Jump to content


The Mothership Orchestra (iz Požege)


alex_ris

Recommended Posts

Na internetu sam pronašao nešto što me je pomerilo s mesta.

Dali ste ikada Äuli za sastav The Mothership Orchestra iz Požege ?

Dragomir Smiljanić (bubanj), Ivan TeÅ¡ić (bas gitara, vokali), Ivan Trajković (elektriÄna gitara, vokali), Marko Ćebić (akustiÄna gitara, vokali), Vera Bukvić (violina) i Lazar Å ijak (vokali, udaraljke).

Kao goste na albumu imaju i sledeće muziÄare: NebojÅ¡a ÄuriÄić - harmonika,Bisenija PeruniÄiÄ - flauta, Julijana Marković - violonÄelo, DuÅ¡an Petrović - saksofoni, Bora VeliÄković - trube, Vojislav Jocić - fagot, Dragan Lazović - truba, Valentin Vasić - usna harmonika.

Svako od njih zaslužuje da baÅ¡ ovako poimencke bude pomenut, zato Å¡to sviraju predivnu muziku i to rade na naÄin na koji im može pozavideti svaki svetski poznati izvodjaÄ.Njihov poslednji album Song For You možete preuzeti u wav formatu kao izdanje besplatne onlin etikete Silos inaÄe pokrenute od strane sajta Pop Box. Snimak je vrlo dobar, tako da će te uživati i zvuku i u potpuno fenomalnoj muzici, koju uzgred budi reÄeno, teÅ¡ko možete svrstati u neki odreÄ‘en žanr. Ima tu i jazza i klasike i popa i folk gotike i svega... potpuno fantastiÄno :klanjanje

post-16753-0-64195400-1292444340_thumb.j

Dakle, potpuno legalan besplatan link na kom će te pronaći pomenuti album: http://www.popboks.com/silos.php

Uživajte. :listen

post-16753-0-64195400-1292444340_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan! :grin:

Mada sam bio u toku oko izlaska albuma, nisam hteo (ja) da pokrećem istoimenu temu, sve "planirajući" nešto više...

Naime, povezao sam momke iz benda sa Ljubom, u nadi da ćemo uz novogodiÅ¡nji Äasopis HF ugledati po primerak "The song for you".

Znam da je kontakt ostvaren, ali nisam više u toku dokle je cela stvar stigla.

Ako vam se album sviÄ‘a, okrenite svoj Å¡eÅ¡ir na "romantiÄno" i posetite neku The Mothership Orchestra svirku. Momci svojim instrumentima ne pomeraju granice, ali su do bola usvirani.

U našem selu "oštro" im zameramo što pevaju na engleskom... a oni nam se pravdaju... :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala pokretaÄu ove teme... ne znam kada bih ih Äuo da se nije ovde (pohvalno) pisalo.

Usput, u novogodiÅ¡njem ''Blicu'' napravili su Top 5 novih dom. izvoÄ‘aÄa.

Uz TMSO (3. mesto) su Sajsi (1.), Svi na pod (5.) - ostalih imena ne mogu sad' da se setim, jbga :-(

Link to comment
Share on other sites

Hvala pokretaÄu ove teme... ne znam kada bih ih Äuo da se nije ovde (pohvalno) pisalo.

Usput, u novogodiÅ¡njem ''Blicu'' napravili su Top 5 novih dom. izvoÄ‘aÄa.

Uz TMSO (3. mesto) su Sajsi (1.), Svi na pod (5.) - ostalih imena ne mogu sad' da se setim, jbga :-(

Link to comment
Share on other sites

@ ras

1. Žikić mi nije ni ujka ni tetka. Jedini je Äovek u tzv rok novinarstvu Äije tekstove povremeno Äitam. I P. Popovića (kome ne zameram previÅ¡e ni to Å¡to mu je gotovo svaki tekst prilika za povratak u proÅ¡lost, Äesto nostalgiÄno-patetiÄan).

Nije taÄno da A. Ž. piÅ¡e samo o izdanjima dostavljenim od izdavaÄa/distributera.

2. Ranija izdanja (možda su u pitanju bile v.a. kompilacije) The Mothership Orchestra nisu mi poznate, niti sam kopao kojekuda da bih do takvih informacija došao.

Novija domaća muzika nije ni 1% muzike koju slušam.

3. Zbog 'vrcavog humora' koji provejava tvojim postovima (i poÅ¡tovanja prema nekome ko je oÄigledno potpuno u muzici, dobroj - nasluÅ¡an, naÄitan etc), nema Å¡anse da doÄ‘e do bilo kakve ljutnje sa moje strane zbog neslaganja sa mnom u tvojim komentarima, niti do neke polemike kakve se ovde Äesto viÄ‘aju.

4. Da li je živ Vule? :-D

Link to comment
Share on other sites

Ras, nisam ni sumnjao da su tvoje namere Äasne. :thumbsup2

Pozdravi pomenutog istaknutog Älana foruma.

JoÅ¡ kao klincu mi je bilo priliÄno važno da kupujem i Äitam tzv. rok Å¡tampu. Uz muziku koju sam mogao da Äujem na radiju i da nabavim na dostupnim izdanjima (ili da snimam/presnimavam na kasete), ta Å¡tampa mi je bila neko zaokruživanje sveta koji sam otkrio i u kome sam se lepo osećao.

Postoji zato kod mene neka nostalgiÄna vezanost za imena ljudi koji su bili deo toga... I Žikić je meÄ‘u njima a moglo bi se reći da je jedini koji je konstantno aktivan. I, ako se dodaju i knjige 'Fatalni ringiÅ¡pil...' i ''Mesto u mećavi'' o M. Mladenoviću'', neka doza poÅ¡tovanja treba da postoji prema tom Äoveku. Njegovo pisanje u ''Blicu'' verujem da ima veze sa materijalom koji dobije ali bilo je dosta tekstova u kojima se ne može naći veza sa nekim muziÄkim izdanjem, koncertom isl. i ''radnim zadatkom''.

I, da se ne pomisli da nisam kritiÄan prema njemu, dodaću joÅ¡ neÅ¡to. Snimanje onog 7-inÄnog EP-ja (bend ''S.T.R.A.H.) je daleko ispod oÄekivanja koja sam imao pre nego Å¡to sam Äuo te stvari i kupio ploÄu. MuziÄki potpuno nezanimljivo, tekstovi oÄajni, kao da ih je pisao neko ko ni u Å¡koli nije nikakvu pesmicu napisao, već je sklepao neÅ¡to kada je uÅ¡ao u studio, samo da bude u rock i dark wave fazonu.

Bleđe teško da je moglo da bude.

I, da ne bude potpuni off,da pomenem: The Mothership Orchestra! :rolleyes:

Ovo je kraj mog pojavljivanja u ovoj temi, sem ako ne budem neÅ¡to imao da dodam o pomenutom bendu (TMO). Uputio sam par ljudi (probranih) na njihovo izdanje i svi komentari su, oÄekivano, jako pozitivni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...