Jump to content


MEDIA HOME :)


lucas

Recommended Posts

dragi drugari, zaljubljenici u dobar zvuk,

da se nadovezem da temu iz sobe - "nasi" sistemi ( viewtopic.php?f=22&t=13688 ), tamo mozete da vidite raspored zvucnika, i osnovu stana o kome se radi :screwy

*obelezena su mesta plafonskih ugradnih zvucnika, a ove podnostojece kutije stoje ispod stola (takodje nacrtane u uglovima, ispod plafonskih)

izbor za zvucnike pao je na:

5 x Monitor Audio C165 (ugradni u plafon)

2 x DIY Peerless 3 sistemske kutije ( viewtopic.php?f=18&t=6239 )

ove peerless kutije sviraju prilicno dobro, MA cemo da vidimo :listen

ono sto mi sada treba je neki risiver koj ce da pusta mjuz na ovih 7 kanala. video sam da onkyo ima neke risivere koji muzici daju i vertikalnu dimenziju, bas koriscenjem 7.1 sistema (ok meni je 7.0) tako sto postoje 2 para front zvucnika ovi koji su u plafonu i ovi koji su na podu - ispod njih... pa bi to mozda bilo zanimljivo? ako neko zna josh o tome nek rekne :lol:

daklem, hajd mi preporucite neki risiver recimo oko 500e (inace razmisljah o harman kardon AVR255 ~ 650e)

inace, muzika se pusta preko kompa sa X-fi MUSIC kartice, a sa kompa ide i TV, koj ce preko video beama da se projektuje na platno... (platno iznad stola tog radnog (iz plafona se spusta))

pozdrav drugari, i hvala :thumbsup2 :0

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Sony STR DA 2400 ES. Takodje vozi MA (samo RS seriju). Veoma sam zadovoljan sto se tice filmova i koncerata na dvd-u. Mislim da ima da se kupi u BG.Imas na netu i specifikacije i distributere. Slusao sam u 4audio i Yamahe, isto veoma lepo rade. Cena je tu negde.

Zavidim ti na slatkim mukama.

Link to comment
Share on other sites

Taj novi format je PL IIz, a pored Onkya sada ga imaju jos neke firme. Koristi 7 kanala ali ti prednji efekti za visinu samo su dodatak prednjim kanalima za filmove i tesko da bi ti se to dopalo za muziku, cak i ne postoji music vec samo movie mode. Zna se gde koji kanal ide, centar npr iza ili iznad tv tako da njega zvucnik iz plafona ne moze zameniti. Eventualno bi surr i surr back kanale mogao iskoristiti jer sam to vidjao da rade na Zapadu.

Link to comment
Share on other sites

zapravo sad nesto razmisljam, meni u stvari ne treba risiver, vec pojacalo eventualno sa tjunerom, i to snagas...

posto ce x-fi da mi radi pojacavanje, a komp je jedini izvor zvuka & tv kartica na kompu ce da pusta tv, a isto tako filmovi idu preko kompa.... tj i video beam ce da se kaci na komp....

dakle od risivera nemam poristi, sem od POJACIVACA za 7 kanala...

a radio mi i ne treba, slabo ga slusam.

hm..... postoji li tako nesto za ok novce - 7 kanalni snagas? (uf al ga zakomplikovah :S)

Link to comment
Share on other sites

Jeftinije jedino ako nadjes polovno, ja ih nigde nisam video sto ne znaci da nema.

Centar je za govor i centralno desavanje na tv, znaci za film i ide iznad ili ispod ali sto blize ekranu. Surr i surr back mogu se postaviti i na plafon, samo naravno mora se sve to lepo nastimovati da zvuci kako treba.

Sta bi mogao da uradis? 4 za palfon da koristis za surr, kupis centar za centar a onda jos 1 za plafon i 2 plafonska stavis u drugu sobu, kupatilo i povezes na zone 2 izlaz.

I kupi si 1 sub-woofer :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

e pa onda i nisam promasio, imah srece vise nego pameti 8):listen:thumbsup2

posto ce za filmove da ide video beam, platno tacno i stoji na tom zidu, tj odmah iznad platna je taj centar.... daklem, nece smetati :D

e sad - apropo woofera.... posto imam ove podnostojece kutije, njih bi nekako da iskoristim za tu priliku! bilo bi divno kad bi svirale kao front za muziku, a kao wooferi za filmove... moz li to?

...jer glupo mi nesto da kupujem woofer pored 2x35cm peerless drajvera :lol::screwy

EDIT: uvek mogu da napravim nekakvu jednostavnu skretnicu sa prekidacem, kojom cu da regulisem dal sviraju kao sub woofer il kao levi tj desni kanal, al ja bi to malo elegantnije! ...moze li?

Link to comment
Share on other sites

Jedno je kada se zvucnik nalazi iznad tebe i salje desavanja pozadine a centar treba iz pravca ekrana da bije u tebe a ne u pod!

Zavisi koliki opseg imaju te tvoje kutije ali retko koji zvucnici menjaju SW uspesno. SW izlaz iz AVR trazi posebno pojacalo tako da se igras da oni budu cas frontovi, cas SW.... I kao frontovi oni salju bas.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je kada se zvucnik nalazi iznad tebe i salje desavanja pozadine a centar treba iz pravca ekrana da bije u tebe a ne u pod!

Zavisi koliki opseg imaju te tvoje kutije ali retko koji zvucnici menjaju SW uspesno. SW izlaz iz AVR trazi posebno pojacalo tako da se igras da oni budu cas frontovi, cas SW.... I kao frontovi oni salju bas.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...