Jump to content


Koji AMP?


specialized

Recommended Posts

Darko, vecina s/t pre 1985 je radjena analogno, posle je digitalno miksovano. Lampe HT-u vracaju deo emocije izgubljene u ovom procesu. A zvuk je za film malte ne vazniji nego slika. Zbog toga bih za ht najradije imao KLANGFILM, kao nekada u nasim bioskopima u kojima smo odrasli.

Sada filmove slusam preko Onkyo procesora i 2 MC 30 monobloka (trazim treci) i mogu da ti kazem da mi neki filmovi ponovo skoro nateraju suze na oci, kako i dolikuje dobrim filmovima.

Mislim da ustedu kod HT treba praviti tako da se ne gledaju gluposti, a kad se gledaju kvalitetni filmovi, neka kosta sta kosta, nase vreme je dragocenije a nasa emocija bez cene.

Link to comment
Share on other sites

Mozda primedba stize prekasno ali bi trebalo isprobati i neki Pass labs amp ...

Inace uz B&W iz serije 8 jako dobro pasu class-D pojacala. Ja sam ih slusao sa nekoliko raznih i to je uvek sviralo dobro. Sada za vikend ovde u Austriji, na nekom sajmu, je na demosnstraciji sistem koji se sastoji od B&W Nautilusa (skoljke) i Linn Chakra pojacala ...

Link to comment
Share on other sites

U planu mi je BG RADIA Z92. Izguglaj, vrlo zanimljivo stivo. Igor je "covek koji je pao na zemlju" sto se tice tehnickih resenja, i nije prevarant. Da je vise takvih, prevaranti bi se razbezali iz hiend-a i vratili sibicarenju ili podvodjenju gde im je i mesto. Problem je samo sto su Z92 retki polovni a ja nikad ne placam retail pa ce mozda malo da potraje.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

koliko diskusije...i koliko predloga, sve sto je navedeno je samo relativno, bio sam pre neki dan kod jednog poznatog audiofila Sava iz ravnog sela, elem covek ima masina za par stotina hiljada eura (citaj i mozda i vise) i to sto se cuje kod mene dobro ne mora da se cuje isto i kod njega, elem raspored namestaja struktura zidova i slicno...uostalom pre par dana sam napravio neku kombinaciju sa nekim uredjajima tako da su isti radili kao kanta (a nisu jeftini) jednostavno nisu svirali sa ponudjenim soundom, sve je to neverending story i mi svi to dobro znamo, ali ljubav za zvukom nas tera da idemo dalje i dalje u potrazi za idealnim zvukom, neki put ne razmisljamo i da trenutno stanje naseg uma i slusnog aparata nije isto i da su euri i tehnicke karakteristike ponekad uzaludni...

Link to comment
Share on other sites

Mozda je odluka vec donesena ali ja bih rekao samo par reci. u vezi Classe-a. Nisam slusao nista od navedenih uredjaja (mozda i jesam na sajmovima ali se ne secam) ali bih u vezi Classe-a rekao sledece: CAM serija ima simetricni diferencijalni stepen na ulazu kao i ostatak seme. Iz iskustva ovakvi sklopovi uvek sviraju suvlje nego varijanta sa jednim diferencijalnim ulazom kao kod CA serije koji zvuce melodicnije. U CAM seriji su sanken tranzistori koji su stvarno dobri ali ni CA serija nije uskracena za kvalitet gde su stavljeni ONsemi MJ21193 i 21194 u TO3 kucistu. Trebao bih pogledati seme za Mac i Krell ali ako se dobro secam krell radi simetricni diferencijalni ulaz pa bi prema tome trebao da svira blize CAM classe-u.

Moji komentari da se uzmu kao komentari elektronicara a ne kao slusni utisci jer nisam slusao navedene ampove a pogotovo ne u paralelnom testu koji je jedini merodavan da se donese odluka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bome muke su slatke..ako ti je soba mala 802D jeste najbolje opcija ali ja bi isao na 800D..to je sila..a kad imas toliko da das za zvuk soba mislim da ce ti biti najmanji problem..ja sam slusao 801D i McIntosh integralac od samo 75watt i rezultat je zapanjujuci..ali gledaj sve na kraju se svede na tvoj licni ukus..a kad si vec spreman da dajes toliki novac ljudi koji rade tamo su duzni da ti obezbede apsolutno sve da bi ti video sta ti odgovara..svakako se odluci za McIntosha u bilo kojoj izvedbi jer dobro je poznato da je McIntos Rols Rojs u Audio svetu..ja sam isto poklonik B&W sa McIntoshom to je najbolji setup za moj ukus..ali najbolje nesto sto sam ja slusao je Mc sa Tannoy monitorima starim naravno i Tannoy Canterburry SE..wooow..ali ipak bitne stavke su novac(koji tebi nije problem),muzika koju slusas(jer tu lezis ogledalo ukusa) i prostorija..zelim ti puno srece i zadovoljstva..

Link to comment
Share on other sites

I da vam odgovorim stam sam uradio :D Citao sam da B&W prestaje da radi 800 seriju sa S tweeterima, i da ce poceti komplet D (cak i 805D).

Kako smo puno slusali moje 803S i kod prijatelja 803D, shvatili smo da S i D tweeter bas i nema neke razlike (bar mi ne mozemo ko zna koliko primetiti), i da je mozda ipak maketinska stvar. Tako sam shvatio da su moje 803S bas pun pogodak za moju sobu, i zajedno sa HTM3S se odlicno slazu. E sad ovih dana sam kupio PS3 kao Blue Ray Player i isto uzeo par BR filmova/muziku. Razlika u kvalitetu izmegu TrueHD i DTS je ogroman. Isto shvatio sam da moji CM1 sad odskakaju sa prednjim zvucnicima, i da je mozda zbog toga sto uskoro nece biti S serija, krajni rok da uradim upgrade sa 804s. Zbog toga sam uzeo jos jedan Rotel RB-1080, i probao da narucim 804s (jos uvek nema na lageru i cekam odgovor dali ce mi ipak pronaci jedan par)

Dok cekam taj odgovor , imao sam malo vremena i visak kabla pa uradio biamping odnosno po Rotel RB-1080 na zvucnik (jedan kanal 200W na visoke, drugi kanal na basove). To zvuci jako jako dobro. Mozda ne zvuci kao MCIntosh 501, ali nije ni puno losije za puno manje para. Slusao sam tako par dana, i shvatio da zvuci veoma veoma dobro. Potrcio da kupim Jos Rotel RB-1080 i isto uradio i na HTM3s. Mogu samo reci WOW. Nikad u zivotu nisam tako doziveo neke koncerte koje imam.. Znaci sad ovo zvuci i kao stereo, i kao surround jako jako dobro.. Zvuk kao da uopste ne dolazi od zvucnika i zvuk je jako cvrst i jako realno. Kao da se to desava u sobi. Isto planiram da uradim i za zadnje zvucnike ako uspeju da mi naruce 804s. Na ovaj nacin za puno manje para sam resio ceo setup da bude jednako dobar i za stereo, i za surround i za SACD. Isto nove standarde za Surround (True HD), zvuci jako impresivno i itekako ima koristi od floorstandar i za pozadi, tako da ovaj setup ce biti jednako dobar i za TrueHD.

Mislim da ce setup ostati ovako jedan dugacak period. Ako nekad budem imao visak para onda cu rotele menjati za Mc501 (iako bas i nisam osetio toliku veliku razliku u odnosu na ovo sto imam sada). Sto se tice 802D ili 800D, shvatio sam jos jednu stvar.. Puno sam slusao Setup mog prijatelja sa 803D, i drugog sa 802D + Krell. Vlasnik 803D je isto slusao sva tri setup -a, i zakljucio da kod mene zvuci najbolje. Znaci ja ovako shvatam 800 seriju. Svi clanovi 800 serije se jednako dobri. Ali u onoj sobi gde 805S zvuci najbolje, 800D zvuci lose.. Isto ako 800D zvuci jako dobro tamo 805S nece bidi dobro. Mislim da su dimenzionirane prema sobi i da treba da se otkrije koji model je najbolji u danoj sobi. Mislim da kod mene 803S je bas tamam dimenzioniran, jer sve je kao sta treba.. Tako da ako ne menjam stan necu menjati ni zvucnike. Ostaje da se nadam da ce mi pronaci 804s i tako konacno zatvorim sistem, i naredne pare da trosim na CD -a, i Blue Ray.

Ovaj moj setup se slusao jos jeda moj prijatelj koji je muzicar i cije je uvo sigurno bolje trenirano nego moje..

http://www.vladimirnikolov.com/

Njegova reakcija je bila (nisam nista pricao sta i kako imam, samo mu pustao cd -e koj je on poneo sa sobom), da zvuci jako jako zivo.. On kao muzicar rekao je da svaki Hi Fi koji je cuo dodaje stvari da zvuci impresivnije, a da ovaj sistem nista ne dodaje, nista ne oduzima. Isto impresovalo ga sta dobro snimane cd -e zvuce dobro, a loso snimane zvuce losije.. Kada sam zatrazio da ipak bude onaka hiper kritican, sta bi mu falilo. Rekao je da ne moze naci zamerku, osim ako bas hocu onako nesto koliko da se kritikuje kod jako velikih orkestra da mu fali malo dubokiji bass (to se moze resiti sa dodatnim subwooferima). Komentirao je i boju instrumenta, isto bio impresioniran da sve zvuci kako treba.

Pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini i sto si se smirio, to nema cene. Mozda, ako ti se pruzi prilika a cini mi se da su u makedoniji cene povoljne, da probas da zamenis Rb-1080 sa RB-1090. Pored dodatne snage dobijas jos jedan trafo po kanalu, mislim da odatle dolazi poboljsanje. 1090 ti ne bi promenio opstu koncepciju a ni znacajnije opteretio novcanik. To pod uslovom da si u stanju da kazes sebi "e, a sad je dosta" i da zaboravis na 501.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I tako nakon dugog uzivanja u Rotelima :) i McIntosh C2300 uradio sledece.

1. Prodao McIntosh C2300 a kupio Benchmark DAC1 Pre (koristim ga kao preamp za HT (DENON 3808 front left/right idu u Benchark Pre), a za stereo direktno u Amp (koristim Pioneer DVD kao transport i kompjuter za High Resolution muziku).

2. Prodao jedan Rotel a kupio Krell FPB-300C (A Klasa, 300W na 8 ohm, 600w na 4 oh, 1200w na 2ohm)

Sada Krell Napaja 803S, RB-1080 napaja HTM3S a drugi RB-1080 napaja 805s.

Jedan ROTEL RB-1080 je visak (prodao sam RB-1070), i iskoristio ga za drugi setup. B&W CM1, ROTEL RCD-1072 i Audio Alchemy DLC Preamp.

A da.. Od kada sam uzeo Krell -a, prodao sam i subwoofer :) (Mordaunt Short avanti 309)

pozdrav

Darko

p.s. Jako je interesantno da nakon prvicne ideje da je Krell preostar i slicno na kraju kupio Krell i shvatio da McIntosh bar u mom sistemu boji zvuk, a Krell je realniji i ziviji. Benchmark je pravi mali dragulj..Inace ranije sam trazio otvoreniji i detaljniji zvuk, a sa Krell/ Benchmark zvuk mi je bio previse otvoren, dinamican i detaljan. To sam sredio sa kablovima, i to sa jako jeftinim kablom. Audio Quest Ruby 2

Ja sam pokusao naci RB-1090 ali bez uspesno :screwy. Inace RB-1080 je pravi dragulj za cenu , tako da to ne bih prodavao . Ako mi naleti RB-1090 i je korektna cena, definitifno bih to kupio jer mi lici da se to opasno priblizuje visoj klasi za puno manje novca.

Inace MC501 ima manu da se ne zaboravlja :screwy Ali sada za sada mislim da cu se smiriti, jer novca nikad dosta a imam neke druge malo prakticnijih planova.

Ako budem u stanju definitivno cu ici na MC501 , samo sam se plasio da cu upasti u zamku 3 x MC501 za prednje i 1 x MC402 za zadnje :wink:

Inace sada pokusavam naci 804s rosenut , jer izgleda ma B&W stopira aktuelno 800 seriju, pretstavlja novu, koja ce biti skuplja i bez S twitere. .Ako bih nasao 804s imacu definitivno stabilan setup za sve. Tako da ako sada trosim novac to ce biti iskljucivo za to.

Darko

p.s. ako bude dolazio u MKD (Skopje), izvoli da cujes moj setup uz Pivo/vino i slicno :screwy

Link to comment
Share on other sites

Na Bowersima se osjeti da li su lampe ili solid state u sustavu. Mislim da je kod Mcintosha prisutan utjecaj pretpojaÄala koje se sasvim drugaćije ponaÅ¡a od tranzistorca. Da se razumijemo Mcintosheva pojaÄala snage imaju dovoljno kao i Krell ili Parasound. Ako je u pitanju kombinacija HT-a i sterea, onda j bih u tom slućaju iÅ¡ao na neko opakije multikanalno izlazno pojaÄalo i preamp-proc. Barem te izvedbe danas rade kudikamo bolje negoli pmodeli od prije 5 godina.

InaÄe za Bowerse je dobar partner Marantz amplifikacija.

Link to comment
Share on other sites

Na Bowersima se osjeti da li su lampe ili solid state u sustavu. Mislim da je kod Mcintosha prisutan utjecaj pretpojaÄala koje se sasvim drugaćije ponaÅ¡a od tranzistorca. Da se razumijemo Mcintosheva pojaÄala snage imaju dovoljno kao i Krell ili Parasound. Ako je u pitanju kombinacija HT-a i sterea, onda j bih u tom slućaju iÅ¡ao na neko opakije multikanalno izlazno pojaÄalo i preamp-proc. Barem te izvedbe danas rade kudikamo bolje negoli pmodeli od prije 5 godina.

InaÄe za Bowerse je dobar partner Marantz amplifikacija.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...