Jump to content


VladaStevic: Infinity kappa 9.2i mk2


vladastevic

Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo bih da pozdravim sve clanove foruma i da vide pojedini da nisam preprodavac uredjaja, kao sto su neki pricali o meni i jos ko zna kakve stvrai, zbog cega sam ja i napustio forum, tj. veoma retko zalazim ovde.. vec da sam ljubitelj HI FI uredjaja.. Vlada je moj drugar i pomazem mu oko sklapanja sistema.. Ja sam naravno bio protiv ove Yamahe, nekako sam znao da se nece uklopiti sa Infinity kappa 9.2.. Ova Yamaha je veoma lepog izgleda i kao nova.. ako nekome zatreba dobar znagas, preporucite prijatelju Yamahu M 80.. a ja se nadam da ce me Vlado poslusati oko sledeceg izbora pojacala ili snagasa i nece imati potrebe da odmah prodaje uredjaj.. ;) Yamaha M 80 se prodaje kolko je i placena, cak i ispod cene.. Tako da, kome treba dobar snagas a misli da ce mu se to upariti sa kutijama, evo prilike.. :-D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Wazzuu said:

Sto se Yamaha nije uklopila i sta pikiras sada?

Yamaha je toplijeg i mekseg zvuka,ima dosta snage i stabilno radi.

Sa kappama je bio malo tamniji zvuk,bas je odlican mekan i ima ga na pretek,visoki odlicni ali srednji malko priguseni.

Vise im odgovara Rotel RB990 sa kojim sam isto probao, ali ga je tesko naci za kupovinu.

Strpicu se malo da naleti nesto ali verovatno barem duplo skuplju varijantu snagasa.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, stoN_Cold said:

Пробај са Јамахом неки бољи преамп.

To mi je bila opcija,stupio sam i u kontakt sa Solajom u vezi preampa.

Nemam pojma ni ja.

Uglavnom ovde u Kragujevcu i okolini nemam nekog sa malo ozbiljnijim preampom sa kojim bih probao,najradije lampaski.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, stoN_Cold said:

Мислим да појачавач у овом случају није проблем, можда лампе а можда и неки транзисторац као преамп?

Imao sam neku ponudu za yamahu cx1 preamp ali nije bila moguca proba pre kopovine.

Link to comment
Share on other sites

u pravu je Stoun potpuno.Preamp je od mnogo većeg uticaja na zvuk od snagasa.Ja sam svoje pojacalo snage skoro odpisao i vratio se na stari snagaš koji mi je vise ležao dok nisam promenuo preamp za bolji,a svo vreme krivio u glavi snagas.I ranije sam promenom preampa dobijao veće pomake nego promenom snagaša,te promene mogu da opisem kao ključne(pored naravno onih na izvoru koje su najvaznije).Slicno sam cuo i kod drugih kad god su se radila direktna poređenja predpojacala.Najveće razlike baš po pitanju srednjih i visokih tonova u zavisnosti od kvaliteta preampa.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, sondek said:

u pravu je Stoun potpuno.Preamp je od mnogo većeg uticaja na zvuk od snagasa.Ja sam svoje pojacalo snage skoro odpisao i vratio se na stari snagaš koji mi je vise ležao dok nisam promenuo preamp za bolji,a svo vreme krivio u glavi snagas.I ranije sam promenom preampa dobijao veće pomake nego promenom snagaša,te promene mogu da opisem kao ključne(pored naravno onih na izvoru koje su najvaznije).Slicno sam cuo i kod drugih kad god su se radila direktna poređenja predpojacala.Najveće razlike baš po pitanju srednjih i visokih tonova u zavisnosti od kvaliteta preampa.

Verovatno si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, vladastevic said:

Opet je rizik bez probe.

Cena mi odgovara,ali boja ne:-) 

Написао сам пробај, изаћиће ти у сусрет сигурно. А што се боје тиче треба да пређеш на светлу страну.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...