Jump to content


Yamaha RX-V359 i Monitor Audio BX2


Chov1ch

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moram da se složim sa djolodjolo. Dok je Pedro pisao samo u svojoj temi to je moglo da bude smeÅ¡no ili zanimljivo. Sad kad piÅ¡e u svakoj drugoj temi to po meni priliÄno degradira ceo forum.

 

Ajde ti napisi nesto u tvojoj temi ili ovoj temi o DAKu i Resiveru a ne samo da pisete o Perdu????

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je prosto. Ja da nisam aktivan na forumu od pre pojave ovog povratnika u vidu Pedra pomislio bih "kakav je ovo forum? nepismen covek prica o uredjima koje ne ume ni da napise kako treba" i onda od takve osobe treba neko da poslusa savet. Glupost. Takodje ovaj forum je deo jedine ozbiljne price o Hi-fi-ju(kad kazem ozbiljne mislim da nije samo forum tu vec i casopis, manifestacije, saradnja sa svim sto je vezano za hi-fi u Srbiji i sire) i onda kad vidis sta se tolerise prosto je neverovatno. Osnova upotrebe foruma je PISMENOST, ta pojava Pedro ne zeli to da radi i pritom gazi po osnovnom pravilu. Ovde su ljudi iz celog Balkana i sire koji su, u najmanju ruku, deset puta pismeniji u srpskom jeziku nego gorepomenuti. Covek je za manje od mesec dana nabio preko 300 nepismenih poruka i to se zove ULTIMATIVNI TROL. Nepismen covek koji voli da pise i od silnog pisanija nikako da evoluira ili pak napreduje u pisanju? Kao odjednom je cuo za hi-fi forum i resio da postane veoma aktivan? Vaaaazi. Ako moze on da se zavitlava, mogu i ja.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je prosto. Ja da nisam aktivan na forumu od pre pojave ovog povratnika u vidu Pedra pomislio bih "kakav je ovo forum? nepismen covek prica o uredjima koje ne ume ni da napise kako treba" i onda od takve osobe treba neko da poslusa savet. Glupost. Takodje ovaj forum je deo jedine ozbiljne price o Hi-fi-ju(kad kazem ozbiljne mislim da nije samo forum tu vec i casopis, manifestacije, saradnja sa svim sto je vezano za hi-fi u Srbiji i sire) i onda kad vidis sta se tolerise prosto je neverovatno. Osnova upotrebe foruma je PISMENOST, ta pojava Pedro ne zeli to da radi i pritom gazi po osnovnom pravilu. Ovde su ljudi iz celog Balkana i sire koji su, u najmanju ruku, deset puta pismeniji u srpskom jeziku nego gorepomenuti. Covek je za manje od mesec dana nabio preko 300 nepismenih poruka i to se zove ULTIMATIVNI TROL. Nepismen covek koji voli da pise i od silnog pisanija nikako da evoluira ili pak napreduje u pisanju? Kao odjednom je cuo za hi-fi forum i resio da postane veoma aktivan? Vaaaazi. Ako moze on da se zavitlava, mogu i ja.

 

A el ti mene nisi ono blokiro da se nebi nerviro????

Link to comment
Share on other sites

Koliko se meni cini,Pedro je negde napisao da ima odredjeni problem koji cini da pise kako pise.Stvar je moderacije da to uvazi ili ne,ja se ne mesam u to.Ali ako vas on toliko iritira,imate opciju ignore i mirna Backa.Ovako izgleda kao da kukate na njega a u stvari jedva cekate da nesto napise,da bi reagovali.To su i drugi forumasi primetili.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako zanima me jos nesto.. znaci muziku slusam jedino preko PC-a i ovaj trenutni reciver mi je spojen preko 3.5mm to RCA adaptera.. eh sad ja gledam da skoro svaki korisnik marantza pm6004 korisit taj neki DAC (danas prvi put cuo i pogledao na netu sta je) e sad me zanima dali cu ja izgubiti na kvaliteti ako nespojim taj DAC sa kompom i pojacalom? sad me jos zanima dali cu ja istu kvalitetu zvuka dobivat preko tog adaptera na svom reciveru i na onom pojacalu od marantza? Ili ce bit losija kvaliteta na marantzu? sad sam malo zbunjen oko toga.. dali je meni potrebno da sad kupujem taj DAC za marantza npr ili ne?

 

Preko 3.5 ti ne treba dac ni za jedan jer ti pc radi digitalnu na analognu konverziju. Koji god od ta dva uredjaja, povezi ih na AUX, a zvukom mozes i ne moras da budes zadovoljan.

 

Licno, meni je zvuk tu negde ok ali veza je 5m znj kabla. Na primer, mnogo bolji od starog dvd, dok je nesto slabiji od cda. 

 

Tu imas par varijanti. 

 

Prva je da kupis dobru zvucnu za pc sa analognim izlazima.

 

Druga je da kupis odgovarajuci DAC i povezes ga na pc preko usb ili coax, pa analogno na uredjaj. Ili usb->coax adapter pa na dac pa na uredjaj...

 

Sve zavisi koliko para se ulaze i sta se ocekuje.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se meni cini,Pedro je negde napisao da ima odredjeni problem koji cini da pise kako pise.Stvar je moderacije da to uvazi ili ne,ja se ne mesam u to.Ali ako vas on toliko iritira,imate opciju ignore i mirna Backa.Ovako izgleda kao da kukate na njega a u stvari jedva cekate da nesto napise,da bi reagovali.To su i drugi forumasi primetili.

 

Pa to aj celo vreme pricam!!! Ultravox bices mi priatelj dobro si primetio!!!! (y) Ovi sto mi naj vise spamaju postove su me bar deset puta a tako su oni rakli blokirali, bas me cudi kako onda ta njihova blokada funcionise???? Ocgledno da ej problem u blokadama u njiovim glavama!!! Tolko!!!

Link to comment
Share on other sites

Pedro,prijatelju moj;ljutio se ti ili ne i meni ponekad zasmeta to tvoje pisanje.Pomozi nam da te razumemo,zasto ti je npr tesko da pises je umesto ej ili ja umesto aj.Zar ne primecujes i sam da ne moze biti ocgledno vec ocigledno? Dal taj tvoj problem ima neko ime?

Ovo te pitam najdobronamernije a ti shvati kako hoces.

Link to comment
Share on other sites

Pedro,prijatelju moj;ljutio se ti ili ne i meni ponekad zasmeta to tvoje pisanje.Pomozi nam da te razumemo,zasto ti je npr tesko da pises je umesto ej ili ja umesto aj.Zar ne primecujes i sam da ne moze biti ocgledno vec ocigledno? Dal taj tvoj problem ima neko ime?

Ovo te pitam najdobronamernije a ti shvati kako hoces.

Nije to problem vec http://en.m.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet) - baci pogled na link ako nisi upoznat sa tim radom.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se meni cini,Pedro je negde napisao da ima odredjeni problem koji cini da pise kako pise

 

Ajde ti napisi nesto u tvojoj temi ili ovoj temi o DAKu i Resiveru a ne samo da pisete o Perdu????

 

Rekao bih da ume sasvim lepo da pise. Ali nece. P.S. Pedro evo ja sam te stavio na ignore, ali to nista ne resava. Tvoji postovi su i dalje prisutni i dovoljan je samo jedan klik da budu prikazani

Link to comment
Share on other sites

Potpuno je moguce da ste vi u pravu, da je trol. Ali nije ni 100% nemoguce da zaista ima odredjene probleme koji ga sprecavaju da pise kao i svi drugi. A kako mi da budemo sigurni? Mozda moderacija zna nesto sto mi ne znamo ili jednostavno, i sama u dilemi, postupa prema onoj poznatoj- bolje jednog krivog pustiti nego jednog nevinog kazniti-.

 

I kao drugo, ovde na forumu pise na stotine forumasha. Verovatno njegovo pisanje smeta i vecini drugih. Ali samo vas nekoliko to dozivljava toliko tragicno da je "prinudjeno" da pise kao i on, jureci ga po celom forumu, i da celu stvar dalje tera ka apsurdu.

Ne samo da vas nekoliko na isti nacin odgovarate Pedru, vec i drugim, potpuno neduznim, forumashima koji traze odgovore na neke svoje dileme kao npr forumasu Chov1ch. Zar je to u redu? Ja mislim da nije a vi kako hocete. Sto se mene tice ovo je poslednji put da pricam o Pedru, jer zaista nemam vise sta da kazem o njemu.

Link to comment
Share on other sites

Pedro,prijatelju moj;ljutio se ti ili ne i meni ponekad zasmeta to tvoje pisanje.Pomozi nam da te razumemo,zasto ti je npr tesko da pises je umesto ej ili ja umesto aj.Zar ne primecujes i sam da ne moze biti ocgledno vec ocigledno? Dal taj tvoj problem ima neko ime?

Ovo te pitam najdobronamernije a ti shvati kako hoces.

 

Jase trudim Vox kolko mogu i mislim da sam dosta napredovo ot kako sam na forumu a dosta sam toga i naucio!!! A trudicu se i dalje!!! Ti me bar razumes,,,ova horda koa stalno mene napada napadala ej i tebe na temi mini-linia!!!! Jednostavno nemogu da svate da postoi neko koe drugaci i drugacie razmislja!!!! Pozrav!!!

Link to comment
Share on other sites

Zanima me posto manje vise slusam muziku na youtubu i tu i tamo mp3 (320kbps) dali treba uopce kupovati DAC? Ak treba koja bi onda cijena bila nekog jeftinijeg.? ili je mozda bolja stvar kupiti zvucnu karticu?

 

Ako zaista pretezno slusas muziku sa youtube-a i MP3, mislim da ti nije neophodan DAC, niti pojacalo Marantz 6004 i sl. niti zvucnici MA bx2...

Sve to ima smisla ako kao izvor koristis comp, ali za hi-res fajlove (flac, wav...)

Link to comment
Share on other sites

Chov

 

Procitaj ovo http://forum.benchmark.rs/archive/index.php/t-301382.html    Mislim da ces tu naci odgovore na skoro sva svoja pitanja.

 

 

Pedro

 

Ok.Pozz.

Odluka je pala na marantz pm6004 i kad prodje jedno vrijeme kad se skupi malo vise love si mozda uzeti DAC gledao sam na ovo npr http://www.planetaudio.hr/usb-konverteri/hiface-two/ kazu da vrijedi tih 140eura ili koliko je vec to.. no neznam..i dalje mi je to malo too much za takvu stvarcicu :P jer nisam neki audiofiler ili neznam sta, samo volim slusat muziku u malo boljoj kvaliteti.. (MA bx2 i sub od yamahe 75rms za sad sasvim dovoljno za mene) Hvala svima na pomoći.. uskoro mozda jos napisem kako su zvucali ovi zvucnici na tom frendovom marantz reciveru tj dali sam zadovoljan i tako to :)

Link to comment
Share on other sites

Chov

 

Procitaj ovo http://forum.benchmark.rs/archive/index.php/t-301382.html    Mislim da ces tu naci odgovore na skoro sva svoja pitanja.

 

 

Pedro

 

Ok.Pozz.

 

Kada sam dosao na ovaj forum pre par meseci, prvih mesec i vise dana sam proveo citajuci teme sa prvih desetak - petnaest strana svakog podforuma i siguran sam da je ovde ta tematika daleko bolje obradjena.

 

U sustini se svodi na slusanje, a posto znam da volis Dire Straits, uzmi guglaj "Dire Straits - Dire Straits (1978) (24_192)", skini i pusti. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako zaista pretezno slusas muziku sa youtube-a i MP3, mislim da ti nije neophodan DAC, niti pojacalo Marantz 6004 i sl. niti zvucnici MA bx2...

Sve to ima smisla ako kao izvor koristis comp, ali za hi-res fajlove (flac, wav...)

Pretjerujes.. stim oces rec da bi se npr bx2 zvucnici culi nesto poput rx2 kad bi se slusao obican mp3 file (320kbps) a kad bi se slusao flac  onda bi rx2 poderali bx2.. to po meni nema nikakve logike..

Link to comment
Share on other sites

Arnage

 

Opet pricamo? Odlicno, ja sam uvek za to, treba ici napred u zivotu a ne gledati unazad. Hvala na predlogu, pogledacu obavezno. Ja ustvari te rezane diskove na mojoj liniji slusam iskljucivo u waw formatu uz pomoc mog drugara Roxia (na CD od 700 MB stane do 20 pesama) a ne MP3 i shodno tome, zato zvuce i bolje.Bas sam se nalupao u vezi formata na onom mom topiku.Priznajem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Arnage

 

Opet pricamo? Odlicno, ja sam uvek za to, treba ici napred u zivotu a ne gledati unazad. Hvala na predlogu, pogledacu obavezno. Ja ustvari te rezane diskove na mojoj liniji slusam iskljucivo u waw formatu uz pomoc mog drugara Roxia (na CD od 700 MB stane do 20 pesama) a ne MP3 i shodno tome, zato zvuce i bolje.Bas sam se nalupao u vezi formata na onom mom topiku.Priznajem :roll:

 

Naravno, opusteno skroz. ;)

 

Ovaj album je tacno duplo veci ali vidi vec nekako da pustis, vredi svakog truda. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...