Jump to content


Media Players ili Muzicki Serveri


laks

Recommended Posts

E ovako, zanima me ako neko ima Media Player kakvi su utisci, da li ta masina ima kontrolu zvuka u vidu eqvilajzera jer mi je to jako bitno posto na svom risiveru nemam bas bogat spektar frekventnog raspona pa bi jos jedan eqvilajzer tipa kao na kompu i solidnoj zvucnoj karti mi bio ja mislim dovoljan i isao bi preko digitalnog ulaza na risiver. Ako postoji vec tema o samom utisku nekog korisnika, bio bih zahvalan da je prosledite ovde, jer trazim al se ne snalazim bas najbolje, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako mi se ovo desilo, moja nepaznja. Ovo je trebalo da bude u Pocetnickim Pitanjima, jer ja sam ipak pocetnik i ne stidim se to da kazem. Ne bi bilo zgoreg da se prebaci tema u Pocetnicka Pitanja ako moze, ako ne i ako ne smata adminu i modovima onda je u redu i sa mnom.

Link to comment
Share on other sites

Evo recimo ja sam sa svojim kompom jako zadovoljan kao izvorom zvuka, ali problem je u tome sto je recimo nocu bucan, pa je malo teze ostaviti ga upaljenog i tiho smanjiti muziku da bi lagano utonuo u san posto su ventilatori malo bucniji iako sam to sveo na minimum decibelazu i uzeo najtise ventove. To mi je najveci problem pa se zato interesujem za Media Player`s, razlog je mozda malo smesan ali Media Player bi mi dobro dosao i zbog recimo dobrog skladistenja video materijala posto jako volim da gledam filmove u recimol(ok je i stereo, ali preferiram ono kako je zamisljeno od starne produkcije filma) 5.0 izvedbi, jbg izgoreo mi aktivni sub, sad imam samo dva pasivna koja zadovoljavaju bass efekte.

Link to comment
Share on other sites

Prebaceno u pocetnicka pitanja.

@laks: Ovo nije tako "brz" forum, ne ocekuj odgovor za sat vremena. :)

Ako ti nesto znaci ja koristim PS3 kao media plejer i zadovoljan sam... Ako ti takvo resenje nesto znaci (PS3 + PC kao server) reci, napisacu ti sta te zanima.

Link to comment
Share on other sites

Matori, ali PS3 nema harddisk ili ako ima(ako nema da li moze da se zabode esterni hdd) da li cita .mkv fajlove, ama znaci sve ripove sa prevodom i da li ima recimo dig. izlaz, moze i opticki a i koaksijalni, hdmi mi ne igra ulogu jer nemam na risiveru taj ulaz, nisam dao preterano mnogo para za ovaj JVC. I da, da ne zaboravim, kakav je recimo interface, jel citko, jel lako setas kroz foldere, fajlove, da li mozes da pravis playliste i imas li kakav eqvilajzer, eto to su neka meni bitna pitanja pa odgovori ako mozes i dodaj sve sto mislis da sam propustio a mislis da je bitno, i ako moze to tvoje resenja da malo pojasnis. Da u pravu si, ja se malo zaleteo, ma ruzno sam sanjao sinoc pa sam danas sav cudan sam sebi. Tebi u svakom slucaju hvala veliko, stvarno mi treba neko resenje da zaobidjem komp i da sve radim na TV`u.

Link to comment
Share on other sites

ne bih ti preporucio ps3 za te stvari posto ja i pored ps3-ja sam kupio popcornhour koji pusta sve zivo od filmova do muzike sto sa sonijem to nije slucaj ,sto se tice podesavanja zvuka tipa ekvilajzer to ne postoji znaci moja preporuka ti je ovaj media server u njega ubacis hdd po zelji sve fino sortirno u njemu bas lak za koriscenje

Link to comment
Share on other sites

Ok vidim da ovaj WD je dosta zastupljen kod nas, mada sam cuo i za popcorn, sad zanima me izvor zvuka posto nema eqvilajzer jel moze da CD player bude neko merilo kvaliteta izvora pa da mi kazete jel svira tako, losije bolje??? Hvala oboici u svakom slucaju :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

PS3 ima digitalni opticki izlaz, kao i HDMI i analogni. Sto se tice mkv i slicnih formata ne pusta ih direktno, ali moze se podici PS3 media server na PC-u, koji ih u letu transkodira i salje na PS3. Uz njega se moze slusati i online radio (provereno, ja ga tako slusam).

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ovo za PS3 nije lose, jel opet njemu je namena neka druga i kome to treba sve ostalo je cist plus sto covek kaze pravi media server, al ja bih ipak ako se vec moram odluciti za kupovinu onda bih uzeo nesto sto mu je svrha da pusta muziku i film, e sad ovo sto sam cuo da je kvalitet donje srednje klase CD player`a to mi ne zvuci lose jer vec sam napomenuo da imam problema sa sluhom, bas onim istancanim, verovatno ne bih cuo razliku izmedju hi end i te srednje klase. Znaci ovo def. pije vodu a ako ne budem jednog dana zadovoljan, neko je nudio ovde prelep JVC eqvilajzer, tako da cu onda na taj nacin da ispeglam izvor al kad dodje vreme za tu za mene nimalo naivnu kupovinu. E zanima me sa kojim plajerima dolazi HDD i da li je bolje uzeti tako ili sam nadograditi, ono tipa mozda taj sa nadogradnjom moze vise da primi memorije???

Hvala svima na odgovorima, stvarno mi je cilj da sve obavljam preko TV`a jer to je nekako za mene vid buducnosti, dobro kompovi su vec zamenili i stub, i VCR, i TV, i "multipraktik" tako da mi se jako svidja ta nova tehnologija, def. sam za! E kad se setim kad je CD izasao pa price betoven na CD`u i na Ploci...

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ovo za PS3 nije lose, jel opet njemu je namena neka druga i kome to treba sve ostalo je cist plus sto covek kaze pravi media server, al ja bih ipak ako se vec moram odluciti za kupovinu onda bih uzeo nesto sto mu je svrha da pusta muziku i film, e sad ovo sto sam cuo da je kvalitet donje srednje klase CD player`a to mi ne zvuci lose jer vec sam napomenuo da imam problema sa sluhom, bas onim istancanim, verovatno ne bih cuo razliku izmedju hi end i te srednje klase. Znaci ovo def. pije vodu a ako ne budem jednog dana zadovoljan, neko je nudio ovde prelep JVC eqvilajzer, tako da cu onda na taj nacin da ispeglam izvor al kad dodje vreme za tu za mene nimalo naivnu kupovinu. E zanima me sa kojim plajerima dolazi HDD i da li je bolje uzeti tako ili sam nadograditi, ono tipa mozda taj sa nadogradnjom moze vise da primi memorije???

Hvala svima na odgovorima, stvarno mi je cilj da sve obavljam preko TV`a jer to je nekako za mene vid buducnosti, dobro kompovi su vec zamenili i stub, i VCR, i TV, i "multipraktik" tako da mi se jako svidja ta nova tehnologija, def. sam za! E kad se setim kad je CD izasao pa price betoven na CD`u i na Ploci...

Link to comment
Share on other sites

Taj što ti je rekao "da je cd izašao iz priče", kao i "diskovi i lp-ploče na polici", te prijatelju moj dragi, grdno prevario !!!

Covek je napisao da se seca kad je CD izasao i da su se tad pricale neke price, tj. poredjenja Cd vs ploca... Procitaj, pre nego sto opalis tri znaka uzvika.

Link to comment
Share on other sites

Al primetio sam da ima ljudi koji ne skapiraju napisano znaci nevezano za ovaj slucaj, u globalu na celom forumu. Malo se ljudi zalecu, neki misle da ih ne volim ili ne znam sta a u principu dal ja imam razloga da ovde bilo koga mrzim ili bilo ko od nas, to sam primetio isto, malo se glupo osecam u takvim situacijama bas iz razloga sto je ovakav forum i ocekujem da barem ovde mogu normalno da komuniciram ako uzmemo u obzir druge svakojake forume gde ima svega i svacega, no dobro..........Nego nasao sam jedan lep uredjaj, jel mozete da ga snimite pogledate njegove karakteristike i zamislite sta bi sve moglo da se uradi s`njim tj. kako bi mogao da se iskoristi kao racimo Media Player odnosno da li bi bilo moguce? Link:

http://www.dsmarket.rs/tablet-i-pda-uredjaji/blueberry-netcat-m-01/flypage.tpl.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zagonetka je resena.

Do duse nije bas media Player ali je nesto jako prakticno gde god da krenes malisa je sa tobom, tablet PC. Dakle uzeo sam ponudu od Telenor`a i izabrao najeftiniju verziju Huawei S7 Slim sa paketom od 30Gb mesecno download brzinom 21Mbit/s i upload brzinom 5Mgbit/s sto je slozit ce te se jako tesko naci za ove pare od 2400din mesecno kod bilo kog provajdera danas. Da budem precizan, mreza jos ne podrzava ovako velike brzine ali radi se na omogucavanju te tehnologije. Sto se tice uedjaja kao samog izvora e tu nikad vise srece, def. bolje radi od PC`a sa X-Fi Music vezanom optickim putem a ovaj malisa sve to radi analog. Na njemu ima hdmi ali to je za tv pa ne znam da li bi mogao da dodam jedan DAC na taj dig. izlaz pa da zacinimo stvar ako bi se moglo malkice vise.

Da naravno da nemam toliko prostora za skladistenje te silne robe, ali njegov kvalitet i mogucnosti su sve to bacili u neki sesti plan.

I tako dok ja ovo pisem, povezan preko malise jer internet nemam osim njega, mogu reci da je eksperiment uspeo. Ljudi, ali pod obavezno da uzmete u razmatranje jedan mali Netbook od 10" dijagonale ekrana i sestocelijskom baterijom zbog trajanja od prilike 6 casova. Ipak tu vec mozete da birate koji cete OS, a na malisi Android je jedino resenje. Toliko, neta, toliko internet radio stanica, toliko E-Book`ova koje se okrecu pomocu senzora kako malisu drzite u rukama, ma toliko stvari ima zanimljivi da je to cudo. Do duse kad su filmovi u pitanju e tu moze da dodje do problema, al uspeo sam da se snadjem i sad imam player koji cita i prevod, ma cudo, eto toliko od mene za ovaj put. Da sam imao novaca ipak bi uzeo onaj iamm media sto mi ga jedan kolega ovde preporuci ali nisam i ovo je odlican kompromis, pozz svima.

Evo vam link i posebno obratite paznju na video, kome bude stucao video heheh, kod mene je pustio na keca ;) Link:

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Telenor-Internet/Tableti/?eshop&do=phone_info&phone_id=350

Link to comment
Share on other sites

Zagonetka je resena.

Do duse nije bas media Player ali je nesto jako prakticno gde god da krenes malisa je sa tobom, tablet PC. Dakle uzeo sam ponudu od Telenor`a i izabrao najeftiniju verziju Huawei S7 Slim sa paketom od 30Gb mesecno download brzinom 21Mbit/s i upload brzinom 5Mgbit/s sto je slozit ce te se jako tesko naci za ove pare od 2400din mesecno kod bilo kog provajdera danas. Da budem precizan, mreza jos ne podrzava ovako velike brzine ali radi se na omogucavanju te tehnologije. Sto se tice uedjaja kao samog izvora e tu nikad vise srece, def. bolje radi od PC`a sa X-Fi Music vezanom optickim putem a ovaj malisa sve to radi analog. Na njemu ima hdmi ali to je za tv pa ne znam da li bi mogao da dodam jedan DAC na taj dig. izlaz pa da zacinimo stvar ako bi se moglo malkice vise.

Da naravno da nemam toliko prostora za skladistenje te silne robe, ali njegov kvalitet i mogucnosti su sve to bacili u neki sesti plan.

I tako dok ja ovo pisem, povezan preko malise jer internet nemam osim njega, mogu reci da je eksperiment uspeo. Ljudi, ali pod obavezno da uzmete u razmatranje jedan mali Netbook od 10" dijagonale ekrana i sestocelijskom baterijom zbog trajanja od prilike 6 casova. Ipak tu vec mozete da birate koji cete OS, a na malisi Android je jedino resenje. Toliko, neta, toliko internet radio stanica, toliko E-Book`ova koje se okrecu pomocu senzora kako malisu drzite u rukama, ma toliko stvari ima zanimljivi da je to cudo. Do duse kad su filmovi u pitanju e tu moze da dodje do problema, al uspeo sam da se snadjem i sad imam player koji cita i prevod, ma cudo, eto toliko od mene za ovaj put. Da sam imao novaca ipak bi uzeo onaj iamm media sto mi ga jedan kolega ovde preporuci ali nisam i ovo je odlican kompromis, pozz svima.

Evo vam link i posebno obratite paznju na video, kome bude stucao video heheh, kod mene je pustio na keca ;) Link:

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/eShop-Telefoni/Telenor-Internet/Tableti/?eshop&do=phone_info&phone_id=350

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...