Jump to content


pomoc oko odabira av risivera


bobbyx

Recommended Posts

Pojacavao si do 0 na RX-V661 ??? :screwy Nadam se da nije bio neki glasno snimljen disk, poput Touch Yello :rolleyes:

Ja bih tebi zabranio prilaz HiFi opremi, bez zezanja :) - za tebe je PA ozvucenje pa udri do zore...

Nije moglo nista da se desi jer imam meru . U car audio sam dosta dugo bio pa znam dokle mogu da pojacavam . Zvucnike sam smanjio u podesavanjima jos ranije bas iz razloga da neko ne bi isao do 0 ili cak i u + . Muzika je slusana do -10 a ja sam ga pojacavao da vidim dokle ce da ide jer mi se cale non stop zalio da mu je slabo . Znao sam da ima elektrosku zastitu i da ce sam da se ugasi ako ga pretertam . To je to nakon toga sacekao sam malo da se ohladi pustio opet da budem siguran da je sve ok dok nisam nasao kupca terao sam moje vivaxove za izivljavanje . Njih tera kao dobar dan :)

Link to comment
Share on other sites

Nije moglo nista da se desi jer imam meru . U car audio sam dosta dugo bio pa znam dokle mogu da pojacavam . Zvucnike sam smanjio u podesavanjima jos ranije bas iz razloga da neko ne bi isao do 0 ili cak i u + . Muzika je slusana do -10 a ja sam ga pojacavao da vidim dokle ce da ide jer mi se cale non stop zalio da mu je slabo . Znao sam da ima elektrosku zastitu i da ce sam da se ugasi ako ga pretertam . To je to nakon toga sacekao sam malo da se ohladi pustio opet da budem siguran da je sve ok dok nisam nasao kupca terao sam moje vivaxove za izivljavanje . Njih tera kao dobar dan :)

Aj sad prevedi na srpski...

Imas meru...mera ti je 0 ?

Smanjio si zvucnike!!!! Kako gazio po njima da budu manji??? Stavio si da su SMALL u podesavanju AVRa

A sta si ti boga ti slusao onda, deranje srednjih bez basa.

To je jedino pilo vodu ako si slusao novokomponovane bilmez narodnjake, oni i onako nemaju pojma sta je to bas.

Za njihovo krestanje on i nije potreban.

Od 800Hz do eventualno 8khz i milina...

Stvarno za tebe je razglas i razlaz....

Zao mi je ako je ovo direktno i ako te pogadja ali na osnovu gore napisanog ja drugi zakljucak ne mogu doneti.

Link to comment
Share on other sites

Pored master volume-a postoji i podesavanje za svaki pojedinacni zvucnik koje ide u rasponu od -10 do +10. Taj opseg je na raspolaganju i automatskoj kalibraciji sistema.

Takodje postoji podesavanje za maksimalni volume, tj. koliko maksimalno moze da se pojaca. Ali sve je to dzabe kad neko hoce diskoteku u kuci sa zvucnicima od 300 evra i A/V receiver-om.

p.s. Sto se tice mere, to me podseca na onu staru: naravno da imam mere u picu - pijem dok se ne use*em :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

U podesavanjima je stavljeno da oba zucnika rade na 0 . Muzika se SLUSALA na -10 volume . Kod testiranja pojacan je volume na 0 . Nije sljakalo . Nista nije pokvareno i to je to .

Sto se tice toga da imam meru , pa recimo da kazem da sam u car audiu vec 5 godina i da sam promenio preko 30 zvucnika , woofera kao i 20 pojacala i nikad nista nisam sprzio niti pokvario . I da , cak sam i par puta izasao na takmicenje . Svo je radjeno uz uputstva mog dobrog prijatelja koji ima preko 12 pehara za sound quality i db u car audiu i sponzorisao ga je Jbl , Magnat , Infinity .

Link to comment
Share on other sites

Uz pomoć malo elementarne matematike, se lako dolazi do sledećeg zakljuÄka...

Ukoliko je osetljivost ulaza 200 mV, a izlaz na cd-plejeru recimo max 2V, te pri tome cd glasno snimljen, avr(ili pojaÄalo), dostižu svoje granice na -20 db!

Sve preko toga su izobliÄenja ili Äak klipovanje, odnosno bespotrebno iživljavanje.

I to mu je to...

Link to comment
Share on other sites

@accuphase

Nije 0 maksimalna vrednost, vec +16,5, ali sve i blizu 0 ima smisla iskljucivo za ultra tihe snimke, kakav je recimo BluRay "The Shawshank Redemption", koji ni na +5 nije previse glasan.

Nije skala takva kakva mislis da je - vrlo verovatno bash zbog kalibracije zvucnika (izmedju ostalog i volume svakog pojedinacnog), ekvilajzera i cega sve vec.

@Dejan013

Ako mislis da SPL iz auta imas u sobi trebace ti mnogo para za HiFi, a jedina alternativa je, kao sto vec rekoh, PA ozvucenje.

Link to comment
Share on other sites

@accuphase

Nije 0 maksimalna vrednost, vec +16,5, ali sve i blizu 0 ima smisla iskljucivo za ultra tihe snimke, kakav je recimo BluRay "The Shawshank Redemption", koji ni na +5 nije previse glasan.

Nije skala takva kakva mislis da je - vrlo verovatno bash zbog kalibracije zvucnika (izmedju ostalog i volume svakog pojedinacnog), ekvilajzera i cega sve vec.

@Dejan013

Ako mislis da SPL iz auta imas u sobi trebace ti mnogo para za HiFi, a jedina alternativa je, kao sto vec rekoh, PA ozvucenje.

Delija... ja sam naravno mislio na "apsolutnu skalu", potpuno komparativnu sa stereo-pojaÄalima, na kojima je "0 db" maximum !

Edit Chowek: obrisani suvišni citati.

Link to comment
Share on other sites

hvala svima na iscrpnim odgovorima..tek sad vidim da za drasticno bolju opremu treba dosta vise para,koje naravno nemam.. :)

razmisljam da za pocetak kupim samo HK avr 142 jer nov kosta 255e,a kupovinu drasticno bolje opreme da ostavim za bolje dane..

e sad,sta mislite,jel ovaj HK avr142 moze da gruva glasnije od ovog mog krsha Yamaha 367 ?

evo sta na HK sajtu pise za snagu avr142 modela: Stereo Power 40 x 2 Power 35 x 5 Multichannel Power (all channels driven) 35W x 5 into 8 ohms, 20Hz – 20kHz, at Multichannel Power (one channel driven) 70W x 5 into 6 ohms, 1kHz, at

Link to comment
Share on other sites

@accuphase

Nije 0 maksimalna vrednost, vec +16,5, ali sve i blizu 0 ima smisla iskljucivo za ultra tihe snimke, kakav je recimo BluRay "The Shawshank Redemption", koji ni na +5 nije previse glasan.

Nije skala takva kakva mislis da je - vrlo verovatno bash zbog kalibracije zvucnika (izmedju ostalog i volume svakog pojedinacnog), ekvilajzera i cega sve vec.

I sta to govori da 0 nije maksimum...0 jeste maksimum sa jacinom ulaza deklarisanom na tamo nekom papiru pri koristenju zvucnika odredjene imedanse, a ovo +16,5 je dodatno da mozes postici punu snagu sa slabim snimcima. Dakle sa ulaznim signalom zdravim i pravim i na 0 je diskutabilno ,a o + da i ne pricamo.

Link to comment
Share on other sites

hvala svima na iscrpnim odgovorima..tek sad vidim da za drasticno bolju opremu treba dosta vise para,koje naravno nemam.. :)

razmisljam da za pocetak kupim samo HK avr 142 jer nov kosta 255e,a kupovinu drasticno bolje opreme da ostavim za bolje dane..

e sad,sta mislite,jel ovaj HK avr142 moze da gruva glasnije od ovog mog krsha Yamaha 367 ?

evo sta na HK sajtu pise za snagu avr142 modela: Stereo Power 40 x 2 Power 35 x 5 Multichannel Power (all channels driven) 35W x 5 into 8 ohms, 20Hz – 20kHz, at Multichannel Power (one channel driven) 70W x 5 into 6 ohms, 1kHz, at

Ne bacaj pare bezveze!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...