Jump to content


blurej softver za pc


Željko 64

Recommended Posts

U mom slucaju na Windows 8.1 (64-bit) kada instaliram vise plejera jedan drugom prave problem. K-Lite Mega Codec pack radi perfektno i cita APSOLUTNO SVE, a pored njega imam i VLC koji kod mene ima za nijansu losiju sliku (mozda je do podesavanja u grafickoj - stavio sam na NVIDIA settings) ali ima vecu rezoluciju slova za titlove tj primetno su ostrija. Sve sto ubacim pored njih hoce po nekad da mi pravi problem od toga da film ne krene uopste, ili krene samo zvuk (bukvalno kao da sam pustio pesmu).

 

Dakle ako ne znas da se snadjes izbrises sve od plejera i skines K-Lite Mega Codec Pack i zavrsis posao. Kao sto rekoh cita sve, a takodje za sve fajlove izbaca i slicice (thumbnails) za sve video formate.

Link to comment
Share on other sites

Slova za titlove i veliÄina ima da se podesi u skoro svakom player-u. Slika zavisi od render-a, madVR je najbolji i najzahtevniji hardverski.

Ti player-i svi imaju razliÄito podeÅ¡eno za default, tako da naravno da slika varira i titlovi, zvuk. LAV filteri su najbolji i zadovoljavaju 99% potreba, jedino ne pordžavaju MVC, 3D standard od AVC.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno sam bar 5,6 puta instalirao pa deinstalirao PotPlayer ali jednostavno nije hteo da radi.Skidao sam program na viÅ¡e mesta i direktno na njemu i na lap topu i uvek posle celokupne instalacije kad prebacim film izbacuje mi greÅ¡ku u programu.ViÅ¡e sreće sam imao sa K-Lite Mega Codec-om bar Å¡to se tiÄe instaliranja ali ne i reprodukcije jer i dalje imam seckanja.Imam do police izvuÄena 3 hdmi kabla i na svakom ista priÄa.Promeniću hdmi kabl za svaki sluÄaj a ako ni to ne pomogne deinstaliraću sve programe pa polako jedan po jedan.Hvala vam na pomoći i dobroj volji!

Link to comment
Share on other sites

Slova za titlove i veliÄina ima da se podesi u skoro svakom player-u. Slika zavisi od render-a, madVR je najbolji i najzahtevniji hardverski.

Ti player-i svi imaju razliÄito podeÅ¡eno za default, tako da naravno da slika varira i titlovi, zvuk. LAV filteri su najbolji i zadovoljavaju 99% potreba, jedino ne pordžavaju MVC, 3D standard od AVC.

Znam za podesavanja u vezi titlova ali sam imao problem sa "seckanjem" slike kada im promenim tj povecam rezoluciju u K-Lite plejeru i opet mi na VLC same ivice slova izgledaju primetno ostrije, kao da AA radi bolji posao, ko zna?

 

Pomenuti K-Lite Mega Codec Pack sam preporucio iz vise razloga. Kao prvo u sebi ima sve kodeke, dekodere, filtere i ostale stvarcice neophodne za reprodukciju apsolutno svih formata i nema potrebe za bilo kakvim drugim plejerom. Kao drugo u toku instalacije mozes da biras sta instaliras i sta ce da se koristi. A trece i najbitnije u toku instalacije sam detektuje lose filtere i pluginove od drugih programa i ponudi opciju da ih uklonis. Meni kao sto rekoh vise instaliranih programa pravi problem. Najjednostavnije prvo ih izbrises sve, restartujes PC i skines ovo (http://www.filehippo.com/download_klite_mega_codec) i teraj.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...