Jump to content


Moj eksperiment


emil

Recommended Posts

Ukratko da predstavim svoj sistem. Nadgradio sam svoj 5.1 sistem koji se sastojao od Onkyo AV risivera i Monitor Audio BR5 5.1 sistema zvučnika. Zamenio sam BR 5 podnostojeće zvučne kutije sa kutijama iz projekta Troelsa Gravesena SEAS ER (osim što je srednjotonac iz projekta SEAS NEXT) ali bez skretnice. Umesto skretnice i pojačala iz AV risivera upotrebio sam dva Hypex FA123 pojačala u A klasi sa DSP i DAC.

Veoma sam zadovoljan postignutim rezultatom. Na master pojačalo sam doveo SPDIF signal sa računara i front pre-out sa Onkya na oba modula. Imam daljinski za Hypex pa je upotreba veoma laka. Doduše treba malo vremena da se navikne na 5.1 gde se kombinuju kontrole glasnoće za Onkyo i Hypex.

Kutije su izrađene od 22mm MDF-a i furnirane hrastovim furnirom. Hypexe sam montirao spolja sa zadnje strane kutija.

To bi bilo to.

20190210_085304.jpg

20190210_085331.jpg

20190210_085344.jpg

20190210_085415.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Nixie said:

Sjajno, svaka čast na projektu.:bounce

Ja nisam ljubitelj 5+1 i sličnih sistema, ali zvučnici su odlični (i poveliki).

Pa ovo nije više 5.1 sistem. Za stereo zvuk rade samo računar, Hypexi i zvučnici. Onkyo i ostali zvučnici su samo za filmove. A da su poveliki, jesu a i prilično teški. Gornja kutija (sa srednjim i visokim) ima preko 25Kg a donju ne mogu da izmerim. Zajedno sigurno preko 70Kg. Ima Troels isti projekat u manjoj (plićoj) kutiji, bass reflex sistem, ali ja sam hteo transmisiju.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, nackom said:

Svaka čast! Kako ocenjuješ projekat Troelsa?

Ne bih se bavio ocenjivanjem. Amater sam. Ja sam zadovoljan a bilo je par Hifi entuzijasta da čuju i kažu da je OK. Jedan je rekao odlično ali se čuje da je "samo" A klasa. Ne znam šta to znači. :)

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, emil said:

Pa ovo nije više 5.1 sistem. Za stereo zvuk rade samo računar, Hypexi i zvučnici. Onkyo i ostali zvučnici su samo za filmove. A da su poveliki, jesu a i prilično teški. Gornja kutija (sa srednjim i visokim) ima preko 25Kg a donju ne mogu da izmerim. Zajedno sigurno preko 70Kg. Ima Troels isti projekat u manjoj (plićoj) kutiji, bass reflex sistem, ali ja sam hteo transmisiju.

Troels je najbolji, njegov sajt je najbolji i pravi je izvor informacija. Ti si dosta promenio njegov projekat, tako da je pitanje da li to svira kako je on zamislio, ali sve jedno kutija je ko bolbona. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, emil said:

Jedan je rekao odlično ali se čuje da je "samo" A klasa. Ne znam šta to znači. :)

Mislim da su ti moduli D klase, nije ti to A klasa.

Jel su to ovi moduli?

https://www.hypex.nl/product/fusionamp-fa123/154

Kako si izveo pogon aktivnog 3way sistema sa dva pojačala? Pretpostavljam da mid i high imaju pasivnu skretnicu.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Nixie said:

Mislim da su ti moduli D klase, nije ti to A klasa.

Jel su to ovi moduli?

https://www.hypex.nl/product/fusionamp-fa123/154

Kako si izveo pogon aktivnog 3way sistema sa dva pojačala? Pretpostavljam da mid i high imaju pasivnu skretnicu.

Da, D klasa. Pogrešno sam kucao. Da, upravo ti moduli. Jedan kanal, 3 pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...