Jump to content


Tehnics sl q3 ?!


Narog

Recommended Posts

Navukao sam se na iglu ponovno nakon 27 godina, apstinencije,..

Srećom ploče nisam bacio,nego ih poklonio prijatelju ,koji ih pazio i mazio..Ali on je ostao na CD playerima ..A LP je vratio..Tako da..

Tako da suPitanje za vlasnike Tehnicsa..Postao sam vlasnik ovog modela, komplet refresh i restauracija, odličan..od vrhunskog majstora.. izgleda i radi besprijekorno,

Na njemu je orginal zvučnica c270,i sada da li da naručim tu iglu ili nešto drugo.

Kakav vam je zvuk te orginal zvučnice

Nešto sam čitao da bi Ortofon red bila dobra investicija, Nagaoka mp110..

Kakav prijedlog imate za phono preamp???

Hvala puno na odgovorima..i predlozima.

Long live vinil.

Link to comment
Share on other sites

Ta zvučnica je sasvim solidna, a što se tiče zamenske igle, zavisi koliko para misliš da uložiš.

Razlika između igala je pozamašna, zavisno od toga ko je proizvođač i koji je tip igle, od nekih 30-ak evra, pa može da ide i do 300.

Ja bih uzeo neku eliptičnu za početak, pa ako ti se ne svidi karakter zvuka, možeš da probaš i neku skuplju opciju ili taj Ortofon Red, koja je sasvim dobra glava za taj nivo gramofona.

 

Link to comment
Share on other sites

Ta zvučnica je sasvim solidna, a što se tiče zamenske igle, zavisi koliko para misliš da uložiš.
Razlika između igala je pozamašna, zavisno od toga ko je proizvođač i koji je tip igle, od nekih 30-ak evra, pa može da ide i do 300.
Ja bih uzeo neku eliptičnu za početak, pa ako ti se ne svidi karakter zvuka, možeš da probaš i neku skuplju opciju ili taj Ortofon Red, koja je sasvim dobra glava za taj nivo gramofona.
 
Hvala na odgovoru,da li znaš radni ciklus te igle, negdje navodi oko 300 sati,a neki tvrde i preko 1000 .
Eliptična igla je u pitanju,..
Da li se na ovu Red mogu mijenjati različite vrste igala,...?!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...