Jump to content


Ugradnja VU metra


Aoxomoxoa

Recommended Posts

1.  Cena donora (prednja ploca,potenciometri,VU metri,gornja ploca,nogice) iznosila je 1.500din. Git,sprej 500din. Ukupna cena od 2.000 dinara je po meni stvarno korektna da se sakrije ruznoca predpojacivaca kakav je bio.

 

2.  Zadovoljstvo sklapanja,koje je dugo trajalo jer sam laik, za mene nema cenu (sluzi mi za oslobadjanje napetosti stecenu radom). Uostalom ,ovo nije tema gde pokazujemo svoje DY umece,vec pronalazenje nacina da potenciometri prorade.

 

3. Za mene licno forum sluzi da clanovi dobronamerno pohvale neciji trud,ukazu na greske ili pomognu u iznalazenju resenja.

 

A ipak mi je drago kada neke clanove foruma zabavim. No,to samo govori o ljudima koji u nemogucnosti da urede svoj zivot,svoje nezadovoljstvo prikazuju negativnim( i beskorisnim) komentarima. Kratak,direktan odgovor na neciji problem,po meni je sustina foruma.

 

Uopste se ne osecam pogodjenim i povredjenim,jer moj pogled na zivot je prastajuci.

Link to comment
Share on other sites

Pa to mu dodje na isto.Ti si tako radio prvih petnaestak godina svog zivota.

 

Ðе првих 10, након тога Ñам у Ñваком погледу Ñве више напредовао   :bounce

Докле Ñи Ñтигао Ñа буџењем, и где планираш да повежеш ВУ метре?

Link to comment
Share on other sites

Prvo cu da probam da ih prikopcam na original maticnu plocu,odakle cu ,nadam se,da dobijem pozadinsko svetlo.A nameravam da na istu  plocu dovedem signal iz tape out(dok se Tandberg ne popravi),pa da vidim sta ce se dogoditi.Maticna ploca ima svoje napajanje,valjda nece biti rostiljanja.

Link to comment
Share on other sites

Ðе првих 10, након тога Ñам у Ñваком погледу Ñве више напредовао   :bounce

 

Pa to ti kazem,ja preostalih petnaestak godina nazadujem.Krug treba da se zatvori.

Link to comment
Share on other sites

Prvo cu da probam da ih prikopcam na original maticnu plocu,odakle cu ,nadam se,da dobijem pozadinsko svetlo.A nameravam da na istu  plocu dovedem signal iz tape, pa da vidim sta ce se dogoditi.Maticna ploca ima svoje napajanje,valjda nece biti rostiljanja.

 

Идеја је добра, али матичну одвоји од преампа.

Link to comment
Share on other sites

Ма Ñамо за пробу а у крајњој верзији треба очиÑтити Ñве Ñа МБ-а каÑÑ‚ дека што није потребно.

 

То Ñа тејп аута по мени није добро јер ћеш тако мерити излаз из извора звука.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa da, skupo je. Mislio sam da pravi neÅ¡to sliÄno.

Postavio sam davno temu ovde na forumu, ali se u međuvremenu izbrisale slike i nestali fajlovi.

U prilogu je tekst koji sam svojevremeno skinuo sa tog sajta. Ima i Å¡ema. TakoÄ‘e, specifikacija materijala za jednu ploÄicu, sa cenama u Kelcu.

 

VU buffer JLM audio.pdf

 

specifikacija materijala.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...