Jump to content


Problem sa phono ulazom kod novog pojačala


Alelitist

Recommended Posts

3 minuta ranije, Nixie said:

 Ili pozajmi neki gramofon koji ima tu GND žicu i probaj da li taj zuji kad ga ubodeš u Phono ulaz pojačala, naravno sa spojenom GND žicom na šraf kod Phono ulaza.

Da ovo je trebalo da bude sledece pitanje ali vi brze odgovarate nego sto ja pisem. Hvala vam carevi ste stvarno.
Sa ovim bi utvrdio da li je do gramofona def ili pojacala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 minuta ranije, giZ_Mo said:

Мислим да додавањем жице под главу завртња решава проблем, вреди пробати.
 

E a sad me buni druga stvar, zasto se to zujanje cuje kad samo ukljucim kablove u pojacalo (phono) ali ne i u gramofon? da li je to zato sto nisam ukljuco i izvor zvuka?

Link to comment
Share on other sites

Nisu terminisani kablovi, otvoreni su krajevi pa rade ko antene. Možda imaš nekih smetnji tu, od rasvete ili SMPS napajanja raznih. Može biti kod komšije pa se prenosi do tvoje opreme.

Pojačalo ti nema uzemljenje na kućnu instalaciju, fali centralni pin na IEC konektoru. Baram je tako na slici.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, giZ_Mo said:

Ево како изгледа фоно плочица + ДА конвертор, у питању је ПЦМ 2900.fef238c8df29eb31770a5584770b9dcf.jpg

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

uhh u to se vec ne razumem iskreno, jasno mi je da ovako vjr slicno izgleda i na mom gramofonu ako se ne varam? :D

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Alelitist said:

Onda se vracamo na to da je do uzemljenja mozda ipak?

Da.

To što pojačalo nije uzemljeno na kućnu instalaciju nije problem, već samo što nisu povezane šasije gramofona i pojačala. Kad se to uradi, obe plivaju na istim smetnjama i ne čuješ nikakvo zujanje.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Nixie said:

Da.

To što pojačalo nije uzemljeno na kućnu instalaciju nije problem, već samo što nisu povezane šasije gramofona i pojačala. Kad se to uradi, obe plivaju na istim smetnjama i ne čuješ nikakvo zujanje.

A ne moze kod mene nista jednostavno izgleda...
Nista prvo cu probati naci neki gramofon koji ima GND zicu, i videti da li to resava problem. Ako bude do toga, vracam se ovde po savet kako to ugraditi na svoj gramofon 😂
A otici cu i do drugara sa svojim gramofonom pa probati na njegovom pojacalu.

Link to comment
Share on other sites

Nije to samo kod tebe. Imaš uzemljena pojačala, ali je loše uzemljenje u zgradi/stanu. Ili se napravi neka veza sa uzemljenim PC pa eto bruma zbog GND loop. Plus smetnje od inverter klima i raznih napajanja za televizore, laptopove, ili osvetljenje koja nemaju dobar filter prema mreži i nisu oklopljena pa šire EM smetnje naokolo. Sve to nije strašno za Line nivoe signala (1-2V RMS obično) ali za phono sa nejakih 5mV je problem. Kad su izmišljeni gramofoni, svega toga nije bilo. 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Nije to samo kod tebe. Imaš uzemljena pojačala, ali je loše uzemljenje u zgradi/stanu. Ili se napravi neka veza sa uzemljenim PC pa eto bruma zbog GND loop. Plus smetnje od inverter klima i raznih napajanja za televizore, laptopove, ili osvetljenje koja nemaju dobar filter prema mreži i nisu oklopljena pa šire EM smetnje naokolo. Sve to nije strašno za Line nivoe signala (1-2V RMS obično) ali za phono sa nejakih 5mV je problem. Kad su izmišljeni gramofoni, svega toga nije bilo. 

Da vidis zbr sam da napomenem da je sve ovo prikljuceno na modulni set uticnica gde su suko uticnica, uticnica za utp kabl, kablovsku. Dok je bio ukljucen utp kabl sum je bio jaci, kad sam njega iskljucio smanjio se....Medjutim kad sam promenio uticnicu sum je ostao isti...takodje imam komp i inverter klimu u toj prostoriji...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Nixie said:

Nije to samo kod tebe. Imaš uzemljena pojačala, ali je loše uzemljenje u zgradi/stanu. Ili se napravi neka veza sa uzemljenim PC pa eto bruma zbog GND loop. Plus smetnje od inverter klima i raznih napajanja za televizore, laptopove, ili osvetljenje koja nemaju dobar filter prema mreži i nisu oklopljena pa šire EM smetnje naokolo. Sve to nije strašno za Line nivoe signala (1-2V RMS obično) ali za phono sa nejakih 5mV je problem. Kad su izmišljeni gramofoni, svega toga nije bilo. 

Маранц 6007 нема уземљење!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Alelitist said:

Da vidis zbr sam da napomenem da je sve ovo prikljuceno na modulni set uticnica gde su suko uticnica, uticnica za utp kabl, kablovsku. Dok je bio ukljucen utp kabl sum je bio jaci, kad sam njega iskljucio smanjio se....Medjutim kad sam promenio uticnicu sum je ostao isti...takodje imam komp i inverter klimu u toj prostoriji...

Све сами прљави извори....

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Alelitist said:

samo sam ja to brzopleto iskljucio uzemljenje iz problema, jer nisam imao problem na drugim kanalima, a ne razmisljajuci da je Phono osetljiviji od ostalih...

Узми продужни кабл у њега укључи маранц и грамафон а продужни укључи у неку другу фазу која је у стану/кући!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...