Jump to content


Povezivanje BluRay plejera preko 7.1 analog out - Iskustva?


williamwallace

Recommended Posts

Posto sam resio da sve ulozim u stereo sistem, 5.1/7.1 sistem mi je ostao "osakacen". Naime, dospeo sam do dobrog A/V risivera koje ne dekodira nove audio formate ali ima 7.1 analog ulaze. Nazalost moj Panasonic BluRay nema 5.1/7.1 analog izlaze, a ni unutrasnje dekodiranje DTS MA i DD True HD, pa jos nisam u prilici da testiram nove formate preko analogije. Sto najgore imam i PS3 slim ali i njega ne mogu da koristim da dekodira nove formate, jer nema analogne izlaze.

Risiver je Yamaha RXV-1600, koji je odlican, i za mene, po pitanju kvaliteta mi ne treba nista bolje, ali mu nedostaju nove igrackice. Ostavio bih ga i verovatno samo promenio plejer. Koliko vidim, od relativno jeftinih plejera, a meni interesantnih, sa 7.1 tu su samo Panasonic DMP-BD55 ( kome je mana sto ne pusta MKV ) i LG BD 390. Naravno OPPO BDP-93 bi bio najbolji izbor ali gde i kako ga kupiti?

Ineteresuje me da li ima neko iskustva sa povezivanjem AV-a i plejera preko 7.1 analogije, neka misljenja su da je to superiornije u odnosu na HDMI, naravno sve zavisi od DAC-ova u samom plejeru i kvaliteta tih 7.1 izlaza.

Dakle, pomozite. :)

Link to comment
Share on other sites

Pioneer LX55 nema 5.1/7.1 analogne izlaze?? :(

Citajuci par nekih postova pominje se Pioneer BDP 51, Sony 5000 Es, naravno Oppo 93/95...

Hvala ti za ovaj info, sad si mi bas pustio crva :), cena je ok, pitam se da li bi bilo pametnije otici do Ljubljane i kupiti ga licno... Da li ima neko licna iskustva sa bilo Oppo 93/95 plejerima?

Link to comment
Share on other sites

Zeznuo sam se samo tako... ima 2x hdmi a ne 7.1 out... znam da mi je zbog neceg bio zanimljiv... Sto se tice cene ne znam sta se vise isplati, mozda neka hifi firma moze naruciti od njih po cenama za firmu pa ti onda prodati ovde kao krajnjem kupcu. Inace, nisam cuo ili procitao negde za neku osobu da se zalila za neki Oppo. Secam se cak da je jedan Srbin kuckao kako kupio Oppo dvd player u USA i doneo ovde pa kad otisao neki deo oko napajanja, zalio se preko maila i ovi mu poslali taj deo gde su oni platili postarinu a on samo cenu rezervnog dela.

Link to comment
Share on other sites

Ma Oppo je pravi izbor, bez sumnje, ali pricamo o ceni od nekih 700 mozda i 800E.. Sto najgore, takva kupovina bi pokrenula zelju za menjanjem ostalih sprava.

Ali opet, najvise me zanima to analogno povezivanje plejera i AV-a, da li ima smisla, ili jednostavno da se strpim dok ne kupim novi AV risiver.

Link to comment
Share on other sites

Oppo 95 je skup zbog kvalitetnih audio izlaza, 93 je namenjena onima koji koriste hdmi. Generalno bolje je imati noviji avr ali ako vec imas kvalitetan bez hdmi mozda je Oppo bolje resenje.

HTPC sa dobrom 7.1 zvucnom kostace ko taj Oppo.

Link to comment
Share on other sites

Oppo 95 je skup zbog kvalitetnih audio izlaza, 93 je namenjena onima koji koriste hdmi. Generalno bolje je imati noviji avr ali ako vec imas kvalitetan bez hdmi mozda je Oppo bolje resenje.

HTPC sa dobrom 7.1 zvucnom kostace ko taj Oppo.

Link to comment
Share on other sites

Isplatljivije... hehe... sto se tice novca da ali Oppo 95 ima ESS Sabre32 u sebi. Isto tako mozes za muziku i Asus DG 25e i neki dvd drive za 15e pa ako nekome odgovara... sto da ne...

95 se ne kupuje samo zbog slike nego i zvuka, sto moze da posrami i neke stereo playere. To sto nije jeftina ni meni se uopste ne svidja...

Link to comment
Share on other sites

Oppo 95, a i 93 cini mi se, podrzavaju sve moguce externe hard diskove, cak i eSata diskove, tako da je kao HTPC po tom pitanju, a za takav napredak u slici a pogotovo zvuku se u hi-fi-ju placa po hiljade eura a ne par stotina, sto je u ovom slucaju, tako da izmedju Oppo-a i HTPC definitivno biram Oppo.

A sto se 95-ice tice, mislim da bi bila greota ne koristiti njegove 7.1 analogne izlaze, jedino ako nemate neki ultra hi-end Av risiver.

I dalje niko da se javi sa iskustvom povezivanja AV-a i BluRay plejera preko analogije???

Link to comment
Share on other sites

Ako ja kapiram kako to radi, a plasim se da kapiram - AV risiveri imaju kontrolu u digitalnom domenu. Sto znaci da se analogni ulazi konveruju u digitalni oblik, obrade, i onda radi ponovo D/A konverzija.

Ako je to tako analogni ulaz ima smisla koristiti SAMO ako nema digitalnog izlaza sa uredjaja. A analogni izlazi imaju smisla ako vezujes na analogno pretpojacalo....

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da nije tako, moracu da proverim, jer ako je tako, onda zaista nema svrhe... :(

E, bilo bi lepo da neko to potvrdi, ja se isto nadam da nisam u pravu....

U svakom slucaju, treba to da se precisti, da se slozi, pa cemo i u FAQ, kad nadjemo neku dokumentaciju.

Link to comment
Share on other sites

Prema upustvima i opisu (upustvo, razni review) svi noviji avr (zadnjih 5-6 god) mogu i ne moraju obradjivati analogni signal koji dobijaju.

Prednost obrade je regulacija cross-over, audyssey i sl, udaljenost zvucnika od slusaoca.... sve to se moze zaobici "pure direct" modom.

Na zalost, ne mogu potvrditi da apsolutno zaobilazi a/d i d/a obradu mada je zvuk siroviji kada sam probao.

Sto se tice regulacije udaljenosti, cross over itd svaki player koji ima 7.1 analog out trebalo bi da poseduje i ta podesavanja.

edit: Pogledao kod mog avr Onkyo 706, kada se poveze na 7.1 anlog in ignorisu se sve postavke i signal se bez obrade prosledjuje dalje.

Postoji samo opcija pojacavanja LFE kanala. Zavisi od modela do modela....

Link to comment
Share on other sites

Dok sam imao AVR Sony 2400 ES i SA-CD/DVD Denon 1940, oni su mi bili povezani i preko HDMI-a i preko analognih ulaza/izlaza.(Zbog sluÅ¡anja multichanel SA-CD-a, jer DVD nije puÅ¡tao stereo SA-CD zvuk, niti multichanel SA-CD preko HDMI-a.) Kada bi signal iÅ¡ao preko HDMI-a, mogli su se podeÅ¡avati svi parametri zvuÄnika (boja tona, udaljenost...) Kada bih signal pustio preko " multichanel analog input"-a na AVR-u,odnosno analognih izlaza sa DVD-a, jedino Å¡to se moglo pojaÄavati je Volume, sve ostale kontrole su bile jednostavno neaktivne i nisu se mogle podeÅ¡avati. Verujem da je tako na većini uredjaja, jer nema nikakve logike da se vrÅ¡i A/D, pa odmah zatim D/A konverzija.

Link to comment
Share on other sites

edit: Pogledao kod mog avr Onkyo 706, kada se poveze na 7.1 anlog in ignorisu se sve postavke i signal se bez obrade prosledjuje dalje.

Postoji samo opcija pojacavanja LFE kanala. Zavisi od modela do modela....

A kako se radi kontrola glasnoce, tj. atentuacija? Ja ni u jednom nisam video 7 potenciometara..... zato i pitam.

Znam da se signal ne obradjuje na 7.1 ulazu, to pise jasno, ali to ne znaci da se ne prebacuje u digitalni domen. Nigde to explicitno ne pise...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...