Jump to content


Pomoć, Bose 901 VI, Izbor snagaša


Srecko

Recommended Posts

Danas sam probao preamp Harman Kardon Citation AV Controler 7.0 sa snagasem Harman Kardon Citation 7.1 i kabinetima Bose 901 VI.

Preamp HKC 7.0 nije imao daljinski upravljac pa sam koristio za osnovne funkcije Logitech Harmony 555.

U uputstvu stoji da mode Stereo Only radi bypass DSP uz potpuni surround off cime HKC 7.0 (kako pišu na nekim forumima) pretvara u klasičan preamp u cenovnom razredu 4000-6000$ .

Najblaže rečeno neverovatno koliko je HKC 7.0 zvučno različit od mog preampa Hafler DH-101, tako da nisam priključivao ni jedan drugi izvor osim tjunera Pioneer F-99X (nisam imao želju).

Iznenađen sam bio da uopšte čujem razliku a pogotovo u tom obimu.

Bas kao da je totalno potisnut na račun srednjeg i visokog domena. Glasovi veoma prijatni.

Atenuacija basa je toliko izražena da je prosto neverovatno sobzirom na kompresore i ekspandere koje sve radio stanice koriste.

Sigurno da Hafler DH-101 “farba” zvuk jer ne spada u audiofilske uređaje a nije ni “osvezen” (pretpostavljam da je car_Los upravo to imao u vidu kada je se negativno izrazio o preampu Hafler DH-101) jer je bas izuzetan, reverberacija preterana (i zbog neadekvatne pozicije kabineta u odnosu na zidove) a srednje i visoko podrucje nedovoljno izraženo.

Moram da kažem da upravo taj bas, na izrazito niskim noivoima čujnosti (kako volim da slušam), čini kombinaciju HKC 7.1, Hafler DH-101 i Bose 901 VI, veoma prijatnom i nezamarajucom za slušanje.

Ne treba biti Ajnštajn pa zakljuciti da je taj zvuk poprilično daleko od pravog audiofilskog zvuka ali kao sto rekoh izrazito je prijatan za slušanje na malim nivoima glasnosti (sto je meni bitno).

Moguće je i da ja nisam znao da u potpunosti podesim HKC 7.0 AV Controler (pa sam dobio za mene razocaravajuci rezultat) ali kao sto rekoh u uputstvu piše da Stereo Only mod bajpasuje sve pa to nije preterano verovatno.

Posto sam planirao “da nešto uradim” sa svojim preampom (snagasem HKC 7.1 i kabinetima Bose 901 VI sam zadovoljan), šta mislite o preampovima HK 825 i PS Audio 6.2 (preampovi u cenovnom razredu do 300€) ili bi možda bilo pametno da samo osvezim Hafler DH-101, kada mi je već taj zvuk prijatan za slušanje.

 

Srećko

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najbolje probati... Sa hk bi trebalo da ima ok sinergiju, ali je pitanje hoće li Vam biti dovoljno dobar zvučno, jer je niža klasa, a takva mu je i cena(oko 150e da je u dobrom stanju) mada je u svojoj klasi sasvim ok.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...