Jump to content


Muzika za 500 eur


giga545

Recommended Posts

Dobar dan,

dragi forumaši i starije (iskusnije) kolege.

Posle dugo godina, stvorila se mogućnost u budžetu da se izdvoji oko 500 eur i ispuni neka neostvarena dečačka želja da nešto pristojno zasvira u dnevnom boravku veličine 4x4.5m.

Zamisao je da se kupi par floorstand-era sa nekim pratećim pojačalom ili resiverom koji bi se povezao na postojeći smart tv, koji bi za početak bio izvor zvuka (veliki izbor radio stanica) dok se ne otvori mogućnost za kupovinu CD player kako bi se slušala odavno zaboravljena kolekcija "originalnih" diskova.

Žanr muzike nije nešto jasno definisan, slušao bi se rok-metal (Metallica, Rammstein...), elektro (Fat Boy Slim, Moby, Faithless, Underworld, Depeche Mode), muzika '80 i dosta filmske muzike...

Ono što sam ja video na kp (kod prodavaca koji imaju 500+ pozitivnih ocena) i izdvojio, nabrojaću, pa bih vas sve zamolio da date neki sud, preporuku, dobar savet i ispravite greške koje će sigurno biti sa moje strane:

Zvučnici:

- JBL es80 (neverovatan cenovna razlika od 300-450 eur), oni su mozda i najveci favorit

- JBL e60 i e80  (300 eur)

- JBL Ti600 (300 eur)

- JBL Lx9 (350 eur)

- B&W DM-309 (380 eur)

- Canton LE 109 (300 eur)

- Canton GLE 470 (300 eur)

- Canton Ergo 70 (300 eur)

- Canton GLE 490 (350 eur)

Pojačala/resiveri

- HK 970 (250-300 eur)

- HK AVR 265 (230 eur)

- HK 3390 (250 eur)

- HK 3270 (120 eur)

- Yamaha HTR 4065 

- Yamaha R-S700

- Yamaha R-S500

Hvala unapred svima koji će izdvojiti vreme i dati stručno mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti se sviđa es 80,kupi ih. Razlike u ceni su normalne na KP-u. Ima tu solidnih kutija ali ima i teških krševa. Treba ,po meni,da se odlučiš za određeni model,pa da obiđeš što vise prodavaca i da poslušaš što vise kutija tog modela. Tada ćeš dobiti najrealniju sliku i biće ti lakše da odlučiš. Ujedno ćeš ih cuti u raznim kombinacijama pa će ti to olaksati izbor pojačala-risivera.

Ima tu jos jedan JBL koji bi ti mogao biti interesantan. LX 66. 

Link to comment
Share on other sites

Svakako cu pre kupovine poslusati neke kutije, samo treba da se svede izbor na dva max tri modela.

Clan foruma @Delija mi je dao neke predloge, tipa JBL L80, to upada u moj budzet ali bez pojacala 😀, a nesto procitah da za manje prostorije nije los ni L60.

Mozda treba sacekati jos neko vreme i jos malo finansijski ojacati 🙂

E sad uz sve to treba upariti neko pojacalo ili avr.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, giga545 said:

 

55 minuta ranije, giga545 said:

 

Clan foruma @Delija mi je dao neke predloge, tipa JBL L80, to upada u moj budzet ali bez pojacala 😀, a nesto procitah da za manje prostorije nije los ni L60.

Mozda treba sacekati jos neko vreme i jos malo finansijski ojacati 🙂

 

Ako ti je prostorija manja,onda LX 66 ispada iz kombinacije. To je velika kutija. "L" serija je bolja a i skuplja.

E,sad,novca za ove stvari uvek fali. Na slatkim si mukama.Razmisli dobro pa odluči. 

Najbolje bi bilo poslusati ES i L pa ih uporediti. Videćeš dali vredi dodati još love ili ne.

Ako slučajno jedan prodavac ima oba modela to bi bio pun pogodak za poređenje. Da ih ćuješ u istom danu u istoj sobi,isti i amp i izvor i muzika.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...