od 100eur koliko je i trazeno,nikada mi nije smetala preprodaja uredjaja,vecina kupi,malo slusa pa na oglas ali ono sto prezirem jeste kupovina uredjaja na KP a onda istog dana postavljanje istog uredjaj po 3x vecim cenama :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...