Jump to content


Revox 215b


FANCY

Recommended Posts



 

Evo još jedno
javljanje u zvezi mog „problema“. Prije nego sam poÄeo vadit sintere odluÄio
sam otići u Revox CH u Regensdorf-u i pitati za mišljenje u vezi sintera. Ponio
sam i capstan osovine, pa da on vidi dali baš moram mijenjati sintere i osovine.
Nakon što je kratko pogledao rekao je da sinteri nisu toliko loši da bi se
mijenjali i da bih mogao da ih ispoliram i onda dobro isperem sa alkoholom, ali
poÅ¡teno isperem. A obe capstan osovine Äim je uzeo u ruku rekao je da
nevaljaju, ne ono što smo polirali nego nazad gdje ide ležaj (metalni dio) to
se istrošilo i tu nema pomoći. Rekao je da su kod prvih dekova to znali biti
problemi da se taj dio potroši zbog materijala a da je poslije taj problem riješen-poboljšan
materijal a moj deck je 3600 i joÅ¡ neki seriski broj, znaÄi jedan od prvih. I
nije bilo druge nego kupit obe capstan osovine 160 euro odprilike i uzeo sam
oba ležaja nova (metalne šajbe) nisam htjeo riskirati ponovno. I došao kući i
napravio kako je rekao, ispolirao sintere sa vatom za uši ali onom debljom i
polir pastom za metal i dobro oÄistio (dva debela sata). Zatim sve sklopio kao
i trideset puta prije i Äim sam stavio limić koji ide na zamajc kako treba,
kako stoji u knjizi i kao 30 puta prije i okrenuo zamajac nema da išta struže
ili blokira kao prije kad pritegneš one plastike na „statoru“ i sve radi kao da
nikad problema nije bilo. Nadam se samo da je sve gotovo i da neće biti drugih
iznenađenja. Na kraju me deck koštao skoro 370 euro ali tako je kako je i sad
moram šutit i uživati u muzici i ne mislit na lošu savijest. Naravno sad nema
ni „zavijanja“ prilikom slušanja muzike na nekim dionicama pjesme. Zaboravio
sam reći da kad sam stavio nove capstan osovine nije bilo nikakvog pomijeranja
kako kod starih osovina, u sinterima su bile totalno Ävrste bez ikakvog
pomijeranja. Eto toliko od mene, nadam se da vam neću više dosađivati ovim problemom
i da će dek radit budućih 20 godina bez problema.  JoÅ¡ jednom hvala svima na pomoći, tip i
trikovima a pojedincima koji su ostavili sate pisanje da bi mi pomogli veeeeeeeeeeeliko
hvala.



 

post-30031-0-80571100-1360425970_thumb.j

post-30031-0-53658100-1360426613_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo smo da se kratko javim i kažem da ću morati i sinter ležaeve mijenjati, sva Äetiri. Ležaevi nisu skupi ali izvadit ih i stavit nove to je već neÅ¡to.  Sad se polako pripremam ali javit ću se da kažem kako je iÅ¡lo. Pozdrav svima.

 

Значи генерална. :thumbsup2

 

:wave2  

Link to comment
Share on other sites

Samo nemoj sam to da radiš, odnesi kod iskusnog servisera.

Evo majstora sam kontaktirao i rece mi onako muski, nema vise sinter lagera za narucit jer se ne proizvodi. Ali on ima na lageru  "polovne" i da on to promijneni kosta 300 euro.  Glava boli od Revox-a onako muski.

Link to comment
Share on other sites

Само да не буде Умри мушки 1 2 3.

 

:wave2

Kako je krenulo bit ce kao iz 2001 odiseja u svemiru, onaj pocetak kad majmun lupa velikom kosti po kostima na zemlji, e tako cu ja, samo ce kod mene umjesto kostiju biti veeeeliki cekic a ispod Revox Tape b215 i udri dok se stvar ne sredi. :-)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...vise me ne zanima :smile:

300 eura za polovne sintere sa zamjenom je pljacka stoljeca....mislim da laze...kontaktiraj direktno Revox eu...pa vidi

Hahaha a ja se vec omisljam o prodaji hahahahha.

I ja mislim ali sto mu mozes, kapitalizam, slobodno trziste a svi u dogovru oko cijena. Kontaktirao sam Revox.de pa cu vidjeti sta oni kazu..Ali i oni te odmah salju kod zastupnika, jer sam danas prvo kontaktirao Revox .ch a on me spojio sa 300 euro sinterima.

Link to comment
Share on other sites

Evo napismeno odgovra Revoxa.de (NjemaÄka) za one koji  "možda nisu vjerovali"



 

Sehr geehrter Herr xxxxx,


 

vielen Dank für Ihre E-Mail.

Hvala na vašem E-Mailu
 

Das Hinterlager kann nicht
ausgetauscht werden. Wir empfehlen Ihnen das komplette Laufwerk zur
Generalüberholung einzusenden.

Zadnji ležaj se ne može promijenit, mi vam preporuÄujemo da poÅ¡aljete transport na kompletno obnavljanje.
 

Eine Laufwerküberholung beinhaltet
den Austausch von:

Kompletno obnavljanje se sastoji od:
 

* beide Wickelmotoren- oba motora
* Doppelcapstan (neue Achsen und Lager) oba capstan-a ( nove osovine i novi ležaj) a gore reÄe da to nije moguće

* beide Andruckrollen 

* Löschkopf oder Bandführung (je nach Modell)

* beide Mitnehmer (bei Bedarf)

* Kolbendämpfer (bei Bedarf)
 

Das Öl ist noch lieferbar.
(Artikelnummer: 99.01.0504 * OEL ISOFLEX PDP 65 / 20ml *)


Falls Sie sich
entscheiden das Laufwerk einzusenden oder das Öl zu bestellen bzw. ein Angebot
möchten, dann wenden Sie sich bitte, mit allen Details, an unsere Schweizer Kollegen
(E-Mail: [email protected])


I da ne prevodim dalje, kao što sam i mislio da će mi reći da se javim švicarskim kolegama da me oni "ODERU" . Već sam prije pisao da ovdje kad ti se nešto pokvari, bolje baci i kupi novo ako neznaš sam popravit.

Ali ja sam se opet malo igrao oko deka i zasad radi jedan dan i noć, valjda će i dalje tako.  Moram joÅ¡ nabavit originalno ulje za sinter ležaeve jer mi se Äini da su mi nakon kupovine novih capstan osovina motori blokirali zbog ulja. Iako sam Äistio ležaeve kako treba ali nakon 20 godina su vjerojatno suhi i ovo ulje koje sam imao specialno za satove izgleda da kad se ohladi da se stvrdne i poslije motori nisu startali. Sinoć sam upotrijebio ulje za LINN Sondek originalno (crno) i dek sam gasio i palio nekoliko puta i svaki put starta kako treba. A i kad dek ugasim zamajci se okrenu 5-7 puta dok ne stanu dok su se prije okrenuli jedva dva tri puta. Kad dobijem originalno ulje za sintere onda ću opet sve oÄistit i stavit orginalno ulje i vidjeti Å¡to će biti ali ni u kom sluÄaju neću dek slati u Revox.
 

Link to comment
Share on other sites

Evo da se opet javim i da kažem da Revox radi kao urica. Palio sam ga dosta puta, evo i sad radi, nema viÅ¡e nikakvih problema oko startanja motora. Problem sa vrućim solenoidom sam rijeÅ¡io na svoj naÄin i Äini mi se da je ova priÄa zavrÅ¡ena i da će ovako i ostati. JoÅ¡ Äekam da mi doÄ‘e originalno ulje da i to sredim kako treba i onda odmor.

Rješenje oko grijanja solenoida ću razmislit dali da stavim na forum jer bi moglo biti smijeha.

Link to comment
Share on other sites

Posto zdravlje nema cijenu a zelim da budemo zivi i zdravi, evo i slika. Ove heatpipe (neznam na nas kako se kaze) sam skinuo sa starih Laptop-a i mogu reci da je pomoglo i to dobro pomoglo jer mi se vise ne grije kazeta a niti je sad dek vruc na gornjem dijelu ispod solenoida ili mehanika. Malo sam sinoc usporedivao starog Technicsa RS B765 i mogu reci da se kazeta i kod Technicsa malo grije nakon dva-tri sata slusanja. A nesto sam zapazio i u zvuku. Technics je dosta otvoreniji sa istaknutijim visokim i srednjim, skoro prstav ali ugodan, ne mogu reci da mi se ne dopada izrazena detaljnost ali Revox ima onu prirodnu mirnocu i zivost u jednom i pjevac dolazi do izrazaja stim da nijedno nije preizrazeno, dok kod Technicsa su preizrazeni detalji.. Moram priznati da me se Technics nakon godina tisine malo dojmio u pozitivnom smislu. Evo i slikica od oba.

post-30031-0-57502000-1361284985_thumb.j

post-30031-0-31420100-1361285003_thumb.j

post-30031-0-02697700-1361285517_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

NajviÅ¡e me smeta buka ili zujanje ventilatora u bilo kom ureÄ‘aju. Tako da stavljanje bilo kakvog ventilatora otpada jer malog i tihog nema, samo velikog i tihog a za takvog nema mjesta a tu je joÅ¡ i uzimanje napona iz aparata 5V, 7V ili 12V. A vanjsko napajanje je joÅ¡ gore. Ovo je optimalno rjeÅ¡enje. NeÄuje se, nevidi se a radi optimalno iako možda ne izgleda lijepo li služi. A Å¡to se tiće zvuka Revox -Technics rekao sam dojmove ali daleko od toga koji je bolji. To su ipak velike razlike i u klasi i u cijeni. 

 

Ja nemogu vjerovati da si to nakalemio na njega!!!
Neznam dali je pametnije da si nekakav mali diskretni ventilatorcic stavio unutra....
Ako te se 765 dojmio pokraj tog Revoxa onda sa njim ne stimo jos ponesto ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na zalost, ostaje hladnjak, zasad dek radi bez ijednog problema, hladan kao led. Jos uvijek je testna faza ali ovoliko dana nikad nije radio bez da ga nisam mogao otvarati. moze li mi netko reci kako napravit ili gdje kupit uredaj za demagnetizaciju glave deka i testnu traku za namjestit glavu deka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...