Jump to content


dvoboj - sony cdp xb 930 qs ili cdp x 222 es


jager

Recommended Posts

Molio bih poÅ¡tovane kolege s foruma ako imaju iskustva vezano za ovaj sony model cd player-a xb 930 qs .Dakle zanima me zvuÄni test u odnosu na cdp x 222 es , jer imam mogućnost zamjene. Isplatili se mjenjati (kako kazu glava za glavu) sluÅ¡ajući 930 djeluje mi da je dinamika dosta jaca u odnosu na 222 es jeli to sluÄaj samo kod mene ili...

Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar ,laser za 930 je nabavljiv i kod nas,piše da je original ,mada za 1200 din. ne verujem. Za 222 je extra skup

Posjedujem 222 es i laser je kss 240 koji uopÅ¡te nije skup... nego me zanima druga stvar a to je ovaj model 930 qs iskustva sa dotiÄnim ;) pozajmio sam ga jednom i kažem u odnosu na 222 dinamika je bilaaaaaaa .. nisam mogao da vjerujem da je tolika razlika. Zanima me kako se taj model pokazao ako ga neko posjeduje

Link to comment
Share on other sites

Posjedujem 222 es i laser je kss 240 koji uopÅ¡te nije skup... nego me zanima druga stvar a to je ovaj model 930 qs iskustva sa dotiÄnim ;) pozajmio sam ga jednom i kažem u odnosu na 222 dinamika je bilaaaaaaa .. nisam mogao da vjerujem da je tolika razlika. Zanima me kako se taj model pokazao ako ga neko posjeduje

Da ,ti imaÅ¡ x 222,a ja znam za 222,to je drugi model.To Å¡to je veća dinamika ne znaÄi i da lepÅ¡e svira.Po meni iako sam sluÅ¡ao 920,kao i 222,ali ne zajedno.,mislim da je 930 slabija u zvuku.
Link to comment
Share on other sites

Da ,ti imaÅ¡ x 222,a ja znam za 222,to je drugi model.To Å¡to je veća dinamika ne znaÄi i da lepÅ¡e svira.Po meni iako sam sluÅ¡ao 920,kao i 222,ali ne zajedno.,mislim da je 930 slabija u zvuku.

Da u pravu si ja imam x 222es nemogu reći da je loÅ¡ zvuk sredio sam ga malo dampirao promjenio operacione... već je bila tema o njemu :) al je jedan specijalac pokvario... Samo jedno popodne sam uporedio ova dva modela pa joÅ¡ nemogu da dajem neke zakljuÄke eto iz tog razloga pitam za savjet vezano za ovaj model qs serije

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Dali postoji neka razlika u zvuku ako bi se recimo model mini diska mds-jb 920 qs koristio kao dac (predpostavljam da su iz iste serije kao i cdp-xb920qs)  dakle kombinacija : cdp x 222 es -optika - mds-jb 920 qs

ili cdp-xb920qs

ima li to uopšte smisla ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trgovao sam za promjenu ( znatiželja uradila svoje) Sony mds-jb920qs u vrlo dobrom stanju i spojio optiÄkim kabelom na cd doduÅ¡e na neki technicks... (poÅ¡to sam cdpx 222 es poslao na totalno osvjezenje i zamjenu svih elektrolita.. jer imam namjeru da ga zadrzim) e sad Å¡to se tiÄe zvuka ja definitivno neku veliku razliku za sada nisam primjetio :) dali treba neÅ¡to posebno podeÅ¡avati u md-u ulazni signal je 24 bit-a izlazni takoodje , Äitao sam negdje da je bolje spojiti koaxsijalnim dig. tako da mi je sve joÅ¡ uvjek nejasno tj nisam do sada imao prilike da sluÅ¡am md i da ga koristim kao dac.Zanima me treba li neÅ¡to posebno podeÅ¡avati u md ili jednostavno samo ukljuÄiti funkciju snimanja da bi on "vrÅ¡io" konverziju u pravom smislu te rijeÄi...

Link to comment
Share on other sites

Pritisnes REC i na izlazu MDa dobijes analogni signal. Na pojacalu izaberi MD kao izvor. Menjaj MD CD. Mora bar mala razlika da se cuje.

S obzirom da sam vrlo kratko sluÅ¡ao vjerovatno i postoji neka razlika al sam oÄekivao viÅ¡e:) doduÅ¡e technicks slpg3 i nije neki transport privremeno sam ga pozajmio dok sony cdpx222es ne dodje sa servisa... Ono Å¡to sam provao je da snima sa tv-a preko optiÄkog s youtube hd snimak i zaista ostaje super... ostaje mi da joÅ¡ malo experimentiÅ¡em ,ima li tu neÅ¡to posebno da e podeÅ¡ava joÅ¡ a da ja to ne znam? :).. Treba li ulazni signal da stavim na 16 ili 24 bit-a to me zanima...

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da probas 16 VS 24.

Probaj i neki drugi CD ili digitalni izvor.

Mada mi je interesantnije da probas nesto drugo. Dobio sam informaciju da je snimak na MD pa onda reprodukcija tog snimka bolja od samo DAC knverzije MDom. Ja nemam vise MD da probam a ovako mi je prilicno neobjasnjivo.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da probas 16 VS 24.

Probaj i neki drugi CD ili digitalni izvor.

Mada mi je interesantnije da probas nesto drugo. Dobio sam informaciju da je snimak na MD pa onda reprodukcija tog snimka bolja od samo DAC knverzije MDom. Ja nemam vise MD da probam a ovako mi je prilicno neobjasnjivo.

Provat ću... hvala na informaciji Siroma :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Danas sam provao da izvuÄem digitalni signal preko koaxa sa lg dvd-a i uporedjivao direktnu analognu vezu sa istog mjenjajući ulaze na pojaÄalo... i.... uopÅ¡te nisam oduÅ¡evljen tj jednostavno razlike u zvuku skoro da i nema. Neznam kakva su vaÅ¡a iskustva sa koriÅ¡tenjem mini diskova kao dac-ova uz cd kao izvor . Meni se ovo uopÅ¡te ne svidja iskreno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na red je doÅ¡ao i  sony cdp x222 es ... izvrÅ¡en upgrade od strane aleksandra iz podgorice i ovom prilikom mu se zahvaljujem jer je odradio tweak kako samo on zna ;) ... pleyer zvuÄi iznenadjujuće dobro,zvuk je u visokima dobio detaljnost nema viÅ¡e onog metalnog prizvuka, bas je dobio kontrolu jednostavno zvuÄna slika se definitivno otvorila.. ono Å¡ta je radio je pojaÄano napajanje sa novim elektrloitima, dodate shotky diode opa lm 4562 direktno zalemljeni za ploÄu premošćeni pinovi 1-8 koliko sam zapamtio slike ce biti uskoro nadam se ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...