Jump to content


Kako smestiti zvu�ne kutije u prostoru?


Å¡ale

Recommended Posts

Kad smeštamo bookshelf kutiju u prostoru kada treba vaditi sunđer iz portova?

 

Moje iskustvo kaže da treba izvaditi sunđer kada je kutija jako blizu zadnjeg zida

 

Akoje b.kutija udaljena dosta od zadnjeg zida sunđer treba da ostane u portu..

 

Molim da date doprinos temi !

 

:thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kod mojih kutija bookshelf kasa sistem  kada izvadim sunÄ‘er iz portova dobijem mekan bas pop-roka a

udaljenosti od zida ono iznosi oko 10-15 cm.

Ispunio sam normu da od bas jedinice zadnja strana prolaz do izlaza iz porta i do zida iznosi oko 0,5 metara.

Ovo što sam napisao drugo mislim da važi za sve kutije sa portom sa zadnje strane,0.5 m.

Kada je udaljenost front kutije do zadnjeg zida cca 0,3 m,onda je bas tvrđi.

:D  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Probaj da skratis kabal po sljedecoj formuli,sundjeri pomazu samu ako se nabiju u usi ... ili u usta.

l=(x^2+17.64)/(π•√D)•1.016•t + 3.68/π•c

Gdje je l skracenje kabla u cm, D udaljenost centra diskanta od zadnjeg zida, t je udaljenost od bocnog zida a c je debljina tepiha.

Link to comment
Share on other sites

MisliÅ¡ da je uticaj koeficijenta Äupavosti van sluÅ¡nog opsega?

OdliÄno ako je tako, to Äini jednaÄinu mnogo jednostavnijom.

Pa u neku ruku, najvaznija je debljina koja pocinje biti dominanta sa debljinom tepiha od 50 cm pa na gore... sto stvara mnogo ozbiljnije probleme od basa.

Link to comment
Share on other sites

Probaj da skratis kabal po sljedecoj formuli,sundjeri pomazu samu ako se nabiju u usi ... ili u usta. l=(x^2+17.64)/(π•√D)•1.016•t + 3.68/π•c Gdje je l skracenje kabla u cm, D udaljenost centra diskanta od zadnjeg zida, t je udaljenost od bocnog zida a c je debljina tepiha.
A gde je pečat?
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na temu :crno-na-belo  

 

Ja sam moje bas refleks portove zabetonirao, tu ni mrski sibilant viÅ¡e ne može da se provuÄe  :nono

 

Podržavam predlog da se tema vratimo na temu, dragi kolega. Usisavanje kalifornijskih breskava (breskvi !?) i nelogiÄno dodat 3.68/π•c u odnosu na Äupavost Ljubise Racica nas nece odvesti u pravom smeru, za koji odreÄ‘eni krugovi tvrde da je smer u pravcu harmonije a drugi da smer nije neÅ¡to Å¡to je ikada postojalo i da ikada postojati može već da je sve samo jedna iluzija koju neki nazivaju životom a neki pudingom od Äokolade. InaÄe, Äokolada, ona tamna Å¡to je zovu crna, ima razna lekovita svojstva te se, sa razlogom, veruje da ona bleÄ‘a ima manje lekovita svojstva.

 

Ja sam pribegao ingenioznom reÅ¡enju do kojega sam doÅ¡ao iznenadnim udarom Prosvetljenja jednog prepodneva, beÅ¡e to decembar i napolju je snežilo stidljivo. Tada mi se javilo, a ja sada prenosim u sažetim crtama -  ReÅ¡enje.

 

post-10102-0-68588700-1367338455_thumb.j

 

Problem bas refleksa se rešava kompresionom kutijom.

Link to comment
Share on other sites

P

 

Ja sam pribegao ingenioznom reÅ¡enju do kojega sam doÅ¡ao iznenadnim udarom Prosvetljenja jednog prepodneva, beÅ¡e to decembar i napolju je snežilo stidljivo. Tada mi se javilo, a ja sada prenosim u sažetim crtama -  ReÅ¡enje.

 

Problem bas refleksa se rešava kompresionom kutijom.

 

Velike istine su tako jednostavne...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...