Jump to content


Grundig vintage


Zorole

Recommended Posts

Pozdrav drugari! Imam jedno pitanje za one malo iskusnije. Naleteo sam ovde kod mene na sledece Grundig komponente:

pojacalo SV 1000, tjuner ST 1000 i ogromni dek SCF 6100. Pojacalo i tjuner su odlicni a dek malo zeza. Ne izbacuje vratanca i slabije vrti. Vredi li ovo da se uzme za 70e? Covek nema kablove za povezivanje tjunera i deka sa pojacalom a to su koliko znam neki po DIN standardu petopinski a trebaju da se nadju i zvucnici sa specificnim ulazom. Poz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vredi li ovo da se uzme za 70e?

Вреди а ти конектори из доба Јуре могу и да Ñе промене крштеним чинчевима.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi. Starudija. Još dek u startu zeza ( treba ozbiljan face lifting).

Ako uzmeÅ¡, ne menjaj ÄinÄeve. Fora je da ostane originalno. Lako je nabaviti ili napraviti DIN kablove.

Ma бежи, вреди што да не?! Можда човек баш хоће ту Ñтарудију.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slucajno kupio Denon mini liniju DRA-F100 DCD-F100, DRR-F100 i to me oborilo snogu kako se cuje i kako je izradjeno ( naravno da je stari svajser morao da otvori).

Grundig je star 30 godi a. Radjen na onoj tehnologiji, zastareli pcbi, sa ostarelim lemovima i kondovima. Mora da se debelo ulozi rada i sredstava u podmladjivanje. Usto deck ne radi, treba ga i popraviti. CD i nema.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari! Imam jedno pitanje za one malo iskusnije. Naleteo sam ovde kod mene na sledece Grundig komponente:

pojacalo SV 1000, tjuner ST 1000 i ogromni dek SCF 6100. Pojacalo i tjuner su odlicni a dek malo zeza. Ne izbacuje vratanca i slabije vrti. Vredi li ovo da se uzme za 70e? Covek nema kablove za povezivanje tjunera i deka sa pojacalom a to su koliko znam neki po DIN standardu petopinski a trebaju da se nadju i zvucnici sa specificnim ulazom. Poz

Imas na KP Grundig box350 u Nisu , odlicne kutije ako je mala soba u pitanju , a cena je 25e .

Kablovi nisu problem , naci ces ih lako , a doticni zvucnik ima svoje kablove (mislim da su od 3m)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...