Jump to content


Oehlbach Stream Line OFC 4mm2


aco

Recommended Posts

Napet kao žica :)

 

Prvo, nikad nisam sluÅ¡ao sistem u kućnim uslovima u kom su bile žice od 5000€ i viÅ¡e, ni ukupne vrijednosti, ni pojedinaÄno, tako da zapravo nemam pojma kako te žice sviraju.

 

Drugo, imao sam priliku da posluÅ¡am zvuÄniÄki kabl od 1750€ u svom sistemu, pa imam kakav takav reper za ovo Å¡to priÄam.

 

Treće, od niskobudžetnog kabla, doÅ¡li smo do visoke klase, gdje govorimo o oiviÄenosti nota i potpunoj prirodnosti, Å¡to samo po sebi govori o izuzetnosti i zvuÄniÄkog i ic kabla i to, Å¡to je poenta Äitave priÄe, za sitan novac.

 

ÄŒetvrto, ako postoje ljudi koji su to probali i Äuli razlike u zvuku i koji se u potpunosti slažu (svi do jednog) da to Å¡to su Äuli je VELIKI napredak u zvuku, onda treba da sumnjaÅ¡ u svoj ego i svoj rezon, a ne u neÅ¡to Å¡to nisi doživio, a ipak si skeptik.

 

U svakom sluÄaju, pozdrav! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzvraćam pozdrave :)

Nemam pojma, veliki napredak u zvuku nije neÅ¡to Å¡to vezujem za žice. Nisam imao priliku da dodirnem kabl koji koÅ¡ta kao ceo solidan sistem. Nije to toliko ni pitanje para koliko mi sve oko takvih cena deluje, najblaže reÄeno, bezobrazno. Ti diy kablovi za male pare su OK, kao Å¡to rekoh, za zanimaciju koga to interesuje, mislim da cena zanimacije opravdava takvu delatnost. U opisane "velike" napretke u zvuku iskreno sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Uzvraćam pozdrave :)

Nemam pojma, veliki napredak u zvuku nije neÅ¡to Å¡to vezujem za žice. Nisam imao priliku da dodirnem kabl koji koÅ¡ta kao ceo solidan sistem. Nije to toliko ni pitanje para koliko mi sve oko takvih cena deluje, najblaže reÄeno, bezobrazno. Ti diy kablovi za male pare su OK, kao Å¡to rekoh, za zanimaciju koga to interesuje, mislim da cena zanimacije opravdava takvu delatnost. U opisane "velike" napretke u zvuku iskreno sumnjam.

Preporucujem da sumnjas u sebi.

Jer ako ikada budes probao ovo da zgotovis bice ti neprijatno sto si bio ignorantan.

 

Link to comment
Share on other sites

Sjajno!!!

 

Ajmo dalje za iste pare!

 

PoÅ¡to smo se dogovorili da postoje Äujne razlike, a u korist praviÅ¡e, idemo dalje. Nadam se da je poÄetna euforija proÅ¡la i da se sada mogu sagledati i mane. Naime, bas je mnooogo atraktivniji, ali je zato malo naglaÅ¡en u odnosu na ostatak spektra, naroÄito na viÅ¡i srednji i visoki opseg.

 

Kako da to ispeglamo?

 

Postji viÅ¡e naÄina, a evo jedan jeftin predlog da se unaprijedi postojeći kabl:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/6540-svajsovanje-transparent-audio-reference-xl-speaker-kabla/

 

http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-Transparent-Audio-Reference-XL-Speak/

 

Zahvaljujući Branku, poznatom i kao Siroma, od ideje do realizacije, put je bio lak. Spremio Branko i poslao zavojnice i zobele. Meni ostalo samo da zalemim... :)

 

A evo i par slikica kako je to kod mene ÄuÄnulo:

 

attachicon.gifIMAG0630.jpg

 

attachicon.gifii.jpg

 

attachicon.gifi.jpg

 

Rezultat je da se dobija naglaÅ¡en viÅ¡i srednji spektar, odnosno, nadoknaÄ‘uje se ono Å¡to nam hvali, a ostaje dobro Å¡to smo imali. Jednom rijeÄju, dobijamo kompletan kabl. Kabl koji fino prenosi po svim frekvencijama. Benefit je dodatni vazduh oko instrumenata, prostornost i neutralnost.

 

:wave2

 

Ne bi ja tu nista diro!

Za sada (ima 10 dana kako slusam ovaj kabl) je sve potaman.

Videcemo...

Mada mi je zanimljiv ovaj DIY interkonekt, a i ova sugestija od kolege sto se tice interkonekta napravljenog od zvucnickog kabla koji

vec koristimo  mi je mmmmmmm....

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na preporuci, ipak, prinuđen sam jednoglasno je odbaciti :)

Izgleda da me nisi razumeo, ja ne sumnjam da ovaj tozin diy kabl moze da napravi veliku razliku u zvuku, ja sumnjam da bilo koji kabl moze da napravi veliku razliku u zvuku.

Gde se cuje velika zvucna razlika, tom sistemu neÅ¡to ozbiljnije nedostaje od žice. Ne piÅ¡em ovo bezveze, imao sam i ja taj period sa žicama - i zakljuÄak je jasan, sa žicama se sitno Å¡timuje, suptilna podeÅ¡avanja, veliku promenu u zvuku (nadam se da svi mislim na promenu na bolje, jer promena može da bude i na gore) mogu doneti samo promena zvuÄnika, izvora i pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

OK je to sve, nemam ja ništa protiv.

Velike promene u zvuku sam pomenuo u odgovoru tozi jer ih je on tako nazvao. Objasnio sam kakva su moja iskustva i poslediÄno miÅ¡ljenje u vezi toga.

Uvek treba probati, slažem se, ali već sam napisao zaÅ¡to mene liÄno to ne interesuje, i da ne Å¡irim, imam žice kojima sam zadovoljan i to je to. Razloge za besmislenost menjanja za neke druge žice sam napisao u prethodnom komentaru.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo mogu da potvrdim gore navedeno i da dodam da pre ovih kablova zice koje su bile u sistemu uopste nisu bile lose, cak naprotiv (AudioQuest, originalne, kupljene u Radix-u), ali razlika je u odnosu na njih prosto receno neverovatna. Bilo je jos par kolega koje su poslusale sistem i delimo isti zakljucak.  Meni je malo glupo da pisem o tome i hvalim svoj sistem, ali ..... ako moze nekome da pomogne, zasto da ne. 

Link to comment
Share on other sites

Ti si Branchula opak autoritet ovim tvojim Nishlijama.Da pre ove tvoje karaburgije nije bila kochiona sajla izmedju pojachala i zvuchnika kad se dvaput bolje chuje.

Bio je Audioquest a ne sajla ako si primetio.

Nisam ja nikakav autoritet vec ljudi imaju usi. Mesec dana su kablovi kad njih i slusaju a ja tek veceras poslusao.

Kablovi su na izvolte, recept takodje, ko hoce nek dodje da poslusa.

Malo je degutantna  ta skepsa skojom se odnosite prema svajsovanim kablovima. Nit pravim za pare  nit krijem nacin izrade.

Svako moze da dodje da cuje ili da sam napravi pa poslusa,  ali ne  lakse je kritikovati na "necuveno".

Link to comment
Share on other sites

Ne znam nisam chuo kako to zvuchi,a malo me mrzi da se zezam sa pravljenjem,ali kad reche chovek "gdje govorimo o oiviÄenosti nota i potpunoj prirodnosti" odusto sam odmah.I ako postoji razlika,a tvrde ljudi da postoji,pitanje je kakva je deformacija zvuka u pitanju,poshto jako sumljam u neutralnost.I na kraju ispade kupish kante od pojachala,zvuchnika i izvora,napravish Branchuline kablove i sve svira ko san :D.Pa gde ste do sad ljudi bili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...