Jump to content


Bang&Olufsen - kućni bioskop


Recommended Posts

Poštovani kolege,

uskoro mi dolazi kuÄi BeoVision 8-40. Taj TV ima ugraÄ‘en DTS (i ostale) dekodere. Ima ugraÄ‘en i moÄan centralni zvuÄnik. Imao sam priliku kupiti pola godine star BeoLab 6000 za zadnji par.

Nažalost, Äovek se predomislio i tako je ta prilika izgubljena. ObraÄam se, ovim putem, na Vas koji možda poznajete tu opremu sa pitanjem, koje zvuÄnike kupiti za zadnji par. Ostala oprema (BL 8000 i BL 2) je od istog proizvoÄ‘aÄa tako da drugi ne dolaze u obzir.

U uži izbor sam stavio:

BeoLab 4, https://www.bang-olufsen.com/beolab4 ili http://www.beoworld.org/prod_details.asp?pid=367

BeoLab 4000 i https://www.bang-olufsen.com/beolab4000 ili http://www.beoworld.org/prod_details.asp?pid=370

BeoLab 3 https://www.bang-olufsen.com/beolab3 ili http://www.beoworld.org/prod_details.asp?pid=365

Napominjem da je moguÄa samo zidna montaža. Levo i desno od sofe. Visina cca 1m. Cevi su u zidu. Gore pomenuti to i omoguÄuju.

Willi Studer, na VaÅ¡ savet, joÅ¡ najviÅ¡e raÄunam.

Lp Alen

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Miloš 19,

nekako je i meni BL 4000 u užem izboru, skupa sa BL 3. Jedino Å¡to me muÄi, je to, da BL 3 ima leÄu i moguÄe ga je lakÅ¡e okrenuti prema mjestu sluÅ¡anja. A o snagi da ne govorim. U stereo postavi je apsolutni pobednik, barem po meni.

Njegova zidna konzola je veoma fleksibilna. Molim te da mi objasniš zašto je BL 4000 tvoj uži izbor. Imaš li kakva iskustva sa postavljanjem na zid istih? Brine me njihov bas-reflex princip rada i montaža na zid. Jako malo sam ih slušao. Tu u salonu od prodavca je slaba akustika a i nisu mu na zidu.

Svakako Äu obe varijante da probam. Oba para Äe da mi doteraju. Problem je jedino, da Äe biti na podnim stalcima.

Hvala lepa za tvoj odgovor.

Lp A

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku biti u stanu sa skoro istim setupom kao tvojim osim sto je woofer pored bl8000 bio onaj predhodni Cona. Taj covek je imao istu dilemu bas zbog flexibilnosti

zgloba za bl3 jer bl4000 deluje dosta fixirano za zid. Medjutim ako bl3 stoji u istoj prostoriji gde i bl8000 hoce da dodje do utiska da bl8000 ostane u drugom planu, jer bl3 je

ipak ozbiljniji zvucnik od bl4000 i ne sluzi iskljucivo kao dodatni par, osim u velikim kvadraturama gde je idealan. Probali smo i u zasebnoj prostoriji gde nisu bili bl8000 ali je bilo napadno jer soba nije bila velika kao dnevni boravak gde je glavni sistem.

Naravno to je bio nas zakljucak testiranja. Ja bih svakako uzeo bl3 ako je soba sa sofom bar velicine ove na tvojim fotografijama gde je bl8000, u suprotnom bl4000.

No tebi se mozda bas suprotno dopadne sto je takodje ispravno ali obavezno iztestiraj kod sebe u stanu i nikako preglasno.

Sve najbolje

Milos

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku biti u stanu sa skoro istim setupom kao tvojim osim sto je woofer pored bl8000 bio onaj predhodni Cona. Taj covek je imao istu dilemu bas zbog flexibilnosti

zgloba za bl3 jer bl4000 deluje dosta fixirano za zid. Medjutim ako bl3 stoji u istoj prostoriji gde i bl8000 hoce da dodje do utiska da bl8000 ostane u drugom planu, jer bl3 je

ipak ozbiljniji zvucnik od bl4000 i ne sluzi iskljucivo kao dodatni par, osim u velikim kvadraturama gde je idealan. Probali smo i u zasebnoj prostoriji gde nisu bili bl8000 ali je bilo napadno jer soba nije bila velika kao dnevni boravak gde je glavni sistem.

Naravno to je bio nas zakljucak testiranja. Ja bih svakako uzeo bl3 ako je soba sa sofom bar velicine ove na tvojim fotografijama gde je bl8000, u suprotnom bl4000.

No tebi se mozda bas suprotno dopadne sto je takodje ispravno ali obavezno iztestiraj kod sebe u stanu i nikako preglasno.

Sve najbolje

Milos

Link to comment
Share on other sites

Idealan slučaj bi bili Beolab 6000 (možda vredi sačekati ili potražiti?) jer bi se onda stilski a i tonski uklopili sa Beolabom 8000, mada oni ne zadovoljavaju uslov zidne montaže.

Beolab 3 je zvučnik mnogo većih mogućnosti nego što je efekt kanal, tako da bi finansijski Beolab 4000 bio bolje rešenje. Nisam siguran da zidni nosači za Beolab 4000 imaju mogućnost orijentacije po vodoravnoj osi radi usmeravanja, što je moguće učiniti sa akustičkim sočivima na Beolab 3.

Pošto vidim da pominješ i B setup, evo mojih predloga:

1. Beolab 3 koji ćeš kasnije da prebaciš u B setup kada nabaviš Beolab 6000

2. Beolab 4000 ako ostaješ pri ovom setup-u.

Bang&Olufsen jeste hi-fi ali ovo je tema za Kućni bioskop.

Link to comment
Share on other sites

Idealan sluÄaj bi bili Beolab 6000 (možda vredi saÄekati ili potražiti?) jer bi se onda stilski a i tonski uklopili sa Beolabom 8000, mada oni ne zadovoljavaju uslov zidne montaže.

Beolab 3 je zvuÄnik mnogo većih mogućnosti nego Å¡to je efekt kanal, tako da bi finansijski Beolab 4000 bio bolje reÅ¡enje. Nisam siguran da zidni nosaÄi za Beolab 4000 imaju mogućnost orijentacije po vodoravnoj osi radi usmeravanja, Å¡to je moguće uÄiniti sa akustiÄkim soÄivima na Beolab 3.

Pošto vidim da pominješ i B setup, evo mojih predloga:

1. Beolab 3 koji ćeš kasnije da prebaciš u B setup kada nabaviš Beolab 6000

2. Beolab 4000 ako ostaješ pri ovom setup-u.

Bang&Olufsen jeste hi-fi ali ovo je tema za Kućni bioskop.

Link to comment
Share on other sites

Da me se ne bi pogreÅ¡no razumelo, ja ne govorim da taj sistem ne zvuÄi vrlo dobro, već da je cela koncepcija vezana i za TV izmedju ostalog, a to spada u Kućni bioskop.

Kao što je to već pravilno apsolvirao i Willi i svrstao gde treba. Hi-Fi se odnosi SAMO na AUDIO sistem and nothing else.

Link to comment
Share on other sites

JuÄer mi doterali Powerlink. Nisam hteo da mi oni vuku kablove. Sa mojim dobrim ortakom smo potegnuli Powerlink. Potegnuli smo i Äisto novi dovod koji Äe da bude samo za HT i "HiFi". Grubi radovi sa vuÄom kabla uzeli su Äetiri sata. Sa Slavonski Kulen i Union pivo smo si pomagali da se ne smorimo. Danas sleduje zatvaranje dozi i montaža utiÄnica nazad.

Sleduju fotografije:

post-4988-12851082875_thumb.jpg

post-4988-128510828765_thumb.jpg

post-4988-128510828771_thumb.jpg

post-4988-128510828778_thumb.jpg

post-4988-12851082875_thumb.jpg

post-4988-128510828765_thumb.jpg

post-4988-128510828771_thumb.jpg

post-4988-128510828778_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...