Jump to content


DVD player do 200 €...


den!s

Recommended Posts

GoranS, negde sam naisao na tvrdnju da su Base, Oppo (i jos neki brand-ovi) proizvodi iz iste fabrike.

Ja sam nedavno kupio Base DVD (postoji tema na forumu), i bio veoma iznenadjen stereo zvukom sa istog. A Base vec ima da se kupi gde hoces...

Rajko

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

nepricam ni ja o kvalitetu zvuka , nego o tome kako se cuje dok ucitava i radi tu mislim na zvuk samog cd-a ,motora ili cega god

naravno ko pravi rejv zurke ne primecuje , ali ko slusa muziku tiho dvd ne dolazi u obzir ni kao transport

sve ovo se odnosi na jeftinije dvd pleyere

Link to comment
Share on other sites

E ovo je stvarno frustrirajuce - nasi trgovci ili prodaju DVD plejere do 4500 dinara ili moras da kupis nekog Denona za 30000 dinara ako hoces up-scaling.

Osrednja marka a dobre karakteristike, to se vec vrlo tesko nalazi. Zasto niko ne prodaje te Oppo plejere (ili ja nisam nasao da neko prodaje)?

Zasto nigde ne moze da se nadje malo bolji Pioneer ili Philips plejer? Pa to su vrlo ozbiljne marke a nigde ih nema. Evo, hocu da potrosim 150 - 200 EUR za DVD plejer a nemam gde.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo sam istrazivao. Mislim da ce Pioneer DV600 ili DV400 (s obzirom da mi ne treba DVD Audio i SACD kompatibilnost) dobro odgovoriti mojim zahtevima.

Kod nas treba da se pojavi pocetkom jula, mada to niko ne moze da garantuje. Trebalo bi da cita sve zivo, radi HDMI up-scaling, citace USB flash, bice redovnog firmware updatea, uostalom evo karakteristika ovde http://www.avland.co.uk/pioneer/dv600/dv600.htm.

Denon je dobra marka ali su mi suvise rigidni njihovi plejeri a i uvozniku uvek treba 5 meseci za atest koji verovatno vec ima, iako nije mnogo bolji ni uvoznik Pioneer-a - evo vec nekoliko meseci nigde ne moze da se nadje Pioneer DV696, kao "treba da se pojavi ovaj novi model DV600 pa necemo da uvozimo trenutno najaktuelniji na svetu model 696".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

treba uskoro da dobijem silu blues & rock dvd-ja , pa pomislih da mi treba novi player , koji bi iole kulturno reprodukovao ton;

u sledecih par godina mi ne treba sigurno HDMI izlaz , jer ne mislim nabavljati novi TV (tok tok tok) , tako da ce raditi preko SCART-a ;

cak mi ni surround izlazi nisu bitni , jerbo me nesto mrzi praviti lampase ili SS A class za sve kanale, a da pravim gainclone - i to probo pa vid'o......

elem - interesuje me kvalitativna razlika izmedju DV400 i DV600 (ako postoji razlika) , s obzirom na gore navedene uslove i potrebe .

hvala unapred upucenima :o

Link to comment
Share on other sites

tnx .

zaboravih napisati da mi ni sacd nije bitan - pored tolikog broja cd player-a koje imam i cena verbatima- dovoljno mi je i to :o

elem - koliko vidim - maltene su isti po svim repro funkcijama, sem SACD

ima li iko jos sta da doda .......... ili da vec razmisljam da ga dobavljam (DV400) od brace hrvata?

Link to comment
Share on other sites

hmmmm , da .......

kako stoji Pioneer DV 585 u odnosu na DV400 (600) ?

edit :

kako uporedih na avland-u - to je isto kao DV600 (ukljucuje i SACD) ,samo bez hdmi........

8)

edit edit:

ok - izgleda nema ni USB ... ali se ne pominje ni upscaling ;

pitanje strucnjacima :

da li upscaling radi radnju kad se koristi striktno SCART in na tv-u , sto ce reci da TV nije HD .....

hvala unapred .

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam na HK resiver i kef 5.1 kupio pioneer-a 600. lepÅ¡i Äistiji i detaljniji zvuk u odnosu na sony cdp 500 (od pre 10tak godina) ili xoro 3100 ili ps

ako ti ne treba sadc ili dva audio, izbor može da padne i na pioneer 400, iste su specifikacije a par iljadarki je manje..poz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...