Jump to content


Eto postadoh i ja clan foruma


Qazio

Recommended Posts

Kratko razjasnjenje :)

Kupio ja stan i tako gledam gde sve pare mora da ulozim i koliko mi treba, a ono, treba uvek tri puta vise nego sto imas..

Dobro, rekoh sam sebi ajd' sad dosta toga sam napravio sad da vidim da nabavim nesto ovde da malo i peva, al da mi ne optereti budzet bas mnogo, i krenem razmisljati da kupim bose 321 na kupujem prodajem. Jedan kaze hocu taj tvoj nov iPhone 5s u kompezaciju, ali da mi doplatis, drugi se ne javlja i onda ja lepo krenem da kopam po vasem tj. "nasem" forumu.

Radio sam ja svojevremeno u tv servisima, popravljao pojacala znam ja zasto moraju mocni  kondezatori, torusni trafoi, sta je stk, sta su tranzistorski izlazi, al rekoh to su bile davne 90' ko zna sta se promenilo u toj tehnici, da ja to malo proucim.

Odmah da napomenem nisam ja audiofil, dok sam ziveo u Kragujevcu, imao sam neke prijatelje audiofile. Jedan je u to vreme dao nekih 5000 maraka za dva lampaska mono bloka koja su radjena po narudzbini i kad je bilo gotovo, zove me da dodjem da cujem.

Dodjem ja ono covek jednu sobu potpuno ispraznio, sedis na parketu, dve strvine sa lampama koje strce, neko munjeno pretpojacalo, Infiniti kappa 10, toskin gramofon, i neki dek.

Da ne gresim dusu, jako je to lepo zvucalo, (zapravo, fantasticno) ali kada je pokusao da mi objasni razliku izmedju izmedju zvuka sa gramofona i tog deka, ja sam ga gledao u cudu, jer meni je zvucalo savrseno i jedno i drugo.

Toliko o tome.

Elem, citajuci forum vidim ja da su se izdesavala cuda. AV risiveri, neke munje, stereo risiveri, a zvucnici, sacuvaj boze..

I tako, citajuci sve od vas vrsnih poznavalaca, toliko me zbuniste da vise ne znam sta hocu.

OK, na kraju izbor pade na hk 3770 i es90, od mojih zamisljenih 500Eur za neki solidan zvuk ja se popeh na 1000 i citajuci i dalje, ja opet nisam zadovoljan.

Rekoh, cek malo, ja hocu da slusam stvari sa youtube, sa kompa, filmove gledam, al ne vidim neku potrebu da pri tom cak ide i preko stereo uredjaja, a kamoli preko 5.1 da se saplicem o ta cuda od kablova, a kad pravis zurku ono samo galami od kvaliteta ni traga.

Naleteh negde na odgovor nekoga, ako ces takve stvari da slusas, a sta ce ti onda uopste kvalitetan stereo sistem?

Da, tacno je. Ali ipak volim i kad slusam radio da to zvuci lepo.

Necu da maltretiram komsije, hocu da slusam lagano tiho, a da pri tihom slusanju ima onaj meki bas, a ako bas pustim nesto sto volim, recimo Chris Rea, Dire Straits, Floyd, Ganse onda hocu da osetim ono kada pojacas sve da ti bas zatitra u stomaku.

E sad, prostorija je cudna, dnevna je oko 25-30 kvm, ali je sastavljena sa trpezarijom, kuhinjom i hodnikom tako da ima cca 50.

Neke preporuke sta probati, cuti u toj klasi?

Moze polovno, novo, al bez preterivanja u ceni dakle do 1000 eura

Link to comment
Share on other sites

Nisam shvatio najbolje, kupio si pomenuti HK risiver i JBL zvucnike, pa nisi zadovoljan i hoćeš da menjaš ili .....?

TakoÄ‘e Å¡ta tražimo za 1000€? Stereo pojaÄalo/risiver i zvuÄnike ili pak neki a/v ureÄ‘aj i surround priÄu? Ili pak i neki od izvora (cd, dac, gramofon....)?

Link to comment
Share on other sites

Nisam kupio nista i necu dok ne budem sto posto siguran.

 

@zek, znam da te mozda ovo smara, al jbg, ja ovaj forum vidim tako, kao nekoga ko poznaje temu i pomaze onome ko je ne poznaje najbolje.

I tebi ako zatreba IP telefonija i Cisco mrezna okruzenja, javi se pomoci cu,

 

Nalazim se u nedoumici, to je moje misljenje sta bih uzeo, znam celu pricu idi slusaj, idi gledaj i nije mi tesko ici cu.

Pokusajte da me razumete...

Uzeti nesto tipa rs3, pa juriti polovno pojacalo, uzeti hk3770 sa es90, uzeti..., vise nemam pojma sta...

Planiram da potrosim toliko para koliko sam rekao, ako moze manje jos bolje, opisao sam gde zivim i sta hocu, ne znam sta jos treba da kazem?

Link to comment
Share on other sites

Mozda bolje ovako, zamislite gde ja zivim i voleo bih da cujem predloge vas koji ste probali i culi svasta u zivotu, volite te stvari i uzivate u njima, poznajete tematiku. 

Da ste na mom mestu, kako bi ste sklopili neki sistem da zvuci ok?

 

Ne mora biti savrseno, samo neka budu ok kombinacije, a ja cu ici da slusam i gledam gde to moze.

Zivim u Bg

Link to comment
Share on other sites

Nisam shvatio najbolje, kupio si pomenuti HK risiver i JBL zvucnike, pa nisi zadovoljan i hoćeš da menjaš ili .....?

TakoÄ‘e Å¡ta tražimo za 1000€? Stereo pojaÄalo/risiver i zvuÄnike ili pak neki a/v ureÄ‘aj i surround priÄu? Ili pak i neki od izvora (cd, dac, gramofon....)?

 

Bez odgovora na ovo pitanje ne vredi prica....

Link to comment
Share on other sites

A to Å¡to ti zoveÅ¡ polovno, da li podrazumeva i vintage ili novije polovno? Ja kad sam bio na tvom mestu, prvo sam iÅ¡ao okolo i sluÅ¡ao ureÄ‘aje, kombinacije. Kad sam video Å¡ta se meni najviÅ¡e dopada, onda sam krenuo da sklapam sistem u tom pravcu. Ali ti si ti, ne znamo mi da li kad kažeÅ¡ polovno misliÅ¡ na Harman risiver, poput dog koji si naveo, koji je novije proizvodnje ili misliÅ¡ i na starije, ako dobro svira. Ja sam recimo otiÅ¡ao ka vintage priÄi. Ali to je moj ukus. Ti treba da vidiÅ¡ Å¡ta se tebi od toga sviÄ‘a, da li imaÅ¡ žive za osvežavanje ureÄ‘aja, ako zatreba ili da gledamo mladeu devojku za tebe. ;)

Link to comment
Share on other sites

A to Å¡to ti zoveÅ¡ polovno, da li podrazumeva i vintage ili novije polovno? Ja kad sam bio na tvom mestu, prvo sam iÅ¡ao okolo i sluÅ¡ao ureÄ‘aje, kombinacije. Kad sam video Å¡ta se meni najviÅ¡e dopada, onda sam krenuo da sklapam sistem u tom pravcu. Ali ti si ti, ne znamo mi da li kad kažeÅ¡ polovno misliÅ¡ na Harman risiver, poput dog koji si naveo, koji je novije proizvodnje ili misliÅ¡ i na starije, ako dobro svira. Ja sam recimo otiÅ¡ao ka vintage priÄi. Ali to je moj ukus. Ti treba da vidiÅ¡ Å¡ta se tebi od toga sviÄ‘a, da li imaÅ¡ žive za osvežavanje ureÄ‘aja, ako zatreba ili da gledamo mladeu devojku za tebe. ;)

A znas kako..

Logika kaze idi kupi dobre zvucnike, pa trazi pojacalo.

Ako kupujem polovne zvucnike, kupio bih novijeg tipa i zbog membrana i zbog toga sto ne znam kako je i ko sta radio sa njima i tako to.

Ok i da kupim nove zvucnike, nije problem.

E sad, jureci zvucnike, igra bez granica, nije meni bitno kako oni izgledaju, vec krajnji efekat, a to mogu da postignem samo uz odgovarajuce pojacalo - reciver koji ga tera. 

Tipa, nasao sam yamahu A-S500  polovnu za 200Eura i to je po meni ok cena, mozda moze da se dogovorimo da ide jos dole.

E sad ako vec imam zvucnike, sudeci po svemu ta Yamaha nema ok bas ili sto bi vi rekli previse je svetla, a onda ako imam svetle zvucnike mogu da placem.

I taj A-S500 bih gledao kao prelazno resenje, samo zato sto nema daljinski, a onda kad zvoni telefon ustaj smanjuj gasi, pa ga pojacaj i tako to 

Ako kupim zvucnike es90 i onda tu yamahu, nisam nista uradio ocigledno, samo mogu da je posle prodajem pa da trazim nesto sto mi odgovara.

Gledao sam i recimo a-77x pioneer kao prelazno resenje, pa ga ispljuvase ljudi na forumu samo tako, a onda se ja pitam, a zasto da bacim tih 100 i kusur eura za prelazno resenje, bolje cekaj i kupi sve zajedno da odgovara

Sto se tice mlade devojke, tu sam, zovite me da gledamo zajedno  ;-)

Link to comment
Share on other sites

A znas kako..

Logika kaze idi kupi dobre zvucnike, pa trazi pojacalo.

Ako kupujem polovne zvucnike, kupio bih novijeg tipa i zbog membrana i zbog toga sto ne znam kako je i ko sta radio sa njima i tako to.

Ok i da kupim nove zvucnike, nije problem.

E sad, jureci zvucnike, igra bez granica, nije meni bitno kako oni izgledaju, vec krajnji efekat, a to mogu da postignem samo uz odgovarajuce pojacalo - reciver koji ga tera.

Tipa, nasao sam yamahu A-S500 polovnu za 200Eura i to je po meni ok cena, mozda moze da se dogovorimo da ide jos dole.

E sad ako vec imam zvucnike, sudeci po svemu ta Yamaha nema ok bas ili sto bi vi rekli previse je svetla, a onda ako imam svetle zvucnike mogu da placem.

I taj A-S500 bih gledao kao prelazno resenje, samo zato sto nema daljinski, a onda kad zvoni telefon ustaj smanjuj gasi, pa ga pojacaj i tako to

Ako kupim zvucnike es90 i onda tu yamahu, nisam nista uradio ocigledno, samo mogu da je posle prodajem pa da trazim nesto sto mi odgovara.

Gledao sam i recimo a-77x pioneer kao prelazno resenje, pa ga ispljuvase ljudi na forumu samo tako, a onda se ja pitam, a zasto da bacim tih 100 i kusur eura za prelazno resenje, bolje cekaj i kupi sve zajedno da odgovara

Sto se tice mlade devojke, tu sam, zovite me da gledamo zajedno ;-)

Mislim da ti nije dobra logika, po meni. U pravu si da prvo idu zvuÄnici, ali ja bih pre iÅ¡ao na neke starije zvuÄnike, kod njih je bar stanje lako proveriti. Jer, za 500 € ćeÅ¡ naći top zvuÄnike starije ili osrednje novije. A onda spram zvuÄnika tražiti pojaÄalo. Hvala Bogu u Beogradu si, gde je i najveći izbor opreme, pa uvek možeÅ¡ poneti pojaÄalo kući i isprobati ga sa zvuÄnicima. Eno ga neki JBL l-112 na oglasima ko zna otkad i stalno mu spuÅ¡ta cenu Äovek, mislim da bi mogao da ga mazneÅ¡ za 500€ sa sve zamenskim kitovima za woofere (originalnim). Taman za taj tvoj prostor. Posle isprobavaj pojaÄala do mile volje.

p.s. da ne bude zabune kad kazem starije ne mislim 50 godina stare. Stari su i oni iz devedesetih, kao i oni iz osamdesetih, samo su drugi malo stariji. :)

Većina novih zvuÄnika (da raÄunamo da je novije poslednjih 10-ak godina), moje je miÅ¡ljenje, ne može da prismrdi staroj gardi za istu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti nije dobra logika, po meni. U pravu si da prvo idu zvuÄnici, ali ja bih pre iÅ¡ao na neke starije zvuÄnike, kod njih je bar stanje lako proveriti. Jer, za 500 € ćeÅ¡ naći top zvuÄnike starije ili osrednje novije. A onda spram zvuÄnika tražiti pojaÄalo. Hvala Bogu u Beogradu si, gde je i najveći izbor opreme, pa uvek možeÅ¡ poneti pojaÄalo kući i isprobati ga sa zvuÄnicima. Eno ga neki JBL l-112 na oglasima ko zna otkad i stalno mu spuÅ¡ta cenu Äovek, mislim da bi mogao da ga mazneÅ¡ za 500€ sa sve zamenskim kitovima za woofere (originalnim). Taman za taj tvoj prostor. Posle isprobavaj pojaÄala do mile volje.

p.s. da ne bude zabune kad kazem starije ne mislim 50 godina stare. Stari su i oni iz devedesetih, kao i oni iz osamdesetih, samo su drugi malo stariji. :)

Većina novih zvuÄnika (da raÄunamo da je novije poslednjih 10-ak godina), moje je miÅ¡ljenje, ne može da prismrdi staroj gardi za istu cenu.

90 % zvuÄnika iz 80 ih i 90 ih su radjeni odnosno popravljani

Link to comment
Share on other sites

90 % zvuÄnika iz 80 ih i 90 ih su radjeni odnosno popravljani

Zakljuceno na osnovu cega? Sta znaci "popravljani"? Premotavani? Menjana vesanja ili kalote? Kod normalne upotrebe mogu samo da stradaju samo sundjerasta vesanja zbog godina. Svaki drugi kvar je namerno izazvan. Nakon premotavanja ako je premotavan samo jedan drajver razlika u zvuku se primeti. Dali su menjana vesanja opet se vidi odmah. Ja imam zvucnike iz 82-ge i vesanja su menjana pre 7-8 godina u ovlascenom servisu u Nemackoj i nije isto zameniti ih tamo sa originalnim ili kod nasih samoukih majstora koji kod nekih modela umesto ispod drajvera ih lepe preko (jer im je lakse) pa onda stave serpu da lepo to pritisne. Kao sto rece Kursum ima starijih modela (iz npr 80-tih) koji mogu u bukvalno svakom smislu da oduvaju mnogo toga sto se po radnjama prodaje za 1000e pa i vise. Odustati odmah i ici na novije samo jer je novije je po meni greska ali ok, nije moj novac :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zakljuceno na osnovu cega? Sta znaci "popravljani"? Premotavani? Menjana vesanja ili kalote? Kod normalne upotrebe mogu samo da stradaju samo sundjerasta vesanja zbog godina. Svaki drugi kvar je namerno izazvan. Nakon premotavanja ako je premotavan samo jedan drajver razlika u zvuku se primeti. Dali su menjana vesanja opet se vidi odmah. Ja imam zvucnike iz 82-ge i vesanja su menjana pre 7-8 godina u ovlascenom servisu u Nemackoj i nije isto zameniti ih tamo sa originalnim ili kod nasih samoukih majstora koji kod nekih modela umesto ispod drajvera ih lepe preko (jer im je lakse) pa onda stave serpu da lepo to pritisne. Kao sto rece Kursum ima starijih modela (iz npr 80-tih) koji mogu u bukvalno svakom smislu da oduvaju mnogo toga sto se po radnjama prodaje za 1000e pa i vise. Odustati odmah i ici na novije samo jer je novije je po meni greska ali ok, nije moj novac :wave2

Objasni covek!

Link to comment
Share on other sites

Ma ja samo pokusavam da navedem ljude na razmisljanje. Mnogi traze nesto za sta ce im poznavaoci reci da zvuci super, a cim se pojavi neko ko kaze da to nije ok odmah se odustaje od kupovine bez probe, a uvek postoji verovatnoca da je bas to ono sto tom kupcu treba. Isto imam utisak da pokretac teme zeli nesto za sta ce mu svi reci da je extra, a takvo nesto ne postoji. Yamaha A-S500 je odlicno pojacalo u svojoj klasi ali koliko vidim covek ga nije ni cuo, a vec je stekao odredjeni utisak i odustao od toga da to bude prelazno resenje. Za mnoga Yamaha pojacala (narocito stariju generaciju) sam cuo da su svetla ali u praksi mi nije bas zvucalo tako. Za prostoriju od 50 m2 moze da zaboravi na manje audiofilske bookshelf kutije, a ako se pita zasto neka pogleda neku stariju temu. Spachek je dao ok predlog ali opet ce se naci neko ko ce reci da ti zvucnici umeju da zazvuce i veoma ostro bez obzira na tip pojacala koje ih pokrece. Posto je iz BG-a lako moze da obidje par preprodavaca i isproba par uredjaja cisto da vidi tj cuje kakav zvuk dobija za odredjeni novac.

Na pocetku sam procitao da zeli na tihom slusanju mekan bass, a to moze da dobije i jednim aktivnim subwooferom. Vecina HiFi zvucnika na manjim snagama (npr 20% snage) ne moze da da takav bass kao sto moze subwoofer na toj glasnoci. Ovo samo dajem kao jedan predlog. Mislim da i pomenuta Yamaha kao i HK imaju pre out izlaze za aktivni subwoofer.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja samo pokusavam da navedem ljude na razmisljanje. Mnogi traze nesto za sta ce im poznavaoci reci da zvuci super, a cim se pojavi neko ko kaze da to nije ok odmah se odustaje od kupovine bez probe, a uvek postoji verovatnoca da je bas to ono sto tom kupcu treba. Isto imam utisak da pokretac teme zeli nesto za sta ce mu svi reci da je extra, a takvo nesto ne postoji. Yamaha A-S500 je odlicno pojacalo u svojoj klasi ali koliko vidim covek ga nije ni cuo, a vec je stekao odredjeni utisak i odustao od toga da to bude prelazno resenje. Za mnoga Yamaha pojacala (narocito stariju generaciju) sam cuo da su svetla ali u praksi mi nije bas zvucalo tako. Za prostoriju od 50 m2 moze da zaboravi na manje audiofilske bookshelf kutije, a ako se pita zasto neka pogleda neku stariju temu. Spachek je dao ok predlog ali opet ce se naci neko ko ce reci da ti zvucnici umeju da zazvuce i veoma ostro bez obzira na tip pojacala koje ih pokrece. Posto je iz BG-a lako moze da obidje par preprodavaca i isproba par uredjaja cisto da vidi tj cuje kakav zvuk dobija za odredjeni novac.

Na pocetku sam procitao da zeli na tihom slusanju mekan bass, a to moze da dobije i jednim aktivnim subwooferom. Vecina HiFi zvucnika na manjim snagama (npr 20% snage) ne moze da da takav bass kao sto moze subwoofer na toj glasnoci. Ovo samo dajem kao jedan predlog. Mislim da i pomenuta Yamaha kao i HK imaju pre out izlaze za aktivni subwoofer.

Ma, u pravu si sto se tice toga da ga nisam cuo. Za tu yamahu sam pitao zbog ovog

http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-A-S500-Aktuelni-model-19648097-oglas.htm?filter_id=21085119

meni deluje kao jako povoljna kupovina, a onda sam razmisljao s cime to da sparim tj kojim zvucnicima zato sam i komentarisao.

Ne trazim da mi svi kazu da je super, samo da pomognu oko ovakvih dilema.

Sto se tice preporuke da uzmem jbl l-112 ok, verujem da to zvuci ok, ali brate, mnogo su retro dizajna. 

Da imam sobu u koju bih stavio samo hifi i koja bi sluzila samo za slusanje, bas me briga kako izgleda, ali ovako, to bi toliko odudaralo od svega ostalog da... Ipak moram malo i o tome da razmisljam.

Sto se tice Klipsch F30, ne ide mi se u Beocin da bih to samo cuo, a da ga kupujem eto tako na preporuku i na poverenje prodavcu, a da nisam ni video ni cuo to mi se ne radi.

Nema veze, polako, ne zurim nigde

Link to comment
Share on other sites

Zasto sam rekao kao prelazno resenje, zato sto imam LG smart TV, koji podrzava DLNA, znaci treba mi pojacalo ili risiver sa optickim ulazom, da izbegnem dodatne kupovine ako vec mogu. Zato sam u startu i razmisljao o HK 3770, ima opticki ulaz, mrezni konektor, daljinac tjuner. Ali ne verujem da bi on radio istim kvalitetom na zvucnicima koji su spareni predhodno s A-S 500.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lepo na poÄetku pitao Å¡ta tražiÅ¡, Å¡ta bi bio sistem, izvor, transport. Ti integrisani dac-ovi, sve i da puÅ¡taju flac, teÅ¡ko će prismrdeti i jednoj Lampuceri, koju neko juÄe na forumskim oglasima kupi za 60€. Dakle dajemo ti savete a ne znamo Å¡ta zapravo tražiÅ¡. Govorio si samo o dobrom zvuku i da imaÅ¡ repere istog iz preÄ‘aÅ¡njih iskustava. Dakle, da bi ti neko bio od pomoći, lepo razjasniÅ¡, oću to i to, sluÅ¡am to i to, izvori bi bili to i to, neću retro, oću fensi (videh u prethodnim postovima da naginjeÅ¡ ka estetici modernog doba), itd.

p.s. takoÄ‘e bih se suzdržao od izjava tipa mrzi me da odem do BeoÄina da bih Äuo neÅ¡to, a potencijalno ti se dopada. Mene nije mrzelo da odem do Požarevca recimo da Äujem kutije i to samo zato Å¡to me je zanimalo kako sviraju, a znao sam da neću da ih kupujem unapred ili da se akam 4 meseca ne bi li dobio željeni gramofon iz Londona, da 50 puta odem do servisera kako bi optimalno sredio pojedine ureÄ‘aje, itd. Mnoge od Älanova ovde nije mrzelo da odu do NemaÄke, pa i dalje, po neki ureÄ‘aj koji žele i Å¡ta sve ne, da bi udovoljili uhu svom. NećeÅ¡ ih inspirisati da pomognu takvim stavom.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stava da je glupo davati savete o zvuku, svako ima svoj ukus.

ÄŒesto sam Äuo neke ~audiofilske preskupe sisteme koji meni zvuÄe kao kada pustim muziku na iPad integrisanim zvuÄnicima.

Ali eto, predlog od mene, moja najnovija kupovina, uzeo sam focusrite 2i4 dac (tj "pro" zvuÄna USB kartica) i JBL lsr308 aktivne studijske monitore.

Totalno minimalistiÄki, MacMini - focusrite - jbl, povezano balansiranim kablovima, koÅ¡ta 170 + 550 eura, a za moj ukus zvuÄi super. A i to Å¡to si rekao, kada je tiho isto je "pun" zvuk, bass ne posustaje.

Pogledaj reviewe za lsr308 svi su oduševljeni za tu cenu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lepo na poÄetku pitao Å¡ta tražiÅ¡, Å¡ta bi bio sistem, izvor, transport. Ti integrisani dac-ovi, sve i da puÅ¡taju flac, teÅ¡ko će prismrdeti i jednoj Lampuceri, koju neko juÄe na forumskim oglasima kupi za 60€. Dakle dajemo ti savete a ne znamo Å¡ta zapravo tražiÅ¡. Govorio si samo o dobrom zvuku i da imaÅ¡ repere istog iz preÄ‘aÅ¡njih iskustava. Dakle, da bi ti neko bio od pomoći, lepo razjasniÅ¡, oću to i to, sluÅ¡am to i to, izvori bi bili to i to, neću retro, oću fensi (videh u prethodnim postovima da naginjeÅ¡ ka estetici modernog doba), itd.

p.s. takoÄ‘e bih se suzdržao od izjava tipa mrzi me da odem do BeoÄina da bih Äuo neÅ¡to, a potencijalno ti se dopada. Mene nije mrzelo da odem do Požarevca recimo da Äujem kutije i to samo zato Å¡to me je zanimalo kako sviraju, a znao sam da neću da ih kupujem unapred ili da se akam 4 meseca ne bi li dobio željeni gramofon iz Londona, da 50 puta odem do servisera kako bi optimalno sredio pojedine ureÄ‘aje, itd. Mnoge od Älanova ovde nije mrzelo da odu do NemaÄke, pa i dalje, po neki ureÄ‘aj koji žele i Å¡ta sve ne, da bi udovoljili uhu svom. NećeÅ¡ ih inspirisati da pomognu takvim stavom.

Ok, ako ja mogu dobro da procenim po ovom tonu, malo nedostaje da me jos neko pokusa da izudara zato sto sam nesto pitao.

Zao mi je sto nisam toliki audiofil da odem do Nemacke da kupim nesto  sto mi se svidja i sto ne bih zeleo da visim danima kod servisera.

Zapravo cisto sumnjam i da bih mogao da putujem po evropi sa 1000 eura i kupujem ono sto mi se svidja.

Zao mi je sto sam pitao bilo sta, i izvinjavam se sto sam vam potrosio vase dragoceno vreme.

Sto se mene tice, ova tema moze u off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...