Jump to content


Grundig vintage


Zorole

Recommended Posts

U okviru posta Grundig vintage postavljam magnetofon "Grundig" TK 23L (sa poklopcem) koji sam kupio pre 10-ak dana preko "Limundo" za 670,00 din. Magnetofon je apsolutno mehaniÄki, elektronski, zvuÄno ispravan. Bio je Äist. Dodatno sam oÄistio glave i osovine. Skoro je beÅ¡uman u radu. Stari zvuk. Na traci je neki komunistiÄki govor od pre 45 - 50 godina. Zadovoljio sam nostalgiju iz gimnazijskih dana (onda je bio abnormalno skup za moje roditelje). Koristi reel-ove od 15 cm. Ako neko od forumaÅ¡a ima viÅ¡ak prazan reel od 15 cm i ako hoće da mi pokloni bio bih zahvalan. Lokacija je Beograd.post-11785-0-52336600-1361038413_thumb.jpost-11785-0-43680900-1361038434_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

pozdrav ljudi, Äitam neko vrijeme već pa evo da se ukljuÄim malo

imam receiver marantz 2230 i htio bi na njega staviti zvuÄnike grudnig hifi profesional 650 kako bi to zvuÄalo

a poÅ¡to sam proÄitao ovdje da grundig paÅ¡e odliÄno sa grundigom i vidim da ovaj marantz ima pre-out, naiÅ¡ao sam i na v1700 pa me sad zanima kako bi povezeao njega i marantza poÅ¡to ovaj nema pre-in

i još jedno pitanje koja bi bila neka fer cijena za v1700

Link to comment
Share on other sites

hvala na brzom odgovoru,

dali ima veze Å¡to je na 4 ohma, proÄitao sam da je za ta stara pojaÄala i receivere bolje da zvuÄnici imaju Å¡to viÅ¡e ohma

Ima veze ali nije problem sve dok se resiver sluÅ¡a normalnom glasnoÄom i bez upotrebe tonskih kontrola a pogotovo loudnesa,   sa zvuÄnicima koji su 4 Oma bit Äe malo glasniji i eventualno malo topliji, uživajte u glazbi sa ovim joÅ¡ uvijek vitalnim starcima :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ti stari Marantzi se odliÄno slažu sa Grundig zvuÄnicima, slobodno sparite to dvoje a na V-1700 zaboravite, ovo vam piÅ¡em iz vlastitig iskustva jer imam nekoliko Maranttzovih resivera iz tog doba a imam i nekoliko pari Gundig Profesional zvuÄnika. :wave2

 

Retro, zaboraviti jer Marantz lepo vozi te Grundige ili zaboraviti jer je V1700 problematiÄan?

Link to comment
Share on other sites

Da, tako sam i mislio. Ipak, Äuo sam kombinaciju Dražinog V1700 sa mojim 850a, i zvuk je upravo takav kakvim opisujeÅ¡ zvuk Marantza - topao, sa obuzdanim visokim tonovima a opet vrlo detaljan.

 

Nadam se da ću ih uskoro posluÅ¡ati u kombinaciji sa Marantzima iz tog doba, pa da uporedim. Btw. joÅ¡ pa forumaÅ¡a mi je preporuÄilo upravo vintage Marantz kao dobar par Grundig kutijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru! Koja je realna cena za 850a? Jel moguce staviti spolja neke terminale, pa se igrati kablovima? Koja pojacala bi mi preporucio uz grundig?

Mislim da je realna cena 110e , mada sam ja moje platio 85e , u super stanju , na KP , kod "Krleta" .

Za kupovinu adekvatnog pojacavaca je mnogo lakse , ima ih dosta i jevtiniji su , samo Grundig .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel neko uparivao fine arts pojaÄala sa grundigovim starim kutijama i kako bi to zvuÄalo..Ili je bolja kombinacija da se upare sa starim pojaÄavaÄima serije v-xxx?

PoÅ¡to se pojavljuju na oglasima dosta v1 i v2 fine arts pojaÄala..

http://www.kupujemprodajem.com/Grundig-V-1000-5785380-oglas.htm?filter_id=23399667

Mislim da bi ovo trebalo da odgovara .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...