Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

21 sati ranije, stoN_Cold said:

Димензије?

Sklopio sam deck ali  utor osovine je mislim 1mm  , gumica je nutarnja dimenzija promjer  cca 9,5mm vanjski promjer 14mm

mislim da se da zaključiti veličina po ovim mjerama . Malo je zeznuto skidanje tog idlera zbog onog  platičnog osigurača  koji lako puca

Jedan sam napravio od  lexsana za auto modele i odličan  je no samo jedno vađenje i treba novi .

Evo mjere su tu navodno  sva ta serija je s Sankyo mehanikama

nice day

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, stoN_Cold said:

Била је једна серија са зупчаником уместо гуменог точка или каснији модели.

Točno  vidio sam na jednom  bx300 usa .  no ovaj je s gumicama negdje sam pročitao ds se dalo to nabavizi i da je nakamichi to prodavao kao tuning deka ali da je cijena bila paprena  , gumica ima no  na idler se nemože naletjeti ,bio je jedan zajedno s motorom  kompletan  na ebay no nisam pazio pa je otišao za siću  pa sad tražim

Link to comment
Share on other sites

Treba mi savet za kupovinu deka iz ponude u oglasima kod nas, budžet nisam odredio jer ne znam koliko ovo što tražim košta, bilo bi lepo da je troglavi dek. Gde je granica najbolji odnos uloženo-dobijeno a gde počinje iživljavanje u ceni? Dek treba da ima što manje komplikovanu mehaniku, tj. da nije skupo održavanje i eventualna popravka, tj. da je do sada dokazan kao robustan, da lepo svira kasete snimljene na drugim dekovima (većina mojih kaseta je snimljena na Sony-ju TC-K411) i da potencijalno što duže traje. Neće se mnogo koristiti jer kasete odavno ne slušam, samo povremeno sentimentalno kad uzmem još po koju kasetu čiji materijal nisam našao u flac-u.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, stoN_Cold said:

Sorry ali krivo si me razumio  meni ne treba gumica za idler već mi treba sam IDLER  iliti  plastični kotačić na koji se stavlja gumica  na ovim oglasima imaju samo gumice .

Nadam se da sam pojasnio

tanks

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, aiwa said:

Upada mi u oči Aiwa AD-F850, znam da je prodavac član foruma, JVC KD-V6, neki lik iz Novog sada, stara želja mi je Technics 965, ali ih retko ima, a kad ih ima imaju sulude cene, a čuo sam i da se kvare.

Lika iz N.Sada zaobidji.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, aiwa said:

Upada mi u oči Aiwa AD-F850, znam da je prodavac član foruma, JVC KD-V6, neki lik iz Novog sada, stara želja mi je Technics 965, ali ih retko ima, a kad ih ima imaju sulude cene, a čuo sam i da se kvare.

Ne znam odakle si ali bi bilo dobro da odeš do čoveka i vidiš,poslušaš.Ima on par Aiwa i Technicsa i Kenwooda.A što se tiče cena,meni je sve preko 50 Eura iživljavanje.Osim za Top modele(Ali tu je tek iživljavanje)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz Beograda.

Zašto sam pomenuo AD-F850? Čuo sam da se koristio za masovna presnimavanja u Hi-Fi centru pa je dokazano dobar, ali ne znam kakav je za puštanje snimaka koji su snimljeni na drugim dekovima. Napisao sam, ako nešto znači, većina mojih kaseta je snimljena na Sony-ju TC-K411 koji je kupljen nov 1995. ali na žalost nije bio moj. Pretpostavljam da je RS-B755 kvalitetnije izrade jer je iz doba kad se radilo kvalitetnije.

 

Ako imaš još neki predlog slobodno napiši.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...