Jump to content


Igla za gramofon


pecazui

Recommended Posts

Pozadrav svima,
nasledio sam gramofon Technics sl-d212 koji zbog slomljene igle nije u funkciji.
Apsolutno se ne razumem u tematiku ali voleo bih da ga osposobim za rad. 
Odmah da se razumemo ovo mi je prvi gramofon, ne znam o njima ništa, tako da bih voleo da cujem i neki komentar o samom gramofonu ako ste se sretali sa njim. 
On na sebi ima sve kao dana kada je kupljen, u stanju je kao nov ali kao što sam vec napisao igla je slomljena.
E sad oprostite ako sam nestručan sa nazivima i ako nešto promašim ali nadam se da ćemo doći do rešenja mog problema na kraju. Na samom gramofonu pise replacement stylus EPS-25CS i EPS-25ES a meni google pretraga nije dala neke korisne rezultate u potrazi. Ono čudo na koje se stavlja igla nosi oznaku technics U 25. Obavio sam par telefonskim poziva ka prodavcima opreme za gramofone i dobio nekoliko mišljenja od kojih su mi iskreno sva zvučala kao da oni nemaju ono što ja tražim ali mi nude neku zamenu. E sad dolazimo do toga da se ja ne razumem i ne bih da dajem pare za nešto što ne znam šta je pa nisam to ni uradio. Ako neko ima konkretan savet kako ovo rešiti, koju iglu kupiti, gde tražiti i kako ne potrošiti mnogo para bio bih veoma zahvalan. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, shon3i said:

https://www.mgelectronic.rs/igla-za-gramofon-eps-24cs , moze tu bez problema i 24 i 23, isto je telo, samo drugaciji vrh, ali nista losiji da kazem.

da, video sam da se 23 i 24 mogu naci, ali nisam znao da li je to isto tj da li paše na ovo što ja imam pa rekoh ko pita ne skita. Hvala na odgovoru, vrlo verovatno cu naručiti ovo ako se ne nadje neko još pametnije rešenje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shon3i said:

Drugo resenje je da uzmete skroz novu glavu i iglu recimo popularnu Audio Technica VM95 C ili nesto bolju E. Samo u tom slucaju morate opet uraditi kalibraciju specijalnim lenjirom (protaktorom)

Kao što rekoh ne razumem se uopšte, otvoren sam za savete a neki realni cilj mi je da ne puknem mnogo para a da mi gramofon zasvira. Mada kapiram da ako mogu da nađem iglu za ovo što već imam ne bih kupovao novu glavu, u svakom lsučaju hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh ne razumem se uopšte, otvoren sam za savete a neki realni cilj mi je da ne puknem mnogo para a da mi gramofon zasvira. Mada kapiram da ako mogu da nađem iglu za ovo što već imam ne bih kupovao novu glavu, u svakom lsučaju hvala na odgovoru.
Пазари заменску иглу у МГ-у и заврши посао

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

A sta znam ja bas sa P24 Glavom i eps-24cs iglom imam lepo iskustvo, posto sam u svet gramofona usao bas preko tangencijalnog Technics gramofona koji je imao bas ovu glavu/iglu, kasnije probao AT-92 iglu posto sam bio osudjen na P-Mount, i ona je bila ok, i posle kad sam presao na normalnu rucku, ostavio sam P24 i dan danas kad je pustam preko nje, za razliku od AT glava koje imam, nekako ima bolju definiciju zvuka i bolju kanalnu separaciju, a cak i po specifikacijama je bolje od AT-95, nekako svira ceo spektar lepo, bar u mom slucaju

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, shon3i said:

 i posle kad sam presao na normalnu rucku, ostavio sam P24 i dan danas kad je pustam preko nje, za razliku od AT glava koje imam, nekako ima bolju definiciju zvuka i bolju kanalnu separaciju, a cak i po specifikacijama je bolje od AT-95, nekako svira ceo spektar lepo, bar u mom slucaju

Наравно да боље свира, у то доба Техникс је итекако водио рачуна о производима, мани хејтере..

Link to comment
Share on other sites

Nije ovde rec o hejtovanju vec o prenosenju iskustava, moje tako kako sam ga opisao dok je kolega, eto, imao drugacije.
Druga stvar, ovo sa linka iz mg elektronika je verovatno zamenska igla(nisam otvarao link) i siguran sam da po kvalitetu nema veze sa onim sto je Technics nekada pravio.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, pecazui said:

Rado bih, da je imaju na stanju. Ima li to još negde da se nađe?

Пазари ову: https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni-delovi-i-oprema/audio-technica-at-vm95c-i-at-vm95e-novi-modeli/oglas/12984344

Ново је ново и комплетна је али гледај ову под ознаком Е, значи AT-VM95E 

Link to comment
Share on other sites

Наравно да боље свира, у то доба Техникс је итекако водио рачуна о производима, мани хејтере..
Пазари ову: https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni-delovi-i-oprema/audio-technica-at-vm95c-i-at-vm95e-novi-modeli/oglas/12984344
Ново је ново и комплетна је али гледај ову под ознаком Е, значи AT-VM95E 
Pa zar mu ti ne rece da uzme Technics i da bolje svira od AT, otkud odjednom takav zaokret?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa zar mu ti ne rece da uzme Technics i da bolje svira od AT, otkud odjednom takav zaokret?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Ништа Ја не рече него написах...

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2022 at 12:28 PM, Spachek said:

Rekoh jos na pocetku da proveris slip.rs

https://slip.rs/product/89163-eps-24-cs-igla-za-gramofon/

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Pa i ovde piše dostupan u roku od 7 nedelja, nisam baš neka pristalica dropshipinga. U principu mi je bitno da znam šta treba da jurim a to je da ne mora da bude eps-25cs nego može i 24 i 23 koliko sam shvatio.

Link to comment
Share on other sites

A ja sad nesto gledam, ovaj gramofon je half-inch standardni, sto znaci da je montiran P-Mount (T4P) adapter, sto znaci da moze da kupi i skroz novu P-Mount (T4P) glavu sa iglom, i samo jedan sraf odvrne i uradi zamenu cele glave, bez da se ista drugo dira, naravno pozeljno je proveriti gaznu silu, da bude oko 1.25 grma.

Ima kod Tome povoljno T4P novih glava.

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni-delovi-i-oprema/audio-technica-at81cp-i-at85ep-oba-modela-iz-serije-t4p/oglas/12984341

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...