Jump to content


Zavrsna obrada - peskarenje


machinori

Recommended Posts

Pre dva sata si mi rekao da ćeš da me :cheers ako nekom kažem.

Ja sam mislio da Äuvam tajnu barem do sutra. :) Nisam ni mlavi rekao.

InaÄe se raspametio kad je video.

machinori,

ti i ja trebamo da skupimo gvožđuriju na gomilu. Možda dobijemo popust na koliÄinu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ali hitna pomoc je imala pune ruke posla.

Tako mi kaze drugar sto radi u istoj,mnogo poziva sa N.BG-a :lol::):):cheers

Sve to moze ali boja je skupa tako da ovi nasi majstori "Daj Boze" da imaju i osnovne boje a o nijansama da i ne govorim.

Zato treba ici na solucije, smirglanje,peskiranje a mozda i elektro poliranja.

Pozdrav zeoN_Rider

Link to comment
Share on other sites

Djuro Sajal iliti Nissal ima proizvodnju aluminijuma u raznim bojam ( bordo , braon, jos dve tri koje ne umem da definisem, ali bi ih nazvao srebrni, zlatni i dve tri kafene nijanse ) , svaka boja u vise nijansi i sa raznim povrsinskim obradama ( finocama). neke glatke, neke zamagljene a neke kao navedene brusene.

Nazivi su SALKOLOR 22, 24, 26, 10 i 15 a onaj srebrni je JUS-cd-7220. Mislim da je to specijalni postupak anodizacije u boji. Izuzetno lepo.

Imam neki prospekt sa uzorcima njihovih limova. Da objavim foto?

Link to comment
Share on other sites

zeoN_Rider je napisao:

Bas o tome smo "Pile" i ja razgovarali, dok smo sedeli kod mene i pili pivo.Stacete kad smo zdere!

ZenMod falio si nam, popili smo i za tebe!Eto ti i ja imam komsiju!

PILE je moj komšija!

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam machinori-a i njegov fini rad , uz dužno poÅ¡tovanje svih koji uÄestvuju u ovoj temi.

PoÅ¡to imam iskustvo sa peskiranjem Al limova i eloksiranjem , nakon peskiranja , NE BIH preporuÄio dotiÄnu zavrÅ¡nu obradu.

Površina peskiranog Al postaje veoma oštra , kao vrlo fina šmirgla , i takva ostaje i nakon eloksiranja. Iako je na oko površina lepo matirana ,

posle nekog vremena se po povrÅ¡ini nahvata praÅ¡inica koju Bog otac ne može oÄistiti. Nije zahvalno za održavanje.

Naprotiv , dobro obrušena i eloksirana površina limova je za svaku preporuku , ali se mora biti vrlo pedantan.

Veliki pozdrav i poštovanje machinori-ju za ovaj poduhvat.

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam machinori-a i njegov fini rad , uz dužno poÅ¡tovanje svih koji uÄestvuju u ovoj temi.

PoÅ¡to imam iskustvo sa peskiranjem Al limova i eloksiranjem , nakon peskiranja , NE BIH preporuÄio dotiÄnu zavrÅ¡nu obradu.

Površina peskiranog Al postaje veoma oštra , kao vrlo fina šmirgla , i takva ostaje i nakon eloksiranja. Iako je na oko površina lepo matirana ,

posle nekog vremena se po povrÅ¡ini nahvata praÅ¡inica koju Bog otac ne može oÄistiti. Nije zahvalno za održavanje.

Naprotiv , dobro obrušena i eloksirana površina limova je za svaku preporuku , ali se mora biti vrlo pedantan.

Veliki pozdrav i poštovanje machinori-ju za ovaj poduhvat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...