Jump to content


B&O Beolab 5


pollux

Recommended Posts

Da li je neko slusao ovaj zvucnik u nekom okruzenju koje nije salon i sa preampom koji nije iz b&o ergele. U salonu to zvuci sjajno sa malo povucenim visokim. Inace sve je kako treba , 4 drivera po kutiji, svaki sa svojim pojacalom u d-klasi (2x1000w, 2x 250 W po kutiji), DSP, room correction.....I cena je ok za to sto nudi , moze da se nadje za oko 6000 EUR polovan u super stanju. Zauzima i malo prostora, WAF faktor je dobar...

Link to comment
Share on other sites

Beolab 5 behu oni kupasti sa tanjirima?

Slušao ih. Ne preporučujem nikakve izmene ni unapređenja. Čak ni kablova a kamoli preamplifikacije.

Ja slušao one zidne beosound shape i oduševio se. Toliko da ozbiljno razmišljam o nabavci.  Neverovatan zvuk od wall mount zvučnika. I bas i stereo i prostor i timber,...:bounce

Cena, kad se sabere sve što nudi takav sistem i nije prevelika. I pojačalo i strimer i zvučnici,...

Čak mi se i svidja taj primcip. HiFs je zvučnik i ništa više. A i taj zvučnik jedva upaziš.

 

https://goo.gl/images/KX1QG8

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

Beolab 5 behu oni kupasti sa tanjirima?

Slušao ih. Ne preporučujem nikakve izmene ni unapređenja. Čak ni kablova a kamoli preamplifikacije.

Ja slušao one zidne beosound shape i oduševio se. Toliko da ozbiljno razmišljam o nabavci.  Neverovatan zvuk od wall mount zvučnika. I bas i stereo i prostor i timber,...:bounce

Cena, kad se sabere sve što nudi takav sistem i nije prevelika. I pojačalo i strimer i zvučnici,...

Čak mi se i svidja taj primcip. HiFs je zvučnik i ništa više. A i taj zvučnik jedva upaziš.

 

https://goo.gl/images/KX1QG8

Da to su ti kupasti sa tanjirima :), slušao sam te zidne u salonu i sjajni su. Većina audiofila (iz non b&o community) vezuju neki lampaski preamp i kažu da je to to. 

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, pollux said:

Da to su ti kupasti sa tanjirima :), slušao sam te zidne u salonu i sjajni su. Većina audiofila (iz non b&o community) vezuju neki lampaski preamp i kažu da je to to. 

Mogu da ti dam neki tube preamp ako hoçeš i imaš gde da probaš.

Ja ne bi skrnavio b&o iako sam veliki pobornik tube preampa i ss ampa. Ne znam gde bi na one zidne i mogao da staviš preamp.

Mozda probam neki tube preamp i icepower amp. Kao švajseraj.

BeoLab 5 su golemi i zahtevaju da se odmaknu od zida. Uzmi to u obzir.

Oni zidni mi se zato i svidjaju. Zvucnika nema, svira ti neka instalacija na zidu, a i hifi komponenti(stub) nema. A svira odliĉno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Mogu da ti dam neki tube preamp ako hoçeš i imaš gde da probaš.

Ja ne bi skrnavio b&o iako sam veliki pobornik tube preampa i ss ampa. Ne znam gde bi na one zidne i mogao da staviš preamp.

Mozda probam neki tube preamp i icepower amp. Kao švajseraj.

BeoLab 5 su golemi i zahtevaju da se odmaknu od zida. Uzmi to u obzir.

Oni zidni mi se zato i svidjaju. Zvucnika nema, svira ti neka instalacija na zidu, a i hifi komponenti(stub) nema. A svira odliĉno.

Hvala na ponudi, nije problem cevni preamp, problem je naći ih na probu, nisu baš bili oduševljeni u salonu na pomen da ga kace na tudju opremu. 

Nisu ni tako veliki, mnogo su manji od mojih zvučnika, svega 45cm im je footprint, a nije mi problem ni prostor. 

Probaću da organizujem negde Kii vs beolab 5 s obzirom da je konceptualna sličnost u smislu dsp, aktivna skretnica, room correction... 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Slusao u stanu od $5 miliona dolara.

Licno ugradjivao 3 Bo sistema sa 5 tv i ostalo.

Slusao te zvucnike da 24 bit snimkom Rumunski gipsy brass band... davno kad su tek izasli na market. Zvucali su izuzetno.

Evo jedan par se upravo prodaje u vancouveru.oglas je izisao juce.slucajno vidjeh...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...