Jump to content


Saba 9241 digital


milde

Recommended Posts

Dobio sam od prijatelja ovaj risiver koji mu je stajao na tavanu punih 10god.Vidi se iz slika u kakvom je stanju ali meni se svidja,e sad da li neko zna nesto o njemu dal se isplati ulagati u njega i dal moze da se popravi tezak je ko tuc kontam i kvalitetan,znam da mu tjuner neradi tj nema nikakav zvuk ali kad se prikljuci bilo sta drugo ono radi.Svaki komentar je dobro dosao.

35cg0ar.jpg

jaz679.jpg

2jalyiu.jpg

Link to comment
Share on other sites

To je najbolji Saba risiver iz neke 1978. godine, imam ga negde u katalozima. Ne znam kolika je bila cena, ali nije bila mala - ScepanBG sugurno ima tacne podatke.

Preklopnici ulaza su elektronski, sto je bilo cudo za to vreme, a izlazna snaga mislim da je nesto oko 2x120 sinusa po DIN-u.

Imam drugara koji obozava te risivere, mada se meni nije svideo tvrd zvuk (mozda i zato sto su elektroliti ostarili), ali je sprava napravljena boli glava. Ima jedan majstor u Beogradu koji je odrzavao takav drugaru, pa mogu da ga pitam za kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Jako lep risiver.U Nemackoj je ta Saba kostala 1448 dm(1978 godine),sto je bila sasvim pristojna cena.Uporedbe radi risiver Nad 7080 je tad kostao 1298 dm,dok je Onkyo tx-4500mkII bio 1500 dm.Tandberg Tr-2045 je kostao tada 1395 dm,tr-2055 je bio 1695 dm.

Saba je u mom katalogu deklarisana na 2*80 w sinusa na 4 oma,dok je muzicka snaga 2*120 w.Tezina 14,5 kg.

Link to comment
Share on other sites

Slusam ga vec tri dana menjam cas njega cas Philips 793 receiver imam utisak da saba ima cistije visoke i srednje tonove dok bas ima kao one mini linije tup,tvrd nikako prijatan da li neko moze da mi kaze zbog cega je tako sta da se radi?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...